Čaro pleťových masiek

Stačí 15 minút a vaša pleť bude ako vymenená.
Pleťové masky sú účinnou a rýchlou prvou pomocou pre pleť. Je ale škoda po maske siahnuť len vo chvíľach, keď pleť volá SOS. Urobte z nej pravidelný rituál – preukážete tým službu nielen svojej pleti, ale i psychike. Veď kedy je lepší čas dopriať si relax?

Pleťovú masku voľte vždy podľa typu vašej pleti

Typy pleti
Pleťovú masku vyberajte podľa typu pleti - iné požiadavky má suchá pleť, niečo iné vyžaduje pleť so sklonmi k tvorbe čiernych bodiek.

Pleťové masky majú koncentrované zloženie. Vďaka tomu je ich starostlivosť o pleť naozaj intenzívna a účinky okamžité. Správne zvolená maska pleť dokonale čistí, rozjasňuje, vyhladzuje a dodáva jej potrebnú hydratáciu a výživné látky. Ako ju vybrať? Koncentrovanú nálož starostlivosti voľte s ohľadom na typ pleti a účinok, ktorý jej chcete poskytnúť. 

Neviete, aký typ pleti máte? Pomôžeme vám – mrknite sa na článok o tom, ako sa líšia jednotlivé typy pleti a ako ich ošetrovať.


Akú pleťovú masku vybrať?

Ak máte pocit, že sa vám koža sťahuje a je vysušená, zvoľte masku hydratačnú, ak vás pri pohľade do zrkadla prekvapilo množstvo vrások, skúste regeneračnú a protivráskovú. Obzvlášť pre tento typ pleťových masiek potom platí, že ich v bohatej vrstve nestačí naniesť len na tvár, ale aplikovať by ste ju mali i na krk. Ak vás trápia pupienky, čierne bodky či nadmerný lesk pleti, použite masku čistiacu

Toto rozmaznávanie je nielen príjemné, ale predovšetkým účinné. Pleťová maska pôsobí rýchlo a výsledok je vidieť ihneď. Preto po nich veľa žien siaha tesne predtým, než ich čaká dôležitá udalosť – ples, oslava, dôležitá pracovná schôdzka… vaša pleť vám ale bude vďačná, ak jej pleťovú masku doprajete pravidelne, pokojne raz až dvakrát týždenne.5 pravidiel, ako správne nanášať pleťovú masku

Nie je to žiadna zložitá veda, na druhej strane sa vyplatí dodržať pár jednoduchých, ale dôležitých pravidiel, vďaka ktorým bude účinok pleťovej masky ešte intenzívnejší.
Relaxácia

1. Chce to čas

Urobte si z chvíľ, keď ošetrujete pleť, malý relaxačný rituál. Nanášať masku v zhone a potom netrpezlivo minútu odpočívať je chyba. Vyhraďte si voľnú polhodinku, uvarte si dobrý čaj, pusťte tlmenú hudbu, pripravte si knižku alebo časopis. Skrátka relaxujte. 

2. Odlíčiť, vyčistiť a až potom nanášať masku

„Pred nanesením pleťovej masky pleť dokonale odlíčte a vyčistite. Bez toho to nejde, jedine tak sa účinné látky dostanú tam, kam majú. Účinnosť masiek sa zvyšuje, ak ich nanesiete po sprchovaní či po kúpeli, teplá voda a para totiž otvárajú póry, a tak sa účinné látky do kože lepšie vstrebú,“ odporúča Danka Lukáčová, kozmetická poradkyňa Nivea. Na odlíčenie môžete použiť i micelárnu vodu, ktorá je hitom posledných mesiacov.

Nechajte si poradiť, ako na čistenie pleti tváre – možno vás niektoré rady prekvapia!

Čistenie pleti
Nanesenie pleťovej masky
Pleťovú masku nenanášajte len na tvár, ale použite ju v bohatej vrstve i na krk a na dekolt. 
 

3. Na množstve masky nešetrite

Pleťovú masku naneste v dostatočnom množstve od stredu tváre do strán, ale tiež na krk a dekolt. Pri aplikácii ju roztierajte prstami, pomocou špeciálnej kozmetickej kefy či štetca a vyhnite sa citlivým partiám okolo očí a úst. Masku nechajte pôsobiť minimálne 10 minút, ak 5 minút pridáte, budú účinky intenzívnejšie.

4. Nahrejte uterák

A ak chcete, aby maska pôsobila ako zázračný elixír so super účinkom, priložte na tvár s maskou teplý obklad – nahriaty vlhký uterák. Zavrite oči, oddychujte, na pár minút hoďte starosti za hlavu a snažte sa myslieť len na príjemné veci.

5. Pleťovú masku zmývajte jemne

Po 15 minútach masku zmyte vlažnou vodou, na pomoc si môžete prizvať mokrú špongiu alebo kozmetický tampón. Pozor, pleť nikdy neškriabte! Počkajte, kým sa zaschnuté kúsky masky samy uvoľnia. Po osušení môžete pleť ošetriť denným alebo nočným krémom, okolie očí potom špeciálnym očným krémom. Odporúčame napríklad Zvláčňujúci nočný krém s prídavkom vitamínu E.

Pleťové masky sú rýchlou pomocou, ak potrebujete výsledky okamžite. Pleť je vďaka nim krásna už za 15 minút.

Ošetrenie krémom

Pleťová maska – zázračný elixír pre každý typ pleti

Správne zvolená pleťová maska je zázrak – zbaví vás skoro akéhokoľvek problému. Nech už sú to čierne bodky, suchá alebo sivastá pleť. Vyberte si tú svoju!
Pleťová maska proti čiernym bodkám

Pleťová maska proti čiernym bodkám

Trápia vás nevzhľadné čierne bodky a upchané póry? Siahnite po hutných, ílovitých maskách, ktoré vedia vytiahnuť i naozaj hlboko uložené nečistoty. Alebo zvoľte Hĺbkovo čistiaci peelingový krém 3 v 1, ktorý môžete použiť ako čistiaci gél, peeling, ale i ako pleťovú masku. Výťažky z magnólie v kombinácii s bielym ílom pleť nielen vyčistia, ale i dlhodobo zmatnia. 

Buďte prirodzene krásna bez čiernych bodiek – vďaka našim radám a tipom.

 

Pleťová maska na suchú pleť

Ak je vaša pleť napätá, svrbí a objavujú sa na nej šupinky, potrebuje poriadnu dávku hydratácie! Rýchlou pomocou je domáca pleťová maska z banánu alebo plnotučného jogurtu. Hydratovanú a vyživenú pleť ale budete mať, i keď siahnete po Výživnej maske Bye Bye Dry Skin, ktorá obsahuje medové výťažky a mandľový olej. Trápi vás suchá pleť? Vieme, ako ju ošetrovať

Pleťová maska na suchú pleť
Pleťová maska na citlivú pleť

Pleťová maska proti vráskam

Na vrásky vraj skvelo zaberá šťava z ananásu. Len pozor na to, že táto šťava môže pleť i podráždiť. Lepšou voľbou je Vyhladzujúca maska proti vráskam Q10 plus. Jej koncentrované zloženie s koenzýmom Q10, ktorý je pleti vlastný, pomáha k redukcii vrások a k prežiareniu pleti. 
 
Pleťová maska proti vráskam

DIY pleťová maska

Pripravte si ošetrujúcu pleťovú masku do minúty!
PRODUCTSTAGE_BG