Ako vybrať správny mejkap?

Vaša rýchla krása 101 Mejkap, báza, primer... Zoznam kozmetiky nemá koniec. Nechajte sa od NIVEA previesť svetom dekoratívnej kozmetiky a objavte nové alternatívy.

Mejkap tipy pre všetky typy pleti

Aký je rozdiel medzi mejkapom, bázou a primerom? A čo je vlastne ošetrujúci mejkap v hubke? Urobte si v tom všetkom konečne jasno.

MEJKAP VERZUS BÁZA: AKÝ JE MEDZI NIMI ROZDIEL?

Označenie mejkap sa často používa ako všeobecný termín pre dekoratívnu kozmetiku, ktorá zahŕňa napríklad púder, farbu na líca, ale aj riasenku alebo rúž. Mejkap je skrátka termín pre všetky líčidlá, ktoré podčiarkujú ženskú krásu.

Oproti tomu báza zahŕňa iba základné mejkap produkty. Ide najmä o tónovacie krémy, púdre, korektory. Všetky tieto produkty majú rovnaký cieľ: Zjednotiť vzhľad vašej pleti, zakryť prípadné pupienky a celkovo pleť vyhladiť. 

MEJKAP PRE MASTNÚ A CITLIVÚ PLEŤ

Mastná pleť: Vyberte si svetlý mejkap a nenanášajte ho na pleť príliš veľa. Mohlo by dôjsť k upchatiu pórov, čo by viedlo k ešte väčšiemu masteniu pleti.
Citlivá pleť: Vyberte si mejkap, ktorý sa ľahko vstrebáva a rozotierajte ho prstami, vyhnete sa tak zbytočnému podráždeniu pleti štetcom. 

AKO ROZPOZNAŤ DOBRÝ MEJKAP?

  • Ideálne by vám mal poskytnúť ochranu pred slnkom a obsahovať len tie najkvalitnejšie ingrediencie. Tiež by nemali chýbať látky zabraňujúce starnutiu pleti.
  • Pri správnom použití by mal mejkap zanechať vašu pleť matnú a bez upchatých pórov.
  • Dobrý mejkap zjednocuje vzhľad pleti, ale stále necháva vyniknúť jej prirodzenú krásu.
  • Aj po dlhom dni by mal mejkap držať na svojom mieste.
  • Nemalo by dochádzať k usadzovaniu mejkapu vo vráskach a upchávaniu pórov.

ČO JE PRIMER?

Primer sa na pleť nanáša ešte pred použitím mejkapu a chráni vašu pleť pred nečistotami. Mejkap vám vďaka nemu vydrží na tvári dlhšie.

NIVEA 3V1 OŠETRUJÚCI MEJKAP V HUBKE: ŠETRNÁ ALTERNATÍVA

Ak hľadáte alternatívu mejkapu, je NIVEA 3v1 Ošetrujúci tónovací krém v hubke presne pre vás.

Ide o výrobok, ktorý poskytne vašej pleti ten správny tón, zabraňuje starnutiu pleti a ošetruje ju.

Na rozdiel od klasických mejkapov má NIVEA Ošetrujúci tónovací krém v hubke 3v1 ľahšiu textúru a krytie. Navyše si ho môžete zakúpiť v troch farebných odtieňoch a vy si tak viete vybrať ten pravý pre svoj typ pleti.

Praktické balenie sa hodí nielen na cesty. Aplikácia mejkapu nikdy nebola taká jednoduchá, zaberie vám len pár sekúnd. 

ZLAĎTE MEJKAP SO SVOJÍM TÓNOM PLETI

Cieľom každej ženy je podčiarknuť svoju prirodzenú krásu, nie skrývať jej nedostatky. A to je dôvod, prečo je dôležité zladiť svoj mejkap s presným tónom vašej pleti. Kvalitný mejkap si väčšinou zakúpite hneď v niekoľkých odtieňoch. Vyberte si ten svoj a podčiarknite svoju krásu!NIVEA OŠETRUJÚCI TÓNOVACÍ KRÉM V HUBKE CELLULAR CUSHION 3V1

OŠETRUJÚCI TÓNOVACÍ KRÉM V HUBKE 3V1 CELLULAR CUSHION

NIVEA Ošetrujúci tónovací krém v hubke Cellular Cushion 3v1 je mäkká hubka napustená tónovanou tekutinou, ktorá je obohatená o kyselinu hyalurónovú a OF 15. Tónovací krém v hubke chráni vašu pleť pred tvorbou vrások a poskytuje jej hydratáciu 24 hodín denne.

AKO SPRÁVNE POUŽÍVAŤ OŠETRUJÚCI TÓNOVACÍ KRÉM V HUBKE?

„Hubkou tónovací krém rozotierajte, alebo iba ťupkajte.“ Tak znie odporúčanie od odborníkov NIVEA. Čo by ste ešte mali vedieť o správnom nanášaní mejkapu?