čistenie pleti

Pre krásu a sviežosť: Ako na čistenie pleti tváre?

Nechajte svoju pleť dýchať! Odličovanie mejkapu, čistenie pleti, tonizovanie a hydratovanie… ukážeme vám, čo by mala správna starostlivosť o pleť zahŕňať i aké produkty sú vhodné a bezpečné. Vedeli ste, že prvým krokom k ich správnemu výberu je zistiť, aký typ pleti máte?

Váš každodenný rituál v starostlivosti o pleť

Čo všetko obnáša každodenná starostlivosť o pokožku? Niekoľko krokov, ktoré nie sú nijako zložité, a s vašou pleťou dokážu urobiť zázraky. Držte sa nasledujúcich tipov a získajte sviežu a žiarivú pleť každý deň.
Čistenie pleti

Čistenie pleti: správne je dvakrát denne!

Každá z nás si zrejme čistí pleť večer pred spaním. Ale čo ráno? Pretože naša pokožka cez noc regeneruje, je potrebné ráno odstrániť odumreté bunky, ktoré sa nahromadili na povrchu pleti. Ak chcete, aby mejkap vyzeral prirodzene, je teda ráno potrebné pleť vyčistiť.
 

Dôkladné odličovanie, to je to, o čo tu ide

Pravidlo číslo jeden: Vždy odstraňujte mejkap pred tým, než si idete ľahnúť. Čistenie pleti pred spaním je úplne kľúčové. Zvyšky mejkapu totiž môžu upchať póry, spôsobiť podráždenie pleti, zvyšky riasenky zase môžu polámať riasy. Aby ste sa zbavili ako riasenky, tak i všetkých ostatných líčidiel na oči, používajte iba produkty, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre túto oblasť. Napríklad NIVEA Dvojfázový odličovač očí a mejkapu funguje úplne spoľahlivo.

Hľadáte ten správny odličovač? Váš výber by mal závisieť od typu mejkapu, ktorý používate. Jemné očné odtiene a linky okolo očí odstránia i produkty, ktoré neobsahujú olej. Oproti tomu vodeodolná riasenka bez oleja len tak nepustí – siahnite preto po NIVEA Dvojfázovom odličovači očí a mejkapu. Klasický mejkap na lícach, nose, čele a brade zvládnu i čistiace pleťové obrúsky a čistiace pleťové mlieko. 

Že žiadny mejkap nepoužívate? Čistiť tvár každý večer by ste si ale mali i v tomto prípade. Na pleti sa totiž lepí prach a nečistoty, ktoré sa okolo nás bežne vyskytujú. K tomu sa pridáva pot, odumreté bunky a mastnota – a týchto desivých kombinácií práve musíme pleť každý večer zbaviť, inak hrozí začervenanie a podráždenia.

Osvieženie pre vašu pleť

Po čistení je hneď tým nasledujúcim krokom tonizácia. Produkty na to určené pleť zbavia i posledných zvyškov potu, špiny a čistiacich produktov. Čo by ste rozhodne mali vedieť? Nikdy nepoužívajte tonizujúce prostriedky ako jediný krok v čistení pleti. Slúžia totiž na to, aby pleť osviežili a upokojili a pripravili ju na ďalšiu hydratáciu. Vždy sa uistite, že tonizujúci prostriedok zodpovedá tomu, aký typ pleti máte.

Ako urobiť pleti dobre? Použitím produktov, ktoré sa k nej hodia

Každá pleť je iná. Preto sme zhrnuli základné pravidlá na to, ako postupovať, ak ste majiteľkou suchej, mastnej, citlivej alebo zmiešanej pleti.

Suchá a citlivá pleť

Suchá pleť

Zjednodušene povedané, suchá pleť je dôsledkom nedostatku hydratácie a lipidov. Je veľmi jednoduché tomuto typu pleti spôsobiť podráždenie, ak používate zlé kozmetické výrobky. Vhodné je napríklad jemné čistiace hydratačné mlieko bez alkoholu. Alkohol totiž môže pleť vysušiť ešte viac. Pri výbere pomôže aj jasné označenie na etikete, ktoré povie, že výrobok je priamo určený na daný typ pleti. Napríklad NIVEA Ošetrujúce čistiace pleťové mlieko s mandľovým olejom a látkou Hydra IQ suchej pleti uľaví.

