ženy-používajúce-q10-krém

Koenzým Q10 a jeho účinky

Prečítajte si nášho sprievodcu všetkým, čo potrebujete vedieť o koenzýme Q10 a aké sú jeho účinky. Objavte naše produkty s Q10.

Čo je Q10 a aký je jeho účinok na pokožku?

Q10 sa prirodzene vyskytuje vo všetkých bunkách nášho tela. Tam je nevyhnutný pre produkciu energie, a tak zodpovedá za základné funkcie pokožky, ako sú regenerácia, rast a ozdravné procesy. 
 
Pozrime sa bližšie na to, čo je koenzým Q10 a aké sú jeho účinky.

q10-zložka

Čo je Q10 a ako funguje?

Koenzým Q10 (nazývaný aj ubichinón) je látka podobná vitamínu. Prirodzene sa vyskytuje v každej bunke tela a významne prispieva jeho funkcii. Je nevyhnutný na produkciu energie a pre plnenie základných funkcií pokožky, ako je regenerácia a obnova. 
 
Keďže naša pokožka je najvrchnejšou vrstvou tela, je neustále vystavená rôznym vonkajším faktorom vrátane oxidačného stresu spôsobeného slnečným UV žiarením. Navyše vnútorné procesy môžu spôsobiť uvoľňovanie voľných radikálov, ktoré spôsobujú ďalšie poškodenie našich buniek a urýchľujú príznaky starnutia.


Aká je úloha koenzýmu Q10?

Aká je úloha koenzýmu Q10 a prečo je taký účinný v starostlivosti o pleť? Q10 plní dve úlohy súčasne: Dodáva energiu a chráni bunky ako antioxidant.

 

 – Tvorba energie: Q10 je nevyhnutný najmä na produkciu bunkovej energie v mitochondriách, teda „elektrárňach“ v našich bunkách. Posilňuje srdce, svaly a nervy.

 

 – Obranná funkcia: Q10 ako antioxidant bojuje proti voľným radikálom vo vnútri buniek aj mimo nich. Zjednodušene povedané, ide o agresívne molekuly, ktoré sa prirodzene vyskytujú v tele. Najmä UV žiarenie, stres a environmentálne toxíny môžu zvyšovať počet voľných radikálov. Ak je ich koncentrácia príliš vysoká, voľné radikály vedú k oxidačnému stresu. Ten môže poškodiť bunky a podporiť zápal, ale aj urýchliť starnutie pokožky. Preto je Q10 pre hladkú a zdravo vyzerajúcu pokožku taký dôležitý.

 brunetka s úsmevom

Na čo je Q10 dobrý?

Prínosy koenzýmu Q10:

Na čo je Q10 dobrý? Tu je 6 výhod 100 % kožného koenzýmu Q10 pre pokožku:
 
 – Dodáva pokožke energiu potrebnú na prirodzenú obnovu a regeneráciu
 Jednou z kľúčových výhod Q10 je, že dodáva bunkám vašej pokožky dôležitú energiu potrebnú na to, aby sa mohli opravovať a regenerovať, čo znamená, že sú schopné lepšie vykonávať svoje základné funkcie.
 
 – Energickejšia pleť sa rovná žiarivejšia pleť 
 Pokožka, ktorá vyzerá mladistvo a energicky, spravidla obsahuje vysoké množstvo Q10. Je to preto, že vďaka energii, ktorú pleti dodáva Q10, sa môže rýchlejšie obnovovať a regenerovať, aby vyzerala mlado a energicky. Na druhej strane, s pribúdajúcim vekom sa prirodzená hladina Q10 v pokožke znižuje, čo znamená, že sa už tak rýchlo neobnovuje a neregeneruje, takže môže pôsobiť unavene. Preto vám s pribúdajúcim vekom odporúčame pridať do starostlivosti o pleť produkty s obsahom Q10, aby ste si udržali žiarivý vzhľad.
 
 – Koenzým Q10 pomáha znižovať poškodenie spôsobené slnkom
 Koenzým Q10 je silný antioxidant, ktorý pomáha chrániť pokožku pred nepriaznivými účinkami slnečného žiarenia, ktoré spôsobujú voľné radikály. Zníženie poškodenia spôsobeného slnkom tiež pomáha predchádzať prejavom starnutia spôsobeným slnkom.
 
