Omlaďte svoj vzhľad a vyhlaďte vrásky na krku

Objavte prírodné cesty na omladenie partií krku. Mnoho žien nevenuje dostatočnú pozornosť starostlivosti o citlivú oblasť krku. Práve krk ale často prezradí váš vek. Zistite, ako si udržať mladistvý vzhľad a mať dekolt i krk v perfektnej kondícii.

Kde sa vzali vrásky na vašom krku?

Odhaľte príčiny vzniku vrások a objavte účinné produkty, ktoré chránia chúlostivú oblasť krku a dekoltu.

Čo spôsobuje vrásky na krku?

Vrásky sa objavujú, keď dôjde k poškodeniu spojivového tkaniva a podkožného tuku. V porušenom tkanive sa vytvárajú priehlbeniny, do ktorých poklesne vrchná vrstva kože, a tak vzniká vráska. 

Vrásky na krku môžu byť spôsobené aj horšou hydratáciou pokožky alebo môžu vzniknúť ako dôsledok zlého životného štýlu. Veď fajčenie, nedostatok spánku, ale i dehydratácia majú vplyv na celkový stav organizmu, a to vrátane pokožky.

Vrásky na krku, samozrejme, nepredstavujú pre zdravie žiadne riziko, väčšina žien sa im však s radosťou vyhne.

Starostlivosť o chúlostivú pokožku krku, ktorú už dnes zaradíte do svojej dennej rutiny, môže v budúcnosti znamenať výrazné plus v boji za mladistvý vzhľad. Skrátka, až sa vás starnutie opýta, ako ste sa o svoju pokožku starali, nebudete musieť hľadať výhovorky.

Hladký dekolt

Hladký dekolt

Ošetrujte chúlostivú oblasť krku a dekoltu s Neviditeľným sprejom na opaľovanie Protect & Dry Touch OF 30. Sprej poskytuje okamžitú ochranu pred nebezpečným UV žiarením a zároveň zabraňuje starnutiu pokožky. Bez ohľadu na vek sa budete cítiť sebavedomo i v odvážnejšom výstrihu.
Starostlivosť pre mladistvý vzhľad vašej pokožky

Starostlivosť pre mladistvý vzhľad vašej pokožky

Hlavnými príznakmi starnutia pokožky sú strata pružnosti a pevnosti a samozrejme tiež strata hydratácie. Existujú však prípravky, ktoré pomáhajú pokožke získať späť jej stratenú pružnosť. Chráňte svoju pokožku so Spevňujúcim denným krémom Hyaluron Cellular Filler s OF 30.


Najlepšie tipy pre redukciu vrások okolo krku

Ošetrujte svoju pokožku a sledujte, ako vám s postupným vyhladzovaním vrások pribúda sebavedomie. Konečne môžete zo skrine vytiahnuť odvážnejšie kúsky!

H ako hydratácia

S postupujúcim vekom má naša pokožka tendenciu byť suchá a horšie sa hydratuje. I v prípade, že ste v dvadsiatich mali mastnú pleť, je veľmi nepravdepodobné, že vaša pokožka zostane rovnaká, keď prekročíte tridsiatku alebo štyridsiatku.

To síce znamená, že sa zbavíte pupienkov, miesto toho však musíte začať dbať o to, aby vaša pokožka zostávala hydratovaná.

Telové mlieka, ako je napríklad NIVEA Výživné telové mlieko Body Milk, sú špeciálne vyvinuté pre starostlivosť a hydratáciu pokožky. Výťažky z mandľového oleja navracajú pleti prirodzenú vlhkosť a zanechávajú pokožku vášho krku hodvábne hladkú.

Majte tiež neustále pri ruke ochranný krém proti UV žiareniu. To totiž takisto spôsobuje starnutie pokožky. NIVEA Sprej na opaľovanie Sensitive OF 50+ chráni pokožku pred UVA i UVB lúčmi a poskytuje chladivé osvieženie.

4 cviky, ktoré vám pomôžu vyhladiť vrásky na krku

  1. Široko sa usmievajte - jednoducho vytiahnite kútiky úst nahor a do strany. Potom povoľte a niekoľkokrát cvik opakujte.
  2. Vyplaznite jazyk, ako najviac to ide, aby ste zapojili svaly pod bradou. Vytrvajte 60 sekúnd.
  3. Zdvihnite bradu smerom k stropu a stiahnite ústa do naznačeného bozku, skrátka ako by ste chceli pobozkať strop.
  4. Zdvihnite bradu smerom k stropu. Priložte špičku jazyka k hornému podnebiu úst, usmejte sa a prehltnite. Je to drina, že?
Ochrana pred slnečným žiarením
Mladistvý vzhľad bez chirurgických zákrokov

Ochrana pred slnečným žiarením

Ak chcete chrániť svoju pokožku pred vznikom vrások, rozhodne sa nezaobídete bez krémov s ochranným slnečným faktorom. Ochranné krémy fungujú ako blokáda pred škodlivými UV lúčmi, ktoré môžu poškodiť podkožnú sieť kolagénových vlákien, a porušiť tak prirodzenú pružnosť pokožky.

Udržujte pokožku hydratovanú
Mladistvý vzhľad bez chirurgických zákrokov

Udržujte pokožku hydratovanú

Koľkokrát ste už počuli, že je dôležité vypiť počas dňa veľa vody? Odborníci vám potvrdia, že hydratácia počas dňa je dôležitá pre zdravie celého organizmu. Pri nedostatočnej hydratácii musí naše telo siahnuť do rezerv a znižuje zásoby vody v bunkách orgánov i pokožky.
Prestaňte fajčiť
Mladistvý vzhľad bez chirurgických zákrokov

Prestaňte fajčiť

Rovnako ako UV lúče majú i chemické látky obsiahnuté v cigaretách zničujúci vplyv na štruktúru kože. Rozrušujú kolagénne a elastické vlákna. Nikotín zužuje krvné cievy v celom tele - vrátane vlásočníc v pokožke - a zhoršuje tak odovzdávanie živín a kyslíka medzi jednotlivými vrstvami kože.
I tuky patria do jedálnička
Mladistvý vzhľad bez chirurgických zákrokov

I tuky patria do jedálnička

Niektorí ľudia nesprávne považujú všetky tučné jedlá za škodlivé. Rybie mäso, orechy alebo avokádo pokladajú za rovnaké zlo ako napríklad misku vyprážaných chipsov. Omega-3 mastné kyseliny obsiahnuté v zmienených potravinách majú ale blahodarný vplyv na organizmus, a to vrátane pokožky.
Čistenie pleti a hydratácia

Čistenie pleti a hydratácia

Aby ste predošli vzniku vrások, venujte pokožke svojho krku každodennú starostlivosť.

Vyberte si na každodenné čistenie taký čistiaci prostriedok, ktorý pleť nevysušuje a zanecháva ju jemnú a napriek tomu starostlivo vyčistenú.

Skvelou voľbou je NIVEA Jemná ošetrujúca micelárna voda. Dôkladne vyčistí suchú pleť a zanecháva ju hydratovanú.


Slová múdrej ženy

"Chcem zostarnúť bez kozmetických úprav… Chcem mať dosť odvahy na to, aby som bola oddaná tvári, ktorú som stvorila." Marilyn Monroe
background