Skin

AKO SA STARAŤ O VAŠU PLEŤ - TIPY

Spoznajte svoju pleť 

Pre dlho krásnu pleť dodržujte naše tipy na kozmetickú starostlivosť prispôsobenú špeciálne vašim potrebám. Preto je dôležité najprv poznať typ vašej pleti. To nie je vždy jednoduché, pretože každá pleť je iná a postupom času sa mení. Všeobecne možno však pleť kategorizovať na základe piatich typov: normálna pleť je pružná, dobre prekrvená (má ľahko ružový nádych) a bezproblémová. Suchá pleť je menej pružná, náchylnejšia na svrbenie a ľahko sa podráždi. Zmiešaná pleť sa v T-zóne často leskne a je náchylná na nedokonalosti, zatiaľ čo na lícach je často suchá. Problematická pleť často vzniká vplyvom hormónov a je náchylná na zvýšenú tvorbu mazu, a následný vznik čiernych bodiek a pupienkov. Okrem týchto typov sa vyskytuje tiež stav označovaný ako citlivá pleť, ktorý môže (v určitom období života) postihovať všetky typy pleti, ale najčastejšie sa vyskytuje v súvislosti so suchou pleťou. Náš tip na starostlivosť o pleť: vždy používajte kozmetické výrobky, ktoré boli svojím zložením vyvinuté špeciálne pre váš typ pleti. Najmä problematická a citlivá pleť potrebujú vašu plnú pozornosť. 

Ako si udržíte krásnu pleť  

Nielen správne výrobky starostlivosti o pleť, ale tiež to, akým spôsobom pleť ošetrujete a váš životný štýl ovplyvňujú stav vašej pleti. Ak si chcete byť istí, že vaša pleť zostane dlho krásna, dodržujte naše tipy na starostlivosť o pleť: dôkladné čistenie ráno a večer je nevyhnutné na odstránenie nečistôt a prebytočného kožného mazu. Ďalším krokom by mal byť jemný, hydratačný denný krém s UV ochranou. Použitie výživného nočného krému večer pred spaním pomáha prirodzenej regenerácii. Náš tip na starostlivosť o pleť: pre citlivú oblasť okolo očí vždy používajte špeciálny očný krém. I keď je slnko pre našu pohodu prospešné, pre našu pleť môže byť škodlivé. Preto by ste mali vždy používať zodpovedajúcu slnečnú ochranu. Pri opaľovaní nanášajte krémy na opaľovanie opakovane, každé tri hodiny. Ak ste strávili dlhý čas na slnku, je vhodné pleť schladiť výrobkom po opaľovaní.  

Doprajte si odpočinok 

Stres a negatívne emócie môžu mať priamy dosah na našu pleť. Dôležitý tip na starostlivosť o pleť teda hovorí: pokúste sa vo svojom živote dosiahnouť rovnováhu. Urobte si viac času pre seba a cielene sa vyhýbajte zbytočnému rozčuľovaniu. Ľudia, ktorí cvičia aspoň trikrát za týždeň po dobu 30 minút, trpia podstatne menej symptómami každodenného stresu. Takisto vaša strava by mala byť vyvážená.