Odličovanie mejkapu: Prečo je také dôležité?

Ako sa správne odlíčiť ľahko a rýchlo. I keď ste večer na smrť unavená, že sa sotva zvalíte do postele, na odličovanie by ste zabúdať nemali. Len tak môžu vaše riasy a pleť zostať zdravé, krásne a mladistvé.

Prestaňte zanedbávať večerné odličovanie

Môže sa to zdať ako hanobenie veľdiela, keď máte večer zničiť líčenie, s ktorým ste si ráno dali toľkú robotu. Ale verte, že sa vám vaša pleť poďakuje.

Preč nielen s mejkapom!

Keď sa deň blíži k večeru, sú na vašej pleti usadené prachové častice, kožné šupinky a maz, ktoré bránia pokožke v dýchaní. A je pritom jedno, či ste mali celý deň na tvári mejkap, alebo si užívali deň bez nalíčenia. Vyčistiť pleť by ste mali večer tak ako tak. Ak často nosíte mejkap, môže byť vaša pleť podráždená.
Mali by ste tak dôkladne vyčistiť svoju pleť naozaj každý deň. Zabránite tým vzniku nedokonalostí i predčasnému starnutiu pleti.

Odličovač by ste mali použiť najneskôr pred uľahnutím do postele. Ušetríte tým aj svoju posteľnú bielizeň, na ktorú sa zvyšky mejkapu často prenesú.

Túžite po bezchybnej pleti? Nezabúdajte na odličovanie

Regenerácia pleti sa spúšťa spolu s nocou. Keď ale zostane na tvári mejkap alebo púder, póry sú upchané
a môžu sa tvoriť čierne bodky a vriediky. Pleť by ste preto mali vo večerných hodinách vždy dôkladne vyčistiť, a to i keď sa nelíčite, ale používate iba krém. Každý deň sa do našej kože dostávajú špina a zdraviu škodlivé látky z okolitého prostredia, ktoré treba odstrániť. Ak to nezanedbáte, odmení sa vám pleť zdravo ružovou
a sviežou farbou. 

Čistenie pleti by vždy malo obsahovať tri základné kroky: vyčistenie, dočistenie a hydratáciu. Vaša pleť potom bude vyzerať zdravá a svieža každý deň. Čistiace a hydratačné prípravky by mali vždy zodpovedať typu vašej pleti. Pri samotnom čistení potom vždy začnite odlíčením očí a potom vyčistite celú tvár.

Tip: Na odlíčenie môžete použiť NIVEA Dvojfázový odličovač očí a mejkapu. Potom použite tonikum na upokojenie a osvieženie pleti. Pripravíte tak pleť na poslednú, hydratačnú fázu.


Šetrné odličovacie prostriedky, ako je napríklad NIVEA Dvojfázový odličovač vodoodolného mejkapu a očí, čistia pleť dôkladne, a pritom jemne.

Nezabudnite odlíčiť aj riasenku

Aby ste nemali večer alebo druhý deň oči pandy, odstráňte spolu s denným líčením i zvyšky riasenky. Ak by ste oči neodlíčili, mohli by sa vám jej čiastočky odlupovať a nepríjemne padať do očí. Kvôli zvyškovému nánosu líčidla navyše riasy zbytočne vysychajú. A v najhoršom prípade môžu dokonca vypadávať. NIVEA Jemný odličovač očí odstráni  riasenku a upokojí citlivú oblasť okolo očí. Stačí, keď nanesiete trochu odličovača na vatový tampónik a jemne si niekoľkokrát otriete zavreté oči.

Buďte ale opatrná:
Otierajte pleť vždy zvonku smerom dovnútra ku koreňu nosa, inak riskujete vznik vrások. Čistiace obrúsky sú často agresívne pre citlivú pleť okolo očí a môžu spôsobiť nepríjemný pocit pálenia. Vyberajte preto vždy také, ktoré sú na odlíčenie očí špeciálne uspôsobené, ako napríklad NIVEA Osviežujúce čistiace pleťové obrúsky 3 v 1.

NIVEA odličovače odstránia extra odolný rúž, zvyšky mejkapu i vodoodolnú riasenku.

NIVEA Modré Tipy - Ako zachrániť príliš tmavý mejkap?

Natrafili ste odtieň kúpeného mejkapu? NIVEA Modré Tipy vám poradia, ako jednoducho docieliť želaný odtieň. Pozrite sa na ďalší diel seriálu NIVEA Modré Tipy.