Kľúč k dokonalej masáži máte vo svojich rukách: pridajte kvapku oleja

TIPY PRE RELAXAČNÚ MASÁŽ.

Masážne terapie sú známe pre svoju schopnosť upokojiť myseľ a uzdraviť telo. Prečítajte si viac o moci masáže, naučte sa pár technik a spoznajte výhody masážneho oleja na vlastnej koži.

Rady, vďaka ktorým si užijete prvotriednu relaxačnú masáž

Masáže majú na naše telo blahodarné účinky a podporujú naše fyzické i psychické zdravie. Počas chvíľky vás uvoľnia a navodia stav dokonalej duševnej pohody.

5 masážnych techník, ktoré môžete vyskúšať sami na sebe

Masáž nôh

Trápia vás bolesti nôh? Vezmite si na pomoc čínsku guľu alebo tenisovú loptu. Pri sedení môžete svaly mimochodom masírovať. Stačí, keď medzi plosky chodidiel a zem dáte loptu a pomaly ju budete prevaľovať dopredu a dozadu. Uvoľníte tak nielen svaly chodidiel, ale i ďalších častí tela.

5 masážnych techník, ktoré môžete vyskúšať sami na sebe

Masáž hlavy

Masážou môžete rýchlo odbúrať, alebo aspoň zmierniť nepríjemnú bolesť hlavy. Masírujte spánky končekmi prstov a krúživými pohybmi sa posúvajte smerom k vlasom. V nich potom môžete tlak prstov mierne zvýšiť.

5 masážnych techník, ktoré môžete vyskúšať sami na sebe

Masáž bedier

Bolesť dolnej časti chrbta je veľmi rozšíreným problémom, ktorý denne trápi mnoho z nás. Úľavu môže uboleným bedrám priniesť i obyčajná tenisová loptička. Postavte sa chrbtom k stene a loptu umiestnite medzi stenu a dolnú časťou chrbta. Bolestivé miesto potom masírujte pomalými pohybmi.

5 masážnych techník, ktoré môžete vyskúšať sami na sebe

Masáž ramien

Porekadlo, že pomocnú ruku nájdete na konci svojho ramena, má niečo do seba. Uvoľniť stuhnuté svaly zvládnete i svojpomocne. Doprajte telu relaxáciu a masírujte ruky dlhými ťahmi od zápästia až po rameno. Potom, čo sa ruka zahreje, ju masírujte menšími kruhmi po celej dĺžke ramena.

5 masážnych techník, ktoré môžete vyskúšať sami na sebe

Masáž rúk

Naše ruky sú aktívne väčšinu dňa, o to viac starostlivosti si zaslúžia. Doprajte im raz za čas uvoľňujúcu masáž. Jemne stláčajte dlaň a následne palcom masírujte oblasť okolo zápästia. Postupujte pritom vždy pevnými krúživými pohybmi.

Jednoduché masážne tipy, vďaka ktorým vás masáž uvoľní

  • Vytvorte príjemné prostredie. Stlmte svetlá a pusťte relaxačnú hudbu.
  • Uistite sa, že je v miestnosti vhodná teplota, t.j. 22 až 24 °C.
  • Pri masáži ležte na pevnom povrchu.
  • Pripravte uteráky. Zakryjete nimi namasírované partie, aby zostali dlhšie teplé.
  • Masírujte rovnomernými pohybmi. Zabránite tak štípaniu.

Aké sú najväčšie zdravotné prínosy masáží?

Masáže patria medzi najpríjemnejšie činnosti vôbec. Nie sú len relaxáciou, ktorá odvádza našu myseľ od každodenných starostí, ale majú blahodarný vplyv i na naše telo. Uvoľňujú stuhnuté svaly, znižujú tepovú frekvenciu, odbúravajú stres, redukujú množstvo inzulínu a znižujú hladinu kortizolu. A čo je možno ešte dôležitejšie – tieto pozitívne účinky pretrvávajú i po skončení masáže. Upokojujúce dotyky sú tak kľúčom k zdravšiemu životnému štýlu.

Silu masáží môžeme pozorovať i na svojom vlastnom organizme. Urobia s naším telom totiž hotové zázraky. Znižujú napríklad krvný tlak a dokážu zlepšiť i celkové držanie tela. Tlak masážnych pohybov podporuje správny krvný obeh, uvoľňuje svaly a odbúrava ich bolesť, vďaka tomu sa lepšie cítime i pohybujeme.

Jednou z najväčších predností masáží je ich vplyv na imunitný systém. Zvyšujú našu obranyschopnosť tým, že podporujú tvorbu látok bojujúcich s infekciou. S posilneným imunitným systémom je náš organizmus oveľa odolnejší a menej náchylný na choroby. Mimochodom, vedeli ste, že špeciálna perineálna masáž je užitočná príprava na pôrod?


Masážny olej: spevní pokožku a krásne ju prevonia

Telový olej je nevyhnutnou súčasťou každej masáže. Zanechá pokožku pevnú, hodvábne jemnú a nádherne prevoňanú.

Objavte ideálny masážny olej, ktorý bude rozmaznávať vašu pokožku

Každá masáž je príjemnejšia, keď sa pri nej použije kvalitný olej na telo. Vďaka nemu budú pohyby plynulejšie a vaša pokožka vláčnejšia. S olejom zamedzíte nepríjemnému drhnutiu i ťahaniu a vaša koža bude na konci relaxácie krásne hebká a prevoňaná.

Zažite dokonalé prepojenie

Masáže dokážu utužiť vzťahy s našimi blízkymi. Majú totiž pozitívny vplyv ako na človeka masírovaného, tak i na maséra samotného. Vytvárajú medzi nimi akési harmonické puto. Masáže majú pozitívne účinky na súznenie romantických dvojíc a pomáhajú rozvinúť puto medzi rodičmi a ich deťmi.

Došiel vám olej? Použite telové mlieko

Doprajte si relaxačný kúpeľ. Teplý kúpeľ vás krásne prehreje a upokojí vašu myseľ. Zapáľte okolo sviečky a zabudnite na celý svet. Kúpeľové oleje uvoľní svaly a zjemní každý centimeter kože. Po kúpeli môžete pokožku ešte natrieť telovým mliekom a jemne premasírovať.