žena používa micelárnu vodu

Aký má micelárna voda význam a ako ju správne používať?

Zistite viac o účinkoch micelárnej vody, jej zložení a o tom, ako ju môžete najlepšie začleniť do vašej každodennej rutiny starostlivosti o pleť.

Aký má micelárna voda význam a ako ju správne používať?

Micelárna voda sa stala kľúčovou zložkou vo svete krásy. Nielenže je šetrná k pleti, ale tiež ju výborne čistí a hydratuje. Aké má ďalšie účinky? Čítajte ďalej a dozviete sa všetko o dôkladnom čistení tváre. Význam micelárnej vody zásadne mení spôsob odličovania a pohľad na každodennú starostlivosť o pokožku. Okrem toho je jej zloženie šetrné k okoliu vašich očí. 


žena čistenie tváre

Ako funguje micelárna voda

Osviežujúca Micelárna voda Hydra Skin Effect odstraňuje jedným ťahom nadbytočný kožný maz, odumreté bunky, ale i nepoddajný mejkap. Najdôležitejšou vlastnosťou micelárnej vody je totižto prítomnosť exkluzívneho roztoku s aktívnymi látkami, ktoré majú hydrofilnú a lipofilnú funkciu. To znamená, že pri kontakte s pokožkou absorbujú prebytočnú mastnotu, pričom rozpustia a vytiahnu všetky nečistoty. Pleť tak zanechávajú krásne sviežu a bez podráždenia.

Vedeli ste, že micelárnu vodu môžete využiť inak ako len na bežné odličovanie? Použite ju na čistenie, prípadne hydratovanie pleti. Stačí si len zobrať vatový tampón/obrúsok a môžete smelo začať! 


ČO JE TO MICELÁRNA VODA?

Čo sú micely a v čom tkvie ich sila?

Pojem micely je v kozmetickom priemysle dobre známy. Ide o zhluky mikroskopických molekúl, povrchovo aktívnych látok, ktoré priťahujú nečistoty ako magnet bez toho, aby vysušovali pleť. Každá jedna častica kvapalného roztoku obsahuje hydrofilnú a lipofilnú funkciu, vďaka čomu bez problémov rozpustí zvyšky mejkapu a vyčistí pleť do hĺbky. Zabudnite tak na nepríjemné drhnutie, vysušenie či začervenanú pokožku. Jemné, no účinné zloženie micelárnej vody sa kvalitne postará o vašu tvár ako nikdy predtým.

micely


ženy-používajúce-micelárnu-vodu

 žena odstraňuje make-up

How To Use Micellar Water

Potrebujete sa odlíčiť? Micelárna voda značky Nivea je vhodná na každodenné použitie. Vezmite si čistý vatový tampón a namočte ho do micelárnej vody. Letmými pohybmi si pretrite tvár a sledujte, ako sa červený rúž i čierna maskara poddajú nekompromisnej sile miciel.

Krok za krokom, ako správne používať micelárnu vodu 

1. Umyte si ruky. Predtým, než začnete používať akýkoľvek produkt na tvár, je nevyhnutné začať s umývaním rúk. Vyhnete sa tak ďalším nečistotám na tvári.  
2. Vyberte si vhodný prípravok na čistenie pleti. Rôzne typy pokožky si vyžadujú rôznu starostlivosť. Práve preto existuje viacero druhov micelárnych vôd pre potreby danej pleti.
3. Namočte vatový tampón do micelárnej vody, kým ju dostatočne nevsiakne. Následne si ním jemne prejdite po tvári. 
4. Celú procedúru dokončite hydratačným krémom a nechajte svoju pleť poriadne odpočívať. 
Veľa ľudí si častokrát kladie otázku, či je potrebné micelárnu vodu vôbec zmývať. Odpoveď je nie! Micelárnu vodu nemusíte zmývať, pretože sa vstrebáva do pokožky a pôsobí ako tonikum, vďaka čomu môžete pokračovať vo svojej bežnej rutine.


ČO JE TO MICELÁRNA VODA?

Pleťová alebo micelárna voda – viete ich používať?

Rozdiel medzi micelárnou a pleťovou vodou (tonerom) je v skutku jednoduchý. Micelárna voda je vynikajúci, viacúčelový produkt, ktorý sa všeobecne používa ako prvý krok pravidelnej starostlivosti o pleť. Vďaka svojmu zloženiu dodáva pokožke potrebnú hydratáciu a účinne odstraňuje zvyšky mejkapu a nahromadených nečistôt z celého dňa. Toner má však inú úlohu. Nemožno ho použiť ako odstraňovač líčidiel, ani na hĺbkové čistenie. Slúži najmä na prípravu pokožky pred ďalšou starostlivosťou, pričom po použití upokojuje pleť a obnovuje rovnováhu hladiny pH. 

