Bakuchiol a starostlivosť o pleť

Ďalšie informácie o bakuchiole a starostlivosti o pleť

BAKUCHIOL A STAROSTLIVOSŤ O PLEŤ

Hľadanie čo najprirodzenejších a najzdravších zložiek v kozmetických výrobkoch sa stalo súčasťou našej rutiny starostlivosti o pleť. Všetci sme objavili úžasný retinol, ktorý je preslávený širokou škálou výhod, ktoré poskytuje vašej pleti. Bohužiaľ však môže dráždiť citlivú pokožku. Preto s radosťou predstavujeme bakuchiol – novú rastlinnú zložku, ktorá sa rýchlo stáva obľúbenou alternatívou. 
Prečítajte si všetko, čo potrebujete vedieť o výhodách bakuchiolového oleja, a pochopíte, prečo mu ľudia dávajú prednosť pred retinolom.

BAKUCHIOL – ČO TO JE

Bakuchiol olej pochádza z rastliny babchi, nazývanej aj Psoralea corylifolia. Bakuchiol sérum sa tradične používa v indickej a čínskej medicíne, ale jeho popularita rýchlo rastie, pretože ľudia hľadajú rastlinné náhrady. Bakuchiolové séra a oleje sú vďaka svojim rastlinným a antibakteriálnym vlastnostiam jemnejšie ako retinol a vhodnejšie pre ľudí s citlivou pokožkou alebo kožnými ochoreniami, ako sú ekzémy, psoriáza alebo dermatitída.
  
 Aký je však rozdiel medzi bakuchiolom a retinolom?

Zoznámte sa s prírodnou alternatívou retinolu!

BAKUCHIOL VS. RETINOL

Aby sme pochopili výhody bakuchiolového oleja, je potrebné porozumieť diskusii „bakuchiol vs. retinol“. Bakuchiol a retinol sa navzájom porovnávajú pre ich spoločné výhody:
 
 1. Pomáhajú v boji proti jemným linkám a vráskam
 2. Môžu zabrániť vzniku akné a zmierniť jeho príznaky 
 3. Dokážu bojovať proti nerovnomernému tónu pleti
 4. Stimulujú produkciu viacerých typov kolagénu

V čom sa však skutočne líšia?

VHODNÝ PRE VEGÁNOV

Jedným z najvýznamnejších rozdielov medzi bakuchiolom a retinolom je ich vhodnosť pre vegánov. Retinol je druh retinoidu vyrábaný z vaječného žĺtka a oleja z rybej pečene. Hoci je tento výrobný proces bežnejší pri retinole používanom v potravinách, môže sa vzťahovať aj na niektoré formy kozmetického retinolu. Bakuchiol je však rastlinného pôvodu, takže všetky bakuchiolové séra a oleje sú vhodné pre vegánskych spotrebiteľov.

STAROSTLIVOSŤ O POKOŽKU POČAS TEHOTENSTVA

Najväčším rozdielom medzi bakuchiolom a retinolom je možnosť bezpečného používania bakuchiolového oleja počas tehotenstva. Používanie retinolu počas tehotenstva sa neodporúča kvôli účinkom, ktoré môže mať na vyvíjajúce sa dieťa. Chemický rozdiel medzi retinolom a bakuchiolom je dostatočne veľký na to, aby sa dalo predpokladať, že pri používaní bakuchiolovej starostlivosti o pleť počas tehotenstva nevzniknú žiadne problémy. Ak si však nie ste istí účinkami bakuchiolu počas tehotenstva, určite sa poraďte so svojím lekárom.

CITLIVÁ POKOŽKA

 Napriek všetkým zjavným výhodám môže retinol ľuďom s citlivou pleťou spôsobiť podráždenie pokožky – môže spôsobiť jej vysušenie a začervenanie. Bakuchiol urýchľuje bunkovú výmenu, upokojuje a hojí pokožku, zabraňuje jej podráždeniu a zároveň poskytuje rovnaké výhody ako retinol. To dáva bakuchiolu veľkú výhodu v diskusii bakuchiol vs. retinol.