 – Q10 podporuje tvorbu kolagénu
 Kolagén tvorí takmer 80 % našej pokožky a takmer tretinu všetkých bielkovín v našom tele. Koenzým Q10 pomáha podporovať tvorbu kolagénu, ktorý pomáha: zvyšovať regeneráciu buniek, chrániť citlivé orgány, posilňovať kosti, šľachy a kĺby a udržiavať pružnosť pokožky.
 
 – Q10 pomáha redukovať vznik jemných liniek a vrások
 Vďaka všetkej energii, ktorú koenzým Q10 dodáva pokožke, a vďaka tomu, že pomáha podporovať tvorbu kolagénu, je veľmi účinnou zložkou krémov, ktoré pomáhajú bojovať proti príznakom starnutia pokožky, napríklad jemným linkám a vráskam.
 
 – Q10 podporuje rovnomerný tón pleti
 Koenzým Q10 pomáha predchádzať hyperpigmentácii a tmavým škvrnám, ktoré sú spôsobené nadmernou produkciou melanínu. Koenzým Q10 pomáha zastaviť produkciu tyrozinázy, ktorá je katalyzátorom tvorby melanínu.

Starnutie a Q10

Na rozdiel od väčšiny vitamínov si naše telo dokáže Q10 vyrobiť samo. V mladom veku je ním pokožka dostatočne zásobená. Okrem toho ho vstrebávame prostredníctvom potravy. Na koenzým Q10 sú bohaté napríklad orechy, mäso, zelená zelenina a za studena lisované rastlinné oleje. S pribúdajúcim vekom sa však hladina prirodzeného koenzýmu Q10 v našej pokožke znižuje. Vzhľadom na to, že ide o dôležitý antioxidant, ktorý je kľúčový pre proces výroby energie, zníženie množstva koenzýmu Q10 spôsobuje, že pokožka je náchylnejšia na zvýšený stres a poškodenie. 
 
Tým sa stáva náchylnejšou aj na tvorbu jemných liniek a vrások, a preto by vám zaradenie produktov s obsahom Q10 do starostlivosti o pleť mohlo pomôcť udržať si dlhšie mladistvý vzhľad pleti.
 
 
 Prípravky starostlivosti s Q10 pre mladistvo vyzerajúcu pleť:
 
 – S pribúdajúcim vekom sa znižuje obranyschopnosť pokožky a tá sa stáva náchylnejšou na oxidačný stres. Ten je jednou z príčin vzniku prvých jemných liniek a vrások. Pre krásne žiarivú a mladistvo vyzerajúcu pleť vyskúšajte náš energizujúci denný krém proti vráskam Q10 NIVEA, ktorý zmierňuje známky únavy.
 
 – Ošetrujúce prípravky s Q10 v produktoch proti starnutiu dokážu podporiť prirodzené obranné mechanizmy pleti a energetický metabolizmus kožných buniek. Pri aplikácii vo forme krému, séra alebo telového mlieka sa antioxidant dostáva do pokožky. Tam môže pomôcť zachytiť voľné radikály, zneškodniť ich a zabrániť tak skorým príznakom starnutia.

Q10 na tvár – ako začleniť Q10 do svojej starostlivosti o tvár

Náš rad Q10 ponúka kompletnú starostlivosť o pleť, od prípravkov na umývanie tváre až po sérum a hydratačný krém. Výrobky využívajú silu koenzýmu Q10, ktorú vám poskytujú postupne a jednoduchým spôsobom.
 
 Pravidelným používaním nášho prípravku Q10 nielenže viditeľne znížite výskyt existujúcich jemných liniek a vrások, ale aj oddialite vznik nových – čím pomôžete dlhšie si udržať mladistvý vzhľad pleti. Jedinečné zloženie s kyselinou hyalurónovou a kreatínom nielenže zjemňuje povrch pleti, ale dodáva vašej tvári aj svieži a mladší vzhľad.
 
 Poskytli sme vám niekoľko jednoduchých tipov, ako zabezpečiť, aby vaša pleť využívala výhody koenzýmu Q10.
  
