Tvárová masáž

Tvárová masáž: Upokojí a pomôže od vrások

Tvárová masáž: Upokojí, zrelaxuje a pomôže od vrások

Trápia vás vrásky, alebo sa len chcete uvoľniť a uniknúť na chvíľku od všetkého stresu? Vyskúšajte tvárovú masáž. Redukuje kruhy pod očami, vrásky a navracia pleti jej zdravý vzhľad. Stačí 10 minút denne a budú sa diať zázraky.
Relaxační masaž

Prečo je tvárová masáž taká účinná?

Častou príčinou vrások a poblednutej pleti je nedostatok prekrvenia, únava a stres. Tvárovou masážou rozhýbete stuhnuté svaly tváre, prekrvíte tvár, a tej sa tak navracia jej prirodzená farba a zdravý vzhľad. Navyše pri masáži relaxujete, a tak sa zbavujete napätia v tele a stresu, ktorý má negatívny vplyv na našu fyzickú, ale i psychickú stránku. Stačí 10 minút denne a budete sa cítiť oveľa lepšie!

Eliminuje stres, redukuje vrásky, zjemňuje pleť

Že je tvárová masáž príjemná a relaxačná, asi zmieňovať nemusíme. Poďme sa ale pozrieť, aké ďalšie benefity masáž tvár prináša:
Zdravy vzhlad

1. Zdravý vzhľad:

„Teda ty vyzeráš, nie je ti niečo?“ Túto vetu určite aspoň raz počul každý z nás. Stres, únava, zlá životospráva. To všetko našej pleti príliš neprospieva. Tá je potom bledá, bez života a suchá. Pravidelnou tvárovou masážou jej navrátite zdravú farbu a vzhľad, a pritom vám to zaberie len pár minút denne!
Stres v praci

2. Pomôže pri bolestiach hlavy:

Máte stres v práci a prepadla vás nepríjemná bolesť hlavy? Než siahnete po prášku, vyskúšajte tvárovú masáž. Tá účinne uvoľňuje napätie a stres v pleti, a zároveň ju prekrvuje.
Kruhy pod očami

3. Prevencia vrások a kruhov pod očami:

Kruhy, na ktorých sa môžete hojdať, a vrásky? Vieme, ako vám pomôcť. Tvárová masáž uvoľňuje svaly, a znižuje tak vrásky a kruhy pod očami, ktoré sa tvoria.
Lepsia nalada

4. Zlepší vám náladu:

Nádych, výdych. Chvíľka pokoja a relaxácie dokáže divy. Zamerajte sa len na seba a doprajte si chvíľu úplného zenu. Uvoľníte napätie v tele a vyplavíte tým do tela endorfíny (čiže hormóny šťastia), ktoré sú zodpovedné za dobrú náladu.
Náš tip: Ak by ste chceli vráskam vyhlásiť vojnu, vyskúšajte tvárovú jogu. Vďaka jednoduchým cvikom bude vaša pleť opäť pružná a pevná.

Čo budete na tvárovú masáž potrebovať?

Na tvárovú masáž je najvhodnejšie použiť arganový či makový olej. Oba sú vhodné pre všetky typy pleti a okrem toho, že sa vám s nimi bude masáž dobre vykonávať, dodajú vašej pleti pri masáži živiny. Samozrejme, môžete zvoliť aj iný druh oleja. Vždy si najskôr na chrbte ruky overte, že naň nemáte alergiu.

Nič ďalšie okrem oleja a rúk potrebovať nebudete, ale keby ste si masáž chceli ešte viac spríjemniť, môžete vyskúšať tvárový roller. Ten uvoľňuje svaly na tvári, prekrvuje pleť, a ak ho pred masážou dáte na chvíľku do chladničky, funguje aj ako skvelé osvieženie.

Arganovy olej
Micelárna voda Naturally Good

Než s tvárovou masážou začnete

Je dôležité si uvedomiť, že masáž má správny účinok, ak ste uvoľnení, nikam sa neponáhľate a dovolíte si na chvíľku vypustiť všetky myšlienky. Ideálny čas je večer, než idete spať.

Vyčistite pleť: Než s masážou začnete, vyčistite svoju pleť nielen od mejkapu, ale aj od všetkých nečistôt, ktoré sa na nej počas dňa zachytávajú. Pomôže vám s tým napríklad NIVEA Micelárna voda Naturally Good, ktorá pleť upokojí a zároveň pripraví na masáž.

Rozhýbte prsty, ideme na to!

Tvárových masáží je celý rad, môžete sa stretnúť napríklad s cytomasážou alebo Jacquetovou masážou. My sa však dnes zameriame na klasickú masáž, ktorú ste mohli zažiť napríklad na kozmetike.

  1. Začnite nad obočím. Všetky prsty položte nad obočie a jemne ich približujte ťahavými pohybmi ku korienkom vlasov. Tento pohyb niekoľkokrát zopakujte.
  2. Ukazovák priložte ku koreňu nosa a prechádzajte ním pomaly cez očné okolie až ku spánkom.
  3. Ukazováky položte na spánky a jemnými krúživými pohybmi pleť masírujte. Posúvajte sa k očnému okoliu a postupne prejdite na viečka. Potom sa opäť premiestnite na spánky. Niekoľkokrát opakujte.
  4. Teraz spojte ukazovák s prostredník a ťahajte kožu od stredu tváre až k línii vlasov. Toto opakujte zhruba šesťkrát.
  5. Masáž zakončite na krku. Opäť spojte ukazovák s prostredníkom a položte prsty na uzliny, začnite masírovať krúživými pohybmi smerom nadol na krk a späť.

Relaxácia po masáži

Ak si tvárovú masáž robíte v práci, asi nemáte úplne čas na následnú relaxáciu, ale ak ste doma, máme pre vás skvelý tip, vďaka ktorému si odpočiniete ešte viac.

Ľahnite si na posteľ alebo na zem, ale dajte si pod seba deku. Ruky si dajte na brucho, zatvorte oči a zhlboka sa nadychujte do brucha a pomaly vydychujte. Môžete si pustiť relaxačnú hudbu a túto chvíľku využiť napríklad na vizualizáciu vašich snov či úvahami nad tým, na aký výlet sa vydáte cez víkend. Fantázii sa medze nekladú.

Chcete sa rozmaznávať ešte viac? Naneste na tvár NIVEA Textilnú masku Rose Touch. Tá obsahuje upokojujúcu a tonizujúcu ružovú vodu a kyselinu hyalurónovú, ktorá pleť intenzívne hydratuje.