Starostlivosť o zrelú pleť

Udržte si mladistvý vzhľad v každom veku. Naša pleť sa v priebehu rokov mení a potrebuje starostlivosť. Správnou a cielenou starostlivosťou môžete starnutie pleti spomaliť a zabrániť tak napríklad aj prvým vráskam.

Ako spoznať, že patríte do kategórie „zrelá pleť“?

Ktorá z nás by nechcela krásnu a sviežu pleť po celý život? Ale s pribúdajúcim vekom pleť stráca svoju pružnosť a pevnosť. Čas skrátka nezastavíte, ale môžete ho trošku spomaliť: Správne zvolenou kozmetikou a krémami, ktoré sú určené pre zrelú pleť.
Chráňte svoju pleť pred slnečnými lúčmi!

Chráňte svoju pleť pred slnečnými lúčmi!

Poškodenie pleti UV lúčmi je najčastejšia príčina vzniku vrások alebo pigmentových škvŕn na pokožke. Preto chráňte svoju pokožku krémami s ochranou proti slnku. Mimochodom, viete, ako sa správne natierať a aký krém zvoliť?

Ako zrelá pleť funguje?

 • Od 20 rokov sa naša pleť viac vysúša.
 • Po dosiahnutí 30 rokov tvorí koža menej a menej lipidov. To znamená, že sa objavujú drobné linky a prvé vrásky na čele.
 • V 40 rokoch stráca pokožka svoju pevnosť a pružnosť. Prvotné príznaky starnutia pleti sa objavujú okolo očí. Ako starneme, bunková aktivita v našom tele klesá a naša pokožka sa regeneruje pomalšie.
 • Kvôli strate kolagénu okolo 50 rokov života pokožka začne uvädať a je krehká.
 • Od 60 rokov pokožka zreteľne stráca hrúbku. Tiež sa začínajú objavovať pigmentové škvrny, ktoré k tomuto veku patria.

 

Zrelá pleť – Buďte krásna v každom veku!

S pribúdajúcim vekom sa naša pleť mení. A aj keď tento proces nemôžeme zastaviť, správnou starostlivosťou ho môžeme spomaliť. Zrelá pleť je náročná a potrebuje zvláštnu starostlivosť. NIVEA vyvinula rad produktov, ktoré vám pomôžu udržať mladistvý vzhľad a zabrániť predčasnému starnutiu pokožky.

Krémy, ktoré obsahujú Q10 a vysoko účinný kreatín, pomáhajú v boji proti vráskam. Rad NIVEA Hyaluron Celluar Filler stimuluje proces obnovy buniek pokožky. Rad Nivea Hyaluron Cellular Elasticity redukuje aj hlbšie vrásky a pomáha predchádzať pigmentovým škvrnám.

Zrelá pleť – Buďte krásna v každom veku!


Dodajte svojej pleti novú energiu

Starnutie pleti je veľmi individuálne. Zatiaľ čo vy aj v štyridsiatich vrásky takmer nepoznáte, kamarátku vo vašom veku možno zdobia vejáriky vrások okolo očí. Záleží na vnútorných aj vonkajších faktoroch, ktoré starnutie ovplyvňujú. Všeobecne však môžeme povedať, že vo veku 25 – 30 rokov by každá žena mala začať pleť viac hydratovať a chrániť ju kvalitnými výrobkami proti starnutiu.

Správna starostlivosť o zrelú pleť

 • Zrelá pleť starostlivosť potrebuje. Tak ako pre akúkoľvek inú pleť platí, že dôležité je starostlivé odličovanie a čistenie pleti. Každý deň, ráno aj večer.
 • Dôležité je pleť starostlivo chrániť pred UV žiarením, ktoré je jedným z hlavných vinníkov vzniku vrások a pigmentových škvŕn. Skvelou ochranou sú kvalitné denné krémy s UV filtrami. Obsahuje ich napríklad Spevňujúci denný krém proti vráskam 45+.
 • Nemenej dôležitá je hydratácia. S pribúdajúcim vekom klesá schopnosť pleti viazať vodu. Aj kvôli tomu sú kontúry zvädnuté a vrásky hlbšie. Poriadnu dávku hydratácie môžete pleti dopriať napríklad pomocou Denného krému pre zlepšenie kontúr 65+ s hydratačným zložením so sójovými výťažkami.
 • A v neposlednom rade myslite na to, že zhruba od 30 rokov v pleti ubúda pleti vlastný kolagén, vďaka ktorému je pleť pevná a bez vrások, a ďalšie látky, ako sú napríklad koenzým Q10 alebo kreatín.
 • Obsah koenzýmu Q10 a kreatínu v pleti zvyšuje napríklad Spevňujúci denný krém proti vráskam Q10 Power, ktorý odporúčame používať už od 30 rokov.
 • Vlastný proces obnovy buniek v pleti potom stimuluje napríklad Hydratačný nočný krém proti vráskam 35+ s olejom z hroznových jadierok, vitamínom E a pantenolom. 

 

make-up

Mejkap – malý pomocník pre zrelú pleť

Mejkap pomáha podčiarknuť krásu zrelej pokožky. Vďaka tónovaciemu dennému krému bude vaša pleť hladká a krásna. Zvýraznite oči a uistite sa, že máte hydratované pery – ideálny je tónovací balzam na pery, ktorý ich vyživí a zároveň pekne sfarbí.

Svieža a hydratovaná pleť vďaka maskám

Svieža a hydratovaná pleť vďaka maskám

Vedeli ste, že všetko, čo potrebujete na prírodnú starostlivosť o zrelú pleť, nájdete vo vašej kuchyni? Pleťová maska z mandľového mlieka zabraňuje tvorbe čiernych pupienkov a maska z bielkov udržuje pleť krásne sviežu a hydratovanú. Prečítajte si viac o čare pleťových masiek v našom článku.

produkt-stage-bg