 Tipy na používanie koenzýmu Q10 v starostlivosti o tvár:
 
 – Pred aplikáciou sa uistite, že je vaša pleť čistá a suchá.
 – Sérum vždy nanášajte pred hydratačným krémom, aby jeho zloženie mohlo preniknúť skutočne hlboko.
 – Sérum jemne zapracujte do pokožky a končekmi prstov ho vmasírujte do celej tváre.
 – Kombinujte s hydratačným krémom Q10 Plus, aby ste zintenzívnili účinky proti vráskam.

Q10 pre pleť: Beiersdorf je lídrom vo výskume

Výskumníci spoločnosti Beiersdorf boli medzi prvými, ktorí skúmali využitie Q10 v starostlivosti o pleť. Dodnes sú výrobky s Q10 žiadané po celom svete.
 
 
 Q10 v starostlivosti o pleť: Výsledok výskumu
 
Výskumný tím spoločnosti NIVEA sleduje účinky Q10 od 90. rokov minulého storočia. Vedci intenzívne skúmali úlohu koenzýmu Q10 v ľudskej pleti a od roku 1998 ho začleňujú do výrobkov starostlivosti o pleť. 
 
 
Kľúčové údaje o vývoji Q10 
 
 – 1957: Crane objavuje koenzým.
 – 1978: Britský chemik Peter Dennis Mitchell dostáva Nobelovu cenu za chémiu. Objavil, ako Q10 funguje vo vnútri buniek. 
 – 90. roky: Od roku 1998 vedci spoločnosti Beiersdorf medzi prvými skúmali účinky Q10 na pokožku a úspešne používajú túto zložku proti starnutiu v produktoch starostlivosti o pleť NIVEA.
 – Dnes: Koenzým Q10 je jednou z najdôležitejších účinných látok v starostlivosti proti starnutiu. Používa sa v telových mliekach, pleťových krémoch, sérach a v kombinácii s inými antioxidantmi, ako je napríklad vitamín C.

V ktorých výrobkoch NIVEA sa nachádza koenzým Q10?

Q10 sa používa ako cenná zložka v starostlivosti NIVEA proti starnutiu od roku 1998. Odvtedy je tento koenzým dôležitou súčasťou mnohých prípravkov starostlivosti NIVEA.
brunetka s úsmevom

1. STAROSTLIVOSŤ O TVÁR S Q10

 Pokožka tváre je obzvlášť jemná a denne vystavená vplyvom prostredia. Pripravte na to svoju pleť denným krémom s Q10 od NIVEA. Krémy podporujú regeneráciu pleti v noci a pomáhajú bojovať proti vráskam a jemným linkám.
žena nanášanie krému na tvár

2. SÉRUM A STAROSTLIVOSŤ O OKOLIE OČÍ

 Séra proti vráskam sú prispôsobené potrebám zrelej pleti. Poskytujú hydratáciu a vďaka zloženiu s Q10 dokážu odvrátiť voľné radikály. Špeciálne séra sa odporúčajú na citlivé okolie očí, aby pomohli znížiť hĺbku vrások. Vyskúšajte náš spevňujúci očný krém proti vráskam Q10 POWER, ktorý viditeľne znižuje výskyt vrások okolo očí.
mladé ženy na slnku

3. SLNEČNÝ KRÉM

 Za 80 % prípadov predčasného starnutia pleti sú zodpovedné účinky UV žiarenia. Z tohto dôvodu je opaľovací krém mimoriadne účinný pri prevencii starnutia pokožky spôsobeného svetlom a pigmentových škvŕn. Špeciálny opaľovací krém na tvár s obsahom Q10 je ideálny pre zrelú pleť.
 žena nanášanie krému na ruky

4. KRÉM NA RUKY PROTI STARNUTIU

 Známky času sa zvyčajne veľmi skoro prejavia aj na rukách – aj preto, že ich starostlivosť sa často zanedbáva. Krém na ruky s ošetrujúcim zložením Q10 a UV filtrom zabraňuje vzniku stareckých škvŕn spôsobených slnkom a predčasnému vzniku vrások.
žena sa smeje

5. Q10 PRODUKTY OSOBNEJ STAROSTLIVOSTI

 S pribúdajúcim vekom stráca pokožka na celom tele svoju pevnosť a pružnosť. Prispôsobte svoju starostlivosť koordinovaným prípravkom proti starnutiu. Náš rad NIVEA Q10 zahŕňa aj telové mlieka.