NOVÝ RAD DERMA SKIN CLEAR

Pomocník, ktorý vás nadobro zbaví vyrážok!

Zloženie NIVEA radu DERMA Skin Clear jemne pomáha vašej pleti zbaviť sa nežiaducich vyrážok. Prvé viditeľné výsledky môžete pozorovať už o 7 dní. Vďaka tomu budete mať opäť kontrolu nad svojou pleťou, ktorá vám dodá sebavedomie.

NOČNÝ EXFOLIÁTOR DERMA SKIN CLEAR
NAŠA INOVÁCIA

NOVÝ NOČNÝ EXFOLIÁTOR DERMA SKIN CLEAR

Cítite, že to medzi vami a vašou pleťou trochu škrípe? Spojte sily! Účinné zloženie s 8 % ovocných kyselín (salicylovou a glykolovou) a niacínamidom podporuje prirodzený proces obnovy pleti, redukuje pupienky a predchádza tvorbe nových.
ÚČINNÉ ZLOŽENIE

POMÔŽTE SVOJEJ PLETI PROTI NEDOKONALOSTIAM

Zloženie nového radu DERMA Skin Clear vychádza z overených vedeckých poznatkov o pleti a je klinicky aj dermatologicky testované*. To preto, aby čo najefektívnejšie redukovalo a predchádzalo pupienkom a výsledkom bola čistejšia a jemnejšia pleť.

 

*Kožná znášanlivosť a účinnosť na pleti so sklonom k nedokonalostiam testovaná v klinických štúdiách.
Žena s čistou pleťou bez vyrážok
VEDECKÉ ZÁKLADY DERMA SKIN CLEAR

NOVÉ ZLOŽENIE DERMA SKIN CLEAR: ÚČINNÉ, ALE JEMNÉ

skin-clear

 

Ako nové zloženie DERMA Skin Clear podporuje vašu pleť? Tým, že aktivuje prirodzený proces obnovy vašej pleti za pomoci 8 % AHA a BHA (kyseliny salicylovej a glykolovej) a niacínamidu.

 
PRODUKTY

POMÔŽTE SVOJEJ PLETI S RADOM DERMA SKIN CLEAR

NIVEA Skin Clear Čistiaci gél

ČISTIACI GÉL DERMA SKIN CLEAR OKAMŽITE ČISTÍ PÓRY

Začnite svoju rutinu s naším jemným a pritom efektívnym čistiacim gélom. Vo dne aj v noci sa na našej pleti vrství prebytočný maz, ktorý upcháva póry a podporuje vznik ďalších nečistôt. DERMA Skin Clear Čistiaci gél intenzívne čistí pleť, odstraňuje prebytočný maz a predchádza tvorbe nových pupienkov.

NIVEA Skin Clear Čistiaca Pleťová voda

ČISTIACA PLEŤOVÁ VODA

Vaša tajná zbraň pre zdravú a vyváženú pleť. Čistiaca pleťová voda DERMA Skin Clear hydratuje vašu pokožku bez toho, aby upchávala póry, obnovuje jej rovnováhu a pomáha kontrolovať mastnotu. Pleť je viditeľne čistejšia už za 7 dní.

NIVEA Skin Clear Čistiaci Pleťový peeling

PEELING PROTI ČIERNYM BODKÁM

Čistiaci pleťový peeling DERMA Skin Clear jemne čistí póry a zjemňuje textúru pleti, zatiaľ čo redukuje čierne aj biele bodky. Používajte maximálne 2-3x týždenne.

NIVEA Skin Clear Nočný exfoliátor

ÚČINNÝ NOČNÝ EXFOLIÁTOR

Získajte znovu kontrolu nad svojou pleťou s nočnou starostlivosťou! Zloženie DERMA Skin Clear Nočného exfoliátora s 8 % AHA a BHA (kyseliny salicylovej a glykolovej) urýchľuje prirodzený proces obnovy vašej pleti. Výsledky sú viditeľné už za 7 dní!

RUTINA

UŽITE SI KOMPLETNÚ STAROSTLIVOSŤ DERMA SKIN CLEAR
PRE VIDITEĽNE ČISTEJŠIU PLEŤ

Produktový rad NIVEA DERMA Skin Clear

Ráno aj večer vždy ako prvý krok použite Čistiaci gél. Jemne ho vmasírujte do mokrej tváre a opláchnite. Na vyčistenú pleť pomocou rúk či vatového tampónu jemne naneste Pleťovú vodu a už ju neoplachujte. V oboch krokoch sa vyhnite oblasti okolo očí.

Na záver svojej večernej rutiny naneste Nočný exfoliátor na dobre vyčistenú pleť.* Po použití neoplachujte. Výrobok je vhodný na každodenné použitie.

Ako alternatívu k Nočnému exfoliátoru môžete vyskúšať Čistiaci pleťový peeling. Používajte ho iba občas (maximálne 2-3krát týždenne). Po vyčistení Čistiacim gélom ho jemne vmasírujte do mokrej pleti. Nakoniec tvár opláchnite a naneste Pleťovú vodu. Vyhnite sa oblasti okolo očí.

 

*Pri použití sa môže objaviť ľahko štipľavý pocit. Nepoužívajte na podráždenú pokožku; prestaňte používať, pokiaľ sa na pleti objaví podráždenie; kontaktujte svojho lekára, ak podráždenie pretrváva; vyhnite sa kontaktu s očami. Tento produkt obsahuje alfa hydroxy kyseliny (AHA), ktoré môžu zvýšiť citlivosť pleti na slnečné žiarenie a predovšetkým možnosť jej spálenia. Pri používaní tohto produktu a ešte týždeň potom používajte opaľovací krém, noste vhodné ochranné oblečenie (klobúk, šatku, čiapku,...) a obmedzte pohyb na slnku.

