naše záväzky týkajúce sa ošetrujúcej kozmetiky

NAŠE ZÁVÄZKY TÝKAJÚCE SA OŠETRUJÚCEJ KOZMETIKY

NAŠE ZÁVÄZKY TÝKAJÚCE SA OŠETRUJÚCEJ KOZMETIKY

Ako popredná kozmetická značka s viac ako storočnou tradíciou dobre vieme, že zdravé prostredie je pre pokožku a pleť rovnako dôležité ako výber vhodnej ošetrujúcej kozmetiky. Nie je nám jedno, že naša modrá planéta trpí nadmierou ťažby neobnoviteľných zdrojov a ťarchou znečisťovania životného prostredia. 

 

Preto sme si dali záväzok: Znížiť dopady našich činností na životné prostredie na minimum. Chceme vyrábať ošetrujúce produkty, ktoré rešpektujú nielen potreby zákazníkov, ale aj planéty. 

 

Je veľa vecí, ktoré už robíme preto, aby sme našu ekologickú stopu znížili. Ale do budúcnosti máme ešte veľa plánov!


man talking

Naša filozofia & ciele

NIVEA je už desiatky rokov súčasťou domácností po celom svete. Táto dôvera nás napĺňa a chceme ju zákazníkom oplatiť tým, že naše produkty budú čo najviac rešpektovať potreby nielen pokožky a pleti, ale aj našej planéty

Prečítajte si viac o našej filozofii udržateľnosti a pomôžte nám spomaliť klimatické zmeny 


Naša vízia: Byť klimaticky neutrálni

Snažíme sa, aby uhlíková stopa, ktorú zanechávame, bola čo najmenšia. Aby sme to dosiahli, meníme receptúry našich produktov, obaly, ale aj výrobné metódy. Zároveň sme si stanovili klimatické ciele, ktoré sú v súlade s najnovšími klimatickými výskumami. 

Prečítajte si viac o cieli byť klimaticky neutrálni 


Rešpekt k zvieratám

Milujeme prírodu a rešpektujeme ju. Preto nie je prekvapujúce, že naša starostlivosť o planétu zahŕňa aj ochranu zvierat. Tie sú závislé na našom ekosystéme. Zároveň ale aj ekosystém na nich. Sme presvedčení, že testovanie na zvieratách nie je na preukázanie účinnosti a bezpečnosti našich produktov nutné.

Prečítajte si viac o tom, ako rešpektujeme zvieratá


Naše zodpovedné získavanie zdrojov

Je pre nás dôležité, aby všetky používané ingrediencie boli bezpečné. Zároveň ale – kedykoľvek je to možné, volíme ingrediencie získavané z obnoviteľných zdrojov, a tým sme zase o kúsok bližšie k udržateľnosti.

Prečítajte si viac o surovinách a ich udržateľnom čerpaní


Naša udržateľná výroba a produkty

Náš záväzok chrániť planétu sa, samozrejme, vzťahuje aj na spôsob, akým naše produkty vyrábame. Množstvo oxidu uhličitého vzniknutého pri výrobe sa snažíme znižovať šetrením energie, redukciou odpadu aj neplytvaním vody

Prečítajte si viac o tom, ako znižujeme emisie pri výrobe


sky

Jedna pokožka. Jedna planéta. Jedna starostlivosť.

Záleží nám na tom, aby sme voči našim zákazníkom boli 100 % transparentní. Preto vám zodpovieme otázky týkajúce sa udržateľnosti. Máte otázku, na ktorú ste tu nenašli odpoveď? Viac informácií nájdete prehľadne na webe Beiersdorf v sekcii Udržateľnosť. Navštívte nás tam!