ĎALŠIE VÝHODY BAKUCHIOLU V STAROSTLIVOSTI O PLEŤ

Teraz, keď už vieme, čo je bakuchiol a čím sa líši od retinolu, pozrime sa na výhody bakuchiolu v starostlivosti o pleť. Bakuchiol je silný antioxidant, kľúčová zložka každej účinnej starostlivosti o pleť. Antioxidanty vrátane bakuchiolu majú schopnosť predchádzať známkam starnutia, rozjasňujú tón pleti a poskytujú vašej pleti množstvo ďalších výhod. Vybrali sme kľúčové výhody používania bakuchiolu v starostlivosti o pleť:

1. BAKUCHIOL AKO PREVENCIA AKNÉ

Akné môžu spôsobovať a zhoršovať voľné radikály. Bakuchiolový olej – pretože je antioxidant – znižuje vplyv týchto voľných radikálov na pokožku, čím zmierňuje ich vplyv na citlivú pleť so sklonom k akné. 
  
Bakuchiolový olej je tiež protizápalový, čo pomáha riešiť červené, opuchnuté a zapálené akné.

2. BOJUJE PROTI ZNÁMKAM STARNUTIA

Bakuchiolové séra a oleje pomáhajú urýchliť regeneráciu buniek a stimulujú tvorbu kolagénu v pokožke. Kolagén je bielkovina, ktorá zvyšuje elasticitu pokožky a umožňuje jej návrat do pôvodného tvaru. Keď pridáte bakuchiol do svojej pravidelnej starostlivosti o pleť, môžete sa vyrovnať s úbytkom kolagénu a pomôcť svojej pleti, aby vyzerala tak mlado ako nikdy predtým! Vyskúšajte náš Denný krém Cellular Expert Lift OF 30, ktorý zvyšuje produkciu bunkového kolagénu o 48 % už za 4 hodiny. Stane sa vaším kľúčom k mladšej pleti.

3. PÔSOBÍ PROTI TMAVÝM ŠKVRNÁM A NEROVNOMERNÉMU TÓNU PLETI

 Bakuchiol znižuje citlivosť pokožky na škodlivé slnečné žiarenie, čo ho odlišuje od retinolu. Bakuchiolový olej znižuje negatívny vplyv voľných radikálov, ako je znečistenie a poškodenie pokožky slnkom. Tieto voľné radikály môžu spôsobiť nerovnovážnu tvorbu melanínu, čo vedie k hyperpigmentácii a nerovnomernému tónu pleti. Výrobky s bakuchiolom môžu zabrániť vzniku tmavých škvŕn a nerovnomerného tónu pleti, a dokonca ich aj zlepšiť, pretože chránia pokožku.

AKO POUŽÍVAŤ BAKUCHIOL

S rastúcou popularitou bakuchiolu nebolo nikdy jednoduchšie pridať ho do svojej rutinnej starostlivosti o pleť. Bakuchiolové séra a oleje, pleťové masky a hydratačné krémy sa stávajú základom starostlivosti o pleť. 
Bakuchiolový olej, jemný a prírodný produkt, by sa mal začať používať približne od 25. roku života, a to aj častejšie ako raz denne – ideálne ráno pred hydratáciou a večer pred aplikáciou akéhokoľvek séra.
Výrobky s bakuchiolovým olejom by sa mali aplikovať po očistení a osušení tváre.
Bakuchiolový olej dobre spolupracuje s ďalšími hydratačnými zložkami, ako je napríklad skvalán. Na rozdiel od retinolu sa môže bezpečne používať s inými prípravkami starostlivosti o pleť vrátane samotného retinolu, pretože upokojujúce vlastnosti bakuchiolu umožňujú retinolu lepšie pôsobiť a zvyšujú toleranciu pokožky voči tejto dobre preskúmanej zložke. Neodporúča sa však používať ho s kyselinou glykolovou, pretože to môže spôsobiť degradáciu prípravku. Hoci bakuchiol nespôsobuje citlivosť na slnko ako retinol, pred vystavením pokožky slnku sa vždy odporúča použiť opaľovací krém.
  
Vyskúšajte náš Nočný krém Cellular Expert Lift, ktorý vám poskytne komplexný zážitok z používania bakuchiolu.