zmiešaná pleť

Tipy na správnu starostlivosť o zmiešanú pleť

Ako dosiahnuť vyváženú pleť. Zmiešaná pleť má tak trochu svoju hlavu: Skladá sa totiž z dvoch typov kože: Miestami je mastná a v iných oblastiach naopak suchá. Naučíme vás, ako zmiešanú pleť správne ošetrovať.

Ako sa správa zmiešaná pleť?

Hlavným rysom zmiešanej pleti je, že v T-zóne okolo čela, očí a nosa je koža extrémne mastná, na lícach je naopak suchá. Pri starostlivosti o tento typ pleti je dôležité myslieť na to, že každá oblasť má svoje potreby.

Ako sa správa zmiešaná pleť?

Zmiešaná pleť má jednu hlavnú črtu: Koža v oblasti T-zóny, ktorá zahŕňa čelo a nos, sa mastí viac ako ostatné časti tváre. Líca sú naopak príliš suché. Pri starostlivosti o pleť je dôležité myslieť na to, že každá časť tváre potrebuje individuálnu starostlivosť.


Aké sú vlastnosti zmiešanej pleti?

Zmiešaná pleť získala svoj názov kvôli tomu, že sa skladá z dvoch rôznych typov pokožky: Normálnej až suchej kože a mastnej, problémovej kože.
Pleť v T-zóne má tendenciu sa viac mastiť a na povrchu vytvárať nečistoty. To je spôsobené tým, že mazové žľazy v týchto oblastiach sú viac aktívne.

Vyberte si produkty, ktoré sú vyvinuté špeciálne pre váš typ pleti. Vďaka nim sa pokožka začne krásne zjednocovať. 

vždy smiešaná pleť

Budete mať zmiešanú pleť navždy?

Zmiešaná pleť sa objavuje predovšetkým v puberte. Pleť sa však časom zjednotí. Všeobecne platí, že čím viac starneme, tým je pleť viac suchá.

Obnovte rovnováhu vašej pleti

Ak máte zmiešanú pleť a používate ošetrujúce produkty, koža v T-zóne sa bude príliš mastiť. V prípade, že výrobky používať prestanete, pleť v lícnej oblasti sa začne vysušovať a vy budete mať neustály pocit napätej kože. Ideálnou voľbou je teda hydratačný krém. Ten neobsahuje toľko olejov, a preto vyhovuje všetkým tvárovým častiam.

Prvý krok k vyváženej pleti: Čistenie

Každodenné čistenie zmiešanej pleti je výzva: T-zóna musí byť zbavená mastnoty veľmi opatrne, aby nedošlo k tvorbe čiernych bodiek a pupienkov, zatiaľ čo suché oblasti musia zostať dostatočne hydratované.

10-minútová hydratačná textilná maska Hydra Skin Effect je ideálnym riešením pre zmiešanú pleť.
Je dôležité, aby ste pleť nečistili viac ako dvakrát denne – ráno a potom večer. Pri častejšom používaní by sa pokožka začala nadmerne vysúšať.

Tip: Jemne umyte tvár Čistiaci micelárny gel s ružovou vodou, ktorý pleť dôkladne očistí a zabráni podráždeniu. Potom použite Čistiacu pleťovú vodu, ktorá udrží pleť dostatočne hydratovanú. 

Druhý krok k vyváženej pleti: Starostlivosť

Ak máte zmiešanú pleť, je dôležité zabezpečiť, aby oblasti T-zóny neboli príliš mastné a lícne oblasti príliš suché.

Tip: Ako to dosiahnuť? Uistite sa, že používate ľahký krém s nízkym obsahom oleja. Ten aplikujte po celej tvári, ale najmä v oblasti T-zóny. Aby ste svojej pokožke poskytli tú najlepšiu starostlivosť, dbajte na to, aby bol krém určený pre zmiešanú pleť. Ideálnou voľbou je napríklad Rozjasňujúci denný krém Naturally Good, ktorý pleť hydratuje a má antibakteriálne účinky. Jojobový olej pleti dodáva hebkosť a dokáže zatočiť aj s pupienkami. Pre oblasť očí používajte krém, ktorý je určený priamo pre túto citlivú časť. 

Vieme, ako sa zmiešaná pleť správa v každom ročnom období

smiešená pleť v zime

Zmiešaná pleť v zime

V zime má pleť tendenciu sa vysúšať. Je to spôsobené nadmerným množstvom teplého vzduchu z radiátorov. Pomôcť jej môžeme správnou hydratáciou.
Zmiešaná pleť v lete

Zmiešaná pleť v lete

Nezabúdajte na to, že v každom ročnom období potrebuje pleť trochu inú starostlivosť. V lete je zmiešaná pleť viac náchylná na slnko, preto ju chráňte ochrannými prípravkami.

Mejkap pre zmiešanú pleť

Málokedy sa vám stane, že mejkap vydrží bezchybný po celý deň bez toho, aby ste ho museli v priebehu dňa opraviť. V oblasti T-zóny sa pleť rýchlejšie mastí a mejkap už potom nie je taký pekný. Zistite, ako vytvoriť ten správny mejkap pre zmiešanú pleť a udržať si oslnivý vzhľad po celý deň.
Zmiešaná pleť

Vytvorte správny základ

Skôr ako na pleť nanesiete mejkap, použite denný krém. Ten vytvorí správny základ. Pri jeho výbere sa uistite, že neobsahuje žiadne oleje. V opačnom prípade by sa oleje obsiahnuté v kréme mohli miešať s kožným mazom a vytvárali by nevzhľadné mapky.
 
Make-up

Prispôsobte svoj mejkap typu vašej pleti

Bezolejový mejkap bol vyvinutý špeciálne pre mastnú a problémovú pleť. Vďaka tomu, že neobsahuje žiadne oleje, zmatnie mastnú pleť a dokonca vstrebe kvapôčky potu. Aby váš mejkap zostal bezchybný po celý deň, môžete podeň alebo naň naniesť bezolejový hydrogél, ktorý sa postará o váš dokonalý vzhľad.
Make-up štětec

Bezchybný po celý deň

Aby váš mejkap vydržal krásny čo najdlhšie, môžete ho zafixovať púdrom. Ten sa postará o to, aby mejkap zostal stále rovnaký, a zahladí všetky nedokonalosti. Najlepšou voľbou pre zmiešanú pleť je minerálny púder, ktorý pleť zbytočne nezaťaží.
Jóga

Krásna pleť vďaka tónovaniu denného krému

Tónovací BB krém oceníte najmä pri športe, neupcháva totiž póry. Vďaka tomuto krému môžete vyraziť von bez mejkapu aj púdru, ale vaša pleť zostane matná a hladká.
product-stage-bg