Udržateľná výroba kozmetiky

UDRŽATEĽNÁ KOZMETIKA. UDRŽATEĽNÁ VÝROBA.

JEDNA POKOŽKA. JEDNA PLANÉTA. JEDNA STAROSTLIVOSŤ.

UDRŽATEĽNÁ KOZMETIKA. UDRŽATEĽNÁ VÝROBA.

Náš cieľ chrániť planétu sa vzťahuje aj na postupy a spôsoby, akými našu ošetrujúcu kozmetiku vyrábame. Snažíme sa znižovať našu stopu oxidu uhličitého, šetriť energiu a vodu využívať zodpovedne

Čo sa týka udržateľnej výroby ošetrujúcej kozmetiky, je znižovanie stopy oxidu uhličitého neoddeliteľnou súčasťou. Spolu s ďalšími skleníkovými plynmi totiž CO2 škodí životnému prostrediu a prispieva k zintenzívneniu skleníkového efektu. Aj kvôli tomu čelí naša planéta kritickému nárastu teploty. Nič z toho neberieme na ľahkú váhu a nastavili sme si v súlade s klimatickými výskumami jasné ciele. 

Ako vyzerá naša udržateľná výroba kozmetiky?

Energie, emisie, odpad a voda. Štyri kľúčové faktory, ktoré je potrebné postrážiť pri snahe o udržateľnú výrobu. Pretože za sebou chceme zanechávať nulovú ekologickú stopu, tvrdo na týchto štyroch pilieroch pracujeme. 

Vedeli ste, že od konca roka 2019 fungujú všetky naše výrobné podniky na elektrinu, ktorá je zo 100 % obnoviteľných zdrojov? Vďaka tomu sme významne znížili množstvo emisií CO2. A chceme našu uhlíkovú stopu naďalej znižovať – do roku 2030 chceme byť klimaticky neutrálni.

Čo sa týka odpadu, snažíme sa predchádzať zbytočnému plytvaniu, a tým uľaviť životnému prostrediu. Do roku 2025 chceme znížiť objem odpadu v našich výrobných závodoch o tretinu.

cream

Aj keď sa množstvo odpadu snažíme znižovať, nie je možné sa mu úplne vyhnúť. Preto sme sa zaviazali aspoň k tomu, že žiadny náš odpad neskončí na skládkach. Tie sú totiž pre našu planétu veľkou záťažou, a preto sa im chceme vyhnúť. Tento cieľ už sme dosiahli v 16 výrobných halách po celom svete a zostáva nám premeniť posledný.

Sladká voda je životne dôležitý, ale zároveň obmedzený zdroj. Pri všetkých našich udržateľných ošetrujúcich produktoch pracujeme na znížení spotreby vody pri ich výrobe. Zaviazali sme sa, že do roku 2025 znížime spotrebu vody o 25 % na jeden vyrobený produkt, oproti množstvu vody v roku 2018. Zároveň budeme vodu recyklovať, a kedykoľvek to bude možné, budeme znovu používať odpadovú vodu.

Dostupnosť sladkej vody sa po celom svete neustále mení – zatiaľ, bohužiaľ, k horšiemu. Preto vykonávame každý rok analýzy dostupnosti vody vo všetkých našich závodoch. Skúmame nielen jej dostupnosť, ale aj kvalitu a riziká. To všetko sú dôležité faktory pre výrobu udržateľnej ošetrujúcej kozmetiky. 

hand holding a leaf

Jedna pokožka. Jedna planéta. Jedna starostlivosť.

Úprimnosť a transparentnosť sú u nás na prvom mieste, preto vám odpovedáme na všetko, čo vás ohľadom NIVEA a udržateľnosti zaujíma. Máte otázku, na ktorú ste tu nenašli odpoveď? Na webe Beiersdorf v sekcii Udržateľnosť vám ju určite zodpovieme.