5 zázračných účinkov micelárnej vody

Jemné zloženie a prírodné výťažky. Oproti bežným kozmetickým výrobkom obsahuje micelárna voda Nivea ošetrujúce zložky vhodné pre všetky typy pleti, ideálne aj pre citlivú pokožku. Väčšina produktov je totiž bez alkoholu.  

Hydratácia pleti a prirodzená sviežosť. Viacero druhov micelárnych vôd má špeciálne ingrediencie, ako je napríklad glycerín, ktorý pleti poskytuje prirodzenú sviežosť po celý deň. Z toho dôvodu hydratujú viac než bežné odličovacie obrúsky. 

Pomoc pri akné. Pleť so sklonom k akné si vyžaduje citlivú starostlivosť v podobe micelárnej vody, ktorá dokáže precízne odstrániť nečistoty, pričom nezanecháva žiadne

dráždivé látky na pokožke. Upchaté póry navyše sťažujú toxínom únik z pokožky, čo vedie k tvorbe nepríjemného akné alebo bielych či čiernych bodiek. 

Čistí upchaté póry. Aktívne zložky jednotlivých micel zvyšujú priepustnosť kože, vďaka čomu efektívne odstraňujú nahromadený maz aj v hlbších vrstvách pokožky. 
Vždy poruke. Nenoste so sebou zbytočne veľké množstvo kozmetických prípravkov. S micelárnou vodou dokážete nielen očistiť pleť, ale aj udržať jej prirodzený odtieň či ju fantasticky osviežiť. Na dlhé cesty mimo domova sa zase hodia micelárne obrúsky, ktoré môžete používať počas celého dňa. 

A čo viac? Micelárna voda Nivea nevyžaduje žiadne oplachovanie ani pred, ani po použití! nivea-micelárna-voda

Šetrné odlíčenie bez štípania očí

Viete, aké sú jedinečné vlastnosti micelárnej vody? Nie je to len dokonalý odličovač očí, ale má aj priaznivý účinok na pokožku, precízne čistí póry od nečistôt a vynikajúco hydratuje pleť. Okrem toho je šetrná k vašim očiam. 

Ako sa správne odličovať? 
-        Nechajte vatový tampón dostatočne nasiaknuť micelárnou vodou a položte ho na zavreté viečka, aby ste zjemnili mejkap než ním prejdete po celej tvári.
-        Dávajte pozor, aby ste ním príliš nešúchali citlivé okolie očí.
-        Opakujte jemné krúživé pohyby, kým maskara úplne nezmizne. Pozor, nie je potrebné používať príliš veľký tlak. 
-        Po odstránení všetkého mejkapu sa môžete pustiť do hlbokého čistenia tváre.
-        V prípade nepoddajného alebo vodoodolného mejkapu použite micelárne obrúsky, ktoré fungujú ako magnet. Líčenie odstránia rýchlo, jednoducho a šetrne k vašej pleti.


Ktorá micelárna voda je pre vás tá pravá?

Prečítali ste si už všetky zaujímavé informácie o micelárnej vode a teraz by ste radi zistili, aký typ je pre vás ten najvhodnejší? Pri tak širokej ponuke rôznorodých produktov môže byť rozhodovanie niekedy naozaj ťažké. Preto by ste v prvom rade mali zvážiť benefity, ktoré by vám dlhodobo mali prinášať. Možno potrebujete micelárnu vodu na akné, citlivú pleť alebo s energizujúcim účinkom? 

Ak hľadáte to najlepšie riešenie na revitalizáciu a osvieženie pleti, odporúčame vám našu novú Energizujúcu micelárnu vodu s antioxidantmi vo vegánskom zložení. Obsahuje vitamín C, vitamín B3 a brusnice pre hĺbkové vyčistenie vašej tváre, ktorá bude vždy plná energie a vitality. 

Prípadne by pre vás bola ideálna naša Expertná dvojfázová micelárna voda, špeciálne vyvinutá pre vodoodolný a dlhotrvajúci mejkap. Suchý olej, ktorý je súčasťou jej zloženia, dokáže odstrániť aj posledné zvyšky líčidiel odolávajúcich vode a navyše nezanecháva na pleti žiadny nepríjemný, mastný film.  

Ďalšou z možností je naša Micelárna voda Naturally Good s výťažkami z organickej Aloe vera. Jej zloženie obsahuje až 98 % ingrediencií prírodného pôvodu* pre ešte jemnejšie a prirodzenejšie čistenie vašej tváre.