Trendy v holeni intímnych partiách

Trendy v holení: aká móda vládne v oblasti intímnych partií?

Objavte originálne tvary i tipy na citlivú starostlivosť. Aj keď sa prirodzené ochlpenia na intímnych miestach vracajú do módy, väčšina ženskej populácie stále preferuje upravený vzhľad svojich chĺpkov. Niektorým ženám však iba skracovanie či holenie nestačí. Objavujú sa tak nové trendy v úprave intímnych partií, vďaka ktorým konečný výsledok vyzerá nielen dokonale upravene, ale tiež úplne originálne.

Zaistite si hebkú pokožku i po oholení

Rozhodli ste sa, že aj „tam dole“ vyskúšate niečo nové? Skôr, než sa pustíte do originálnych zostrihov, pripravte dôkladne svoju pokožku – vďaka tomu po oholení zostane hebká a nepodráždi sa.
nožnice
  • Dlhé chĺpky najprv zastrihnite. Na odstraňovanie dlhých chĺpkov žiletku nepoužívajte.
  • Osprchujte sa teplou vodou alebo si dajte teplý kúpeľ. Tým sa póry v pokožke otvoria, chĺpky zjemnia, a holenie intímnych partií tak bude jednoduchšie.
  • Zvoľte holiaci krém určený pre použitie na intímnych partiách. Nanášajte ho v malom množstve a uistite sa, že prípravok zostane iba na povrchu pokožky.
  • Vždy použite novú žiletku. Zmiernite tak podráždenie a výsledok bude oveľa príjemnejší.
  • Hoľte v smere rastu chĺpkov. Holenie proti smeru rastu môže viesť k podráždeniu, vyrážke a zarastajúcim chĺpkom.
  • Nešetrite na starostlivosti po holení. Dôležitá je dôkladná hydratácia – používajte však iba neparfumované prípravky určené na intímne partie.

Pripravená na zmenu?

Tak sa pozrite na niektoré súčasné najobľúbenejšie trendy v holení intímnych partií.

Pristávacia dráha: váš súkromný ranvej

Úprava, ktorá je vďaka svojej jednoduchosti medzi ženami veľmi obľúbená. Chĺpky na intímnych partiách zastrihnite do obdĺžnikového prúžku, ktorý začína v podbruší a končí tesne nad klitorisom. Tento prúžok by mal byť pomerne úzky, záleží ale len na vás, ako široký či dlhý sa vám bude páčiť.

Ak skúšate vytvoriť tento tvar prvýkrát, odporúčame prúžok na prvý raz nechať širší a dlhší, a postupne ho skracovať do tvaru, ktorý chcete. Ľahšie tak dosiahnete požadovaný výsledok a nebudete sa stresovať tým, že ste sa zrazu dostali oveľa ďalej, než bolo v pláne.

pena na holenie
Oblasť intímnych partií je veľmi citlivá a reaguje aj na podnety, ktoré zvyšok nášho tela bežne znáša. Chcete si zachovať zdravú rovnováhu? Zistite všetko o intímnej starostlivosti!

Srdce: romantické gesto s prekvapením

Chcete svojho partnera prekvapiť na Valentína alebo mu spestriť spoločné výročie? Srdce vo vašich nohavičkách ho určite príjemne naladí. Ako na to? Aby ste sa počas príprav nemuseli zbytočne rozčuľovať, môžete si pre tento romantický strih vytvoriť či kúpiť šablónu.

To je v podstate predloha v tvare srdca, okolo ktorej chĺpky oholíte. Niektoré ženy idú ešte o krok ďalej a chĺpky si zafarbia na červeno alebo na ružovo. Chcete to tiež skúsiť? Odporúčame chĺpky zafarbiť ešte pred holením intímnych partií, pretože farba by mohla podráždiť čerstvo oholenú pokožku. Vybrať by ste si mali takú farbu, ktorá je špeciálne určená pre intímne partie.

Brazílsky štýl: dajte chĺpkom zbohom

Preslávený brazílsky štýl nedáva ochlpeniu žiadnu šancu – jednoducho hlása „preč so všetkým “. Oproti holeniu chĺpkov do konkrétnych tvarov je síce jednoduchší, zároveň ale vyžaduje zvýšenú opatrnosť. V citlivých záhyboch vašich intímnych partií si preto dávajte dobrý pozor, aby ste výsledok nepokazili drobnými rankami či jazvičkami.

Ak sa odstraňovaním chĺpkov nechcete trápiť sama, môžete navštíviť špecializované salóny, kde vám brazílsku depiláciu vykonajú za pomoci vosku alebo cukrovej pasty. Na rozdiel od holenia vydrží profesionálna brazílska depilácia dlhšie, ale je tiež bolestivejšia.

žiletka

Diamant: ukážte, že skrývate skutočný poklad

Možno vám srdiečko pripadá príliš obohrané a hľadáte niečo neobvyklé. Tvar diamantu vychádza z trojuholníka, a ako ozdoba intímnych partií sa preto veľmi dobre hodí. Podobne ako srdce môžete aj diamant vytvoriť pomocou zakúpenej či vytvorenej šablóny tak, aby bol jeho tvar naozaj dokonalý.

Aj v tomto prípade môžete vyskúšať farbenie chĺpkov a zďaleka sa pritom nemusíte obmedzovať len na červenú alebo ružovú. Niektoré ženy dokonca tvar diamantu dopĺňajú nalepovacími kamienkami alebo inými doplnkami, aby bol konečný vzhľad ešte efektnejší.