Ranná verzus večerná starostlivosť o pleť

Ranná verzus večerná starostlivosť o pleť: Aký je v nich rozdiel?

Kým cez noc potrebuje naša pleť regeneráciu, cez deň si vyžaduje ochranu a hydratáciu. Ako sa od seba líšia ranná a večerná starostlivosť o pleť a koľko produktov skutočne potrebujete?

Prečo je nutné pleť ošetrovať

Za zdravou a sviežou pleťou v každom veku stojí dôkladná starostlivosť. Okolo 25. roku života sa z našej pokožky i pleti začína vytrácať trojica látok, ktoré majú na starosti ich pružnosť, pevnosť a svieži vzhľad. 

 

Ide o 3K – Kyselinu hyalurónovú, koenzým Q10 a kolagén. Tým, že s pribúdajúcim vekom klesá ich množstvo v pokožke a pleti, začínajú sa objavovať prvé vrásky, drobné linky, ochabujú predtým ostré rysy... Dá sa s prírodou bojovať? Áno, dá: Tým, že na scénu povoláte vhodne vybrané ošetrujúce produkty. A budete ich správne, a predovšetkým pravidelne používať.

 

Medzi najdôležitejšie kroky patrí intenzívna hydratácia pleti, vďaka ktorej bude pleť svieža a pružná. Ďalej je potrebné myslieť na dôkladné odstránenie všetkých nečistôt, ktoré sa na pleti usadzujú. A nesmieme vynechať ani výživu pleti. S tým všetkým vám pomôže ranná a večerná ošetrujúca rutina. 

Ranná ošetrujúca rutina

Po spánku je naša pleť síce oddýchnutá a svieža, avšak vy by ste ju mali pripraviť na všetko, čo ju počas dňa čaká. Postarať sa o jej ochranu, vytvoriť na nej neviditeľný, ale o to účinnejší štít, ktorý ju ochráni. Pred slnečným žiarením, drobnými nečistotami, ktoré na pleti zostávajú zo vzduchu, ale napríklad aj pred negatívnymi účinkami klimatizácie v dopravných prostriedkoch. 

Ako by teda mala vyzerať ranná ošetrujúca rutina?

1. Pleť vyčistite:

Vedeli ste, že počas nočnej regenerácie vylučuje naša pleť kožný maz? A toho je hneď ráno potrebné sa zbaviť. NIVEA Micelárny čistiaci gél Hydra Skin Effect obsahuje micelárny komplex, ktorý nečistoty jemne odstráni. 

2. Naneste pleťové sérum:

Ošetrujúce séra obsahujú vysokú koncentráciu účinných látok, ktoré potom počas celého dňa pleť ošetrujú. NIVEA Povzbudzujúce hydratačné sérum Hydra Skin Effect obsahuje čistú kyselinu hyalurónovú, ktorá pleti poskytuje intenzívnu hĺbkovú hydratáciu až na 72 hodín. 

S množstvom séra to nemusíte preháňať. Stačí ho naozaj málinko. Naneste ho nielen na tvár, ale aj krk a dekolt – a potom mu dajte približne 1 minútu na vstrebanie. Mimochodom, ak chcete o pleťových sérach vedieť viac, potom si prečítajte náš článok: Pleťové séra: Objavte ich silu.

3. Teraz prichádza čas na denný krém:

Ten vytvorí na pleti ochranný film, ktorý zachytí všetky nečistoty. Ideálny denný krém by mal tiež poskytovať ochranu pred slnečnými lúčmi. A potom už záleží „len“ na tom, čo vaša pleť aktuálne potrebuje. Je to hydratácia, vyhladenie, spevnenie, rozjasnenie? Podľa toho (a, samozrejme, podľa typu pleti) zvoľte denný krém. Napríklad taký NIVEA Osviežujúci denný hydratačný gél Hydra Skin Effect zanechá pleť žiarivú a vďaka kyseline hyalurónovej aj hydratovanú, a to až na 72 hodín. 

Večerná ošetrujúca rutina

Večer je pre našu pleť dôležité najmä čistenie, aby sme ju zbavili všetkých nečistôt, ktoré sa na nej zachytili počas dňa. Zároveň je potrebné pleť hydratovať a pripraviť ju na regeneráciu, ktorá ju počas noci čaká.

Prebieha vaša večerná rutina tak, ako by mala?

1. Odlíčenie očí:

Nešetrite s produktom, ktorý na očistu používate. Prípadne vatový tampón pred jeho nanesením dôkladne namočte a až potom naneste kozmetiku. Prečo? Predídete tak príliš silnému „drhnutiu“ citlivej a tenkej pleti v okolí očí. Oči tiež ľahšie odlíčite, keď vatové tampóny na oči na chvíľku pritlačíte – dekoratívna kozmetika sa rozpustí a vy nemusíte tlačiť. Mimochodom, s vodoodolnou kozmetikou si poradí napríklad Dvojfázový odličovač s výťažkami z nevädze. Správny smer je potom „dole a dovnútra“ (hoci vás možno prirodzenosť vedie presne opačne). Za dôkladné odlíčenie vám nepoďakuje len pleť – zvyšky líčidiel totiž spôsobujú napríklad zápaly spojiviek.

2. Odlíčenie pier:

Máte pocit, že vám na perách po celom dni veľa rúžu alebo lesku nezostalo? Aj napriek tomu odlíčte aj pery. Koža na nich a v ich okolí je totiž veľmi tenká – a mnohokrát stačí len trocha nečistôt na to, aby ste ďalších niekoľko týždňov bojovali s popraskanými kútikmi.

3. Čistenie pleti:

A teraz už konečne došlo aj na zvyšok tváre! Začnite čelom, okolo očí postupujte k nosu a následne dolu k brade. Snažte sa všetky pohyby viesť smerom dovnútra, nie von. Okrem tváre vyčistite aj krk a dekolt. Nie nadarmo sa hovorí, že práve tieto partie dokážu prezradiť skutočný vek. Stávkou na istotu je NIVEA Micelárna voda Hydra Skin Effect, ktorá jedným ťahom pleť čistí a zanecháva ju sviežu.

4. Nezabudnite na nočný krém:

Cez noc potrebuje naša pleť hlavne regenerovať. NIVEA Regeneračný nočný hydratačný gél-krém Hydra Skin Effect obsahuje čistú kyselinu hyalurónovú, ktorá pleť do hĺbky hydratuje. A hoci bývajú nočné krémy zvyčajne hutnejšie, tento má ľahkú gélovú konzistenciu, ktorá na pleti nezanecháva mastný film. Ráno tak bude vaša pleť svieža, pružná a oddýchnutá.