ČASTO KLADENÉ OTÁZKY

Čo spôsobuje vyrážky?

Hlavnou príčinou vyrážok je nadmerná produkcia kožného mazu, známa ako seborea, a väčšinou nadmerná hrúbka vonkajších vrstiev kože. Hyperkeratóza, ako sa tento jav odborne nazýva, vedie k nedostatočnému odstraňovaniu odumretých buniek. Kombinácia oboch vedie k upchávaniu pórov, známych ako komedóny: jednoducho sú to čierne alebo biele bodky. Tieto upchaté póry sú perfektným prostredím pre baktérie (predovšetkým Cutibacterium acnes). Často sa preto objavuje aj viditeľné zapálenie a začervenanie. Či už je ale pupienok väčší, alebo menší, vždy je vnímaný ako nežiaduci.

Aký je rozdiel medzi AHA a BHA a ako tieto kyseliny fungujú?

AHA je skratkou z anglického alfa hydroxy acids, teda alfa hydroxy kyseliny. Tieto prírodné látky sa okrem iného nachádzajú v ovocí, a práve preto sú známe ako ovocné kyseliny. Medzi najdôležitejšie AHA kyseliny v skincare patrí kyselina glykolová, mandľová a mliečna. Pracujú predovšetkým na povrchu pleti, podporujú obnovu pleťových buniek a rozpúšťajú odumreté pleťové bunky. Kyselina glykolová pomáha mastnej pleti so sklonom k pupienkom tým, že ju exfoliuje. BHA (teda beta hydroxy kyselinou) je kyselina salicylová, látka rozpustná v tukoch, ktorá preniká do hlbších pleti ako AHA kyseliny. Preniká do pórov a čistí vývody mazových žliaz zvnútra, čím ich zbavuje prebytočného mazu. Zároveň pôsobí protizápalovo a redukuje začervenanie.

AHA kyseliny sú v exfoliácii menej efektívne, ale o to šetrnejšie, a preto ich používame vo väčšej miere. Navyše na našu pleť väčšinou majú hydratačný účinok. BHA kyseliny sú pri exfoliácii veľmi účinné, a preto ich nepotrebujeme v takom množstve. A ešte pôsobia antibakteriálne!

Kyseliny na pleti znie trochu škodlivo...

Kyselina salicylová je kyselinou, ktorá sa najdlhšie používa v lekárstve. Pri vonkajšom použití sa využíva primárne pre svoju schopnosť rozpúšťania zrohovatenej kože, čo vysvetľuje aj jej použitie pri liečbe akné. Ľudská koža sa neustále regeneruje. Staršie kožné bunky odumierajú, rohovatejú a nakoniec sa odlupujú. Táto exfoliácia je podporovaná externe aplikovanou kyselinou salicylovou. Vďaka svojmu keratolytickému účinku núti zrohovatené bunky vonkajšej vrstvy pokožky, aby sa rozpadli a odlúpli. Zbavuje póry nečistôt a podporuje prirodzený proces obnovy pleti.

Akú koncentráciu obsahujú nové produkty?

Nočný exfoliátor NIVEA DERMA Skin Clear, náš hlavný produkt, obsahuje celkom 8 % kyselinového komplexu. Aktívne ingrediencie v tejto dávke sa môžu bez obáv používať dlhodobo.
 

Ako pomáha pleti so sklonom k pupienkom niacínamid?

Niacínamid je vo vode rozpustný derivát vitamínu B3. V skincare sa považuje za veľmi dobre tolerovanú látku a je vhodný na redukciu nadmerného mazu. Z protizápalového a mazu regulujúceho účinku niacínamidu ťaží predovšetkým zmiešaná a mastná pleť so sklonom k nedokonalostiam. Jeho nespornou výhodou tiež je, že ho môžete kombinovať s množstvom ďalších látok.

Čo je výsledkom tejto kombinácie?

Produkty, ktoré sú veľmi účinné a pritom šetrné. Ich používatelia si užijú čistejšiu, obnovenú pleť iba za 7 dní. Najrôznejšie problémy ako čierne bodky, biele bodky a vyrážky sú minulosťou, rovnako ako začervenanie a suchá pleť.

Môžete dokázať, že produkty fungujú?

Rozhodne. Všetky naše produkty sme testovali v klinických štúdiách, dermatológovia zhodnotili a potvrdili ich schopnosť bojovať a predchádzať pupienkom a ich dobrú znášanlivosť s pokožkou. Nakoniec to ale nie je odborník, kto by s produktmi mal byť spokojný, ale náš zákazník. Preto sme dodatočne zostavili štúdiu1, aby sme sa opýtali na ich názor. A z tej jasne vyplynulo, že naše produkty pomáhajú v boji proti pupienkom. 107 užívateľov denne testovalo Nočný exfoliátor. 93 % z nich potvrdilo, že je ich pleť viditeľne čistejšia už za 7 dní. 93 % užívateľov tiež potvrdilo, že po 4 týždňoch je vyrážok viditeľne menej.

18-týždňová štúdia so 100 ženami a mužmi, ktorí používali Nočný exfoliátor, 2022.
 

Odporúčate používať celý rad?

Určite. Zloženie a rad produktov sú dokonale zladené. A konečne, vaša rutina a starostlivosť o pleť bude jednoduchšia, keď budete vedieť, že tieto 4 produkty stačia na vyriešenie vašich problémov.