PREČO JE PRE NÁS UDRŽATEĽNOSŤ ZÁSADNÁ

PREČO JE PRE NÁS UDRŽATEĽNOSŤ ZÁSADNÁ

Sme popredná značka ošetrujúcej kozmetiky s viac ako storočnou tradíciou. Aj vďaka takej dlhej histórii a našim skúsenostiam si veľmi dobre uvedomujeme ekologické výzvy, ktorým čelíme nielen my, ale celá spoločnosť. 

NIVEA produkty nájdete v takmer každej domácnosti po celom svete. My si vašu priazeň veľmi vážime a zároveň ju vnímame ako záväzok do budúcnosti. Naše produkty budú šetrné nielen k vašej pokožke a pleti, ale aj k prírode. Dúfame, že sa nám tým podarí aspoň trochu znížiť dopady ľudského konania na životné prostredie a všetkým sa nám tu bude žiť o niečo lepšie. Medzi naše ciele patrí napríklad zníženie emisií oxidu uhličitého alebo prechod na recyklovateľné obaly.

Chceme vytvoriť bezpečný domov pre budúce generácie. A preto sa k týmto výzvam staviame čelom.

 

Jedna pokožka. Jedna planéta. Jedna starostlivosť.

Pokožka je pre nás stredobodom všetkého. Naším cieľom je vyrábať také produkty, ktoré pokožku vyživia, ochránia a odovzdajú jej niečo navyše. Či už je to potrebné spevnenie alebo zmyselná vôňa. Práve pokožka nám dáva možnosť kontaktu s okolitým svetom aj s našimi blízkymi. 

Planétu máme len jednu. Je to domov nielen náš, ale aj všetkých živočíchov a rastlín. V posledných rokoch, bohužiaľ, došlo k narušeniu jej rovnováhy, a to v dôsledku nadmerného znečisťovania životného prostredia. My urobíme všetko preto, aby sme našu planétu vrátili do rovnovážneho stavu. Aj tým, že sa aktívne pustíme do boja proti klimatickým zmenám.

Nechceme, aby ste si museli vyberať medzi zdravou pokožkou a zdravým životným prostredím. Preto sa snažíme, aby naše produkty spĺňali oboje a starali sa nielen o vás, ale aj o prírodu. Vieme, že nás čaká dlhá cesta a budeme veľmi radi, keď sa na ňu vydáte s nami. 

 

NIVEA ciele k väčšej udržateľnosti

Aby pokožka bola žiarivá a zdravá, je potrebné ju ošetrovať. A rovnaké je to aj s našou planétou. Preto chceme, aby naše produkty boli udržateľné. Ako teda naša starostlivosť o prírodu vyzerá?

Bojujeme proti zmene klímy: Snažíme sa znižovať množstvo emisií oxidu uhličitého, ktoré vznikajú nielen pri samotnej výrobe produktov, ale aj pri výrobe baliacich materiálov a získavania surovín:
- Do roku 2025 chceme emisie v celom našom dodávateľskom reťazci znížiť o 30 %.
- Do konca roka 2030 by mala byť naša výroba klimaticky neutrálna.
- A klimaticky neutrálna bude nielen výroba, ale aj niektoré z produktov.

Zloženie šetrné k životnému prostrediu: Meníme zloženie našich produktov tak, aby bolo biologicky odbúrateľné a ekologicky nezávadné.
- Do konca roka 2021 budú naše produkty 100 % bez mikroplastov.
- Do konca roka 2025 budeme v našich produktoch v EÚ používať iba biologicky odbúrateľné polyméry.

Znižovanie odpadu a recyklované plastové obaly: Kedykoľvek je to možné, nahrádzame plastové obaly inými materiálmi, a keď už plasty používame, pracujeme v maximálnej miere s recyklovanými materiálmi. K rovnakému vyzývame aj našich zákazníkov.
- Do roku 2025 bude 100 % našich obalov možné opäť naplniť alebo recyklovať.  
- Do roku 2025 znížime podiel primárnych plastov vyrobených z fosílnych palív o 50 %.
- Naše plastové obaly budú do roku 2025 obsahovať 30 % recyklovaných materiálov.
- Do roku 2025 znížime množstvo nami vyprodukovaného odpadu o 30 %.
- Žiadny náš odpad neskončí na skládke.

Používame materiály z udržateľných zdrojov: Snažíme sa predchádzať odlesňovaniu, podporovať miestnych poľnohospodárov a byť pri získavaní ingrediencií maximálne ekologickí.
- Do konca roka 2025 budú všetky naše ingrediencie pochádzať z udržateľných zdrojov.
- Do roku 2025 budeme hlavné ingrediencie získavať tak, aby nedochádzalo k odlesňovaniu.
- Od konca roka 2020 pochádza 100 % nášho palmového oleja z udržateľných zdrojov.
- Od roku 2019 je 100 % našich krabíc, ktoré používame pri balení produktov, s certifikátom udržateľnosť a zodpovedné lesníctvo FSC.

Znižujeme našu spotrebu vody: Vieme, že vody pri výrobe našich prípravkov používame naozaj veľa. O to väčšiu cítime zodpovednosť, aby sme vodou neplytvali a správali sa udržateľne.
- Do roku 2025 znížime našu spotrebu vody o 25 %.

 

Jedna pokožka. Jedna planéta. Jedna starostlivosť.

Transparentnosť a úprimnosť je pre nás na prvom mieste. Preto vám zodpovedáme všetky otázky týkajúce sa udržateľnosti. Zaujíma vás niečo, na čo ste tu nenašli odpoveď? Viac informácií nájdete prehľadne na webe Beiersdorf v sekcii Udržateľnosť. Navštívte nás tam!