Čo by ste mali vedieť o zimnom opaľovaní

Či už si plánujete užívať zimu na zjazdovkách, na prechádzkach zasneženou krajinou alebo doma v teple, nemali by ste zabúdať na pravidelnú starostlivosť o svoju pleť, ku ktorej patrí aj používanie krému s ochranným faktorom.

Všetko, čo potrebujete vedieť o zimnom opaľovaní

Poradíme vám, ako zabezpečiť pleti dokonalú starostlivosť po celú zimu. Vďaka týmto tipom budete stále žiariť.
zamilovaný pár na ľade

Skutočne v zime potrebujeme ochranu proti slnku?

Na najčastejšie položenú otázku existuje len jedna odpoveď. Áno, krém s ochranným faktorom by sme v zime mali používať. Je jedno, aké je ročné obdobie – UVA a UVB žiarenia sú tu stále, zvlášť ak sa dobrovoľne vystavujete slniečku. Je to síce príjemné, ale pleť môže trpieť.
lyžiarka

Pleť musíme ošetrovať po celý rok

Slnko je v zime zradné. Hoci sa často zdá, že nemá veľkú silu, UV lúče stále vyžaruje. Tie sa navyše odrážajú od snehu a pôsobia na pleť viac, ako si viete predstaviť. Keď vystavíte pleť zimnému slnku na horách, je to rovnaké, akoby ste ju vystavili v lete na pláži pri mori.

Sila UVA lúčov

Väčšina ľudí neverí, že ochranu proti slnku a UV lúčom v zime potrebuje. Veď v zime sa predsa tak často nespálime, na rozdiel od letných dní pri mori alebo na horách. Používanie prípravkov s ochranným faktorom ale svoje opodstatnenie naozaj má. Aké a prečo?

UVB lúče sú kratšie a intenzívnejšie pôsobia v lete. Sú to práve ony, ktoré zapríčiňujú časté spálenia kože. UVA lúče sú dlhšie, ale pôsobia po celý rok rovnako.

Hoci je teda väčšia "šanca" sa spáliť počas leta, aj v zime vystavujeme pleť lúčom, ktoré sa na nej podpisujú a rozhodne jej neprospievajú. Nechceme maľovať čerta na stenu, ale pri častej nedbanlivosti hrozia početné kožné problémy a koniec-koncov aj rakovina kože.
žena sa hrá so snehom

Ako často aplikovať prípravky s ochranným faktorom?

Neváhajte s ich použitím zakaždým, keď sa v zime vydáte von. O to viac na to myslite, ak žijete na horách, alebo sa na ne chystáte.

5 jednoduchých krokov k dokonalej starostlivosti o pleť i počas zimy

  1. Ošetrujte svoju pleť neustále – doprajte jej správnu hydratáciu výživnými krémami.
  2. Pred každým odchodom von ju ošetrite krémom s ochranným faktorom. Vyskúšajte napríklad Hydratačný sprej na opaľovanie OF 30.
  3. Počas zimy sa o obmenu pokožky, napríklad peelingom, starajte obzvlášť opatrne a nie príliš často.
  4. Dbajte skôr o dokonalú hydratáciu pleti než o jej čistenie maskami a peelingami.
  5. Krém na pleť aplikujte pravidelne, pokojne aj viackrát denne, ak cítite, že je suchá. 

Naše tipy na použitie prípravkov s ochranným faktorom

Až začnete baliť na zimnú dovolenku alebo sa len budete chystať na prechádzku, pripravte na to svoju pleť!

Ako správne chrániť pleť počas zimných radovánok

Pobyt na čerstvom zimnom vzduchu je celkovo príjemný a prospešný. Nabije vás energiou a pomôže zabudnúť na starosti všedného dňa.

Nesmiete ale zabudnúť na ochranu pred UV lúčmi, ktoré nikdy neodpočívajú a dokážu nepríjemne prekvapiť. Pokožka sa do istej miery dokáže brániť sama – produkciou melanínu. V zime ale dochádza k nižšej produkcii, pretože telo cíti, že UV lúče neútočia s takou silou ako v lete. Pokožka sa tak stáva náchylnejšia ku všetkým ťažkostiam. Spálením to len začína.

Preto skôr, než kamkoľvek vyrazíte, uistite sa, že máte správny krém a balzam na pery, ktorý sa postará aj o tú najzraniteľnejšie kožu.

Náš tip: Zistite, ako sa správne starať o pery počas celého roka! 

Zima bude báječná!

Zima bude báječná!

Užite si zimné radovánky naplno – s krémami a kozmetickými prípravkami, ktoré vás ochránia pred slnkom.
krém na nos
Udržte svoju pleť v bezpečí aj počas dlhých pobytov vonku

Váš nos

Pri opaľovaní trpí z celej tváre predovšetkým nos – už kvôli tomu, že je z tváre vyčlenený a UV lúče na neho dorážajú. Než sa vydáte von, naneste na tvár, nos a uši Vreckové detské mlieko na opaľovanie OF 50+. Ľahké zloženie sa rýchlo vstrebe a vreckové balenie môžete mať vždy pri sebe.
Vaše pery
Udržte svoju pleť v bezpečí aj počas dlhých pobytov vonku

Vaše pery

Pery nedokážu produkovať melanín, preto sa neubránia náporu slnečných lúčov. Chráňte ich pravidelnou aplikáciou Labello Balzam na pery Sun Protect, ktorý im poskytne nielen správnu ochranu, ale tiež ich hydratuje a vyživí.
Vaše uši
Udržte svoju pleť v bezpečí aj počas dlhých pobytov vonku

Vaše uši

Nezabudnite na svoje uši. Na lúpajúce uši je totiž smutný pohľad, zvlášť vtedy, keď sa o tvár starostlivo staráte... A zrazu zistíte, že ste na uši dočista zabudli. Vyskúšajte špeciálne na ne Hydratačný sprej na opaľovanie OF 30. Uvidíte, že výsledok bude stáť za to.