Citlivá pleť
Citlivá pleť sa spozná tak, že i najmenší podnet zvonku ju môže podráždiť. Preto pri starostlivosti o ňu musíte postupovať veľmi jemne a opatrne. Na čistenie používajte jemné čistiace pleťové mlieko alebo iný produkt, ktorý bude obohatený o upokojujúce ingrediencie. NIVEA Ošetrujúca micelárna voda pre suchú pleť vďaka špeciálnej technológii priťahuje nečistoty ako magnet i bez použitia sily. Navyše vďaka veľmi šetrnému zloženiu pomáha predchádzať vzniku napnutej pokožky i začervenaných a suchých miest. Zároveň aj hydratuje.

mandlovy olej
Normálna a zmiešaná pleť

Normálna a zmiešaná pleť

Normálna pleť
Ak ste šťastnou majiteľkou normálnej pleti, pravdepodobne ani neviete, čo je začervenanie, pupienky alebo čierne bodky. Aby ste sa uistili, že si vaša pleť zachová takúto skvelú kondíciu i naďalej, je vhodné sa spoľahnúť na čistiace produkty, ktoré hydratujú. Čistiace mlieko alebo osviežujúci umývací gél sú pre normálnu pleť úplne vhodné. Ak sa ponáhľate, isto sa vám zapáči rýchle riešenie v podobe čistiacich pleťových obrúskov. NIVEA Jemné čistiace obrúsky 3 v 1 ľahko odstránia ako mejkap, tak i vodeodolnú riasenku.

Zmiešaná pleť
Zmiešaná pleť je na starostlivosť veľmi náročná. Kombinuje totiž hneď dva typy pleti: suchú v oblasti brady a mastnú v oblasti T-zóny. Preto úzko špecializované produkty nemožno aplikovať na celú tvár. Vašim potrebám bude vyhovovať NIVEA Osviežujúce čistiace pleťové mlieko. Nielenže vašu pleť spoľahlivo vyčistí, ale navyše ju zároveň revitalizuje a hydratuje.

Mastná a zrelá pleť

Mastná pleť
Mastná pleť má sklony k nedokonalostiam. A preto je do značnej miery odkázaná na pravidelné, dôkladné a hĺbkové čistenie. Medzi vhodné výrobky patria Micelárne čistiace pleťové obrúsky 3 v 1 a Micelárna voda Urban Skin Detox. Ak chcete zvoliť úplne iný produkt, nikdy si nezabezpečte ten s obsahom oleja.

Zrelá pleť
Zrelá pleť má veľa potrieb. Ako starneme, pokožka sa stáva suchšou, tenšou a navyše stráca svoju elasticitu. To pravé pre vás je preto poriadna dávka hydratácie – a to i vo fáze čistenia. Potrebám vyzretej pleti najviac vyhovuje čistiace pleťové mlieko obohatené o zložky, ktoré proti starnutiu účinne bojujú. Také je NIVEA Čistiace pleťové mlieko proti vráskam Q10 power. Mlieko dôkladne odstráni mejkap i nečistoty. Bez zbytočného vysušenia pleti.

Jemnosť nado všetko

Buďte k svojej pleti ohľaduplná a láskavá

Pokožka tváre je veľmi jemná a tenká, preto by sme sa pri čistení mali vyhnúť i zdanlivým drobnostiam, ako je nešetrné otieranie uterákom, alebo používanie príliš horúcej vody. Riasenku, mejkap a ďalšie líčidlá radšej odstraňujte jemne pomocou kozmetických tampónov.

Všetko, čo potrebujete vedieť o peelingu

Peeling? Dobrý sluha, ale zlý pán

Raz za čas je potrebné pleť vyčistiť naozaj dôkladne a do hĺbky. A na tento účel slúžia jemné peelingy. Peeling vyhladí najvrchnejšiu vrstvu pokožky, pretože okrem nečistôt odstráni i odumreté kožné bunky. Pomáha aj stimulovať krvný obeh, a tak zrýchľuje obnovu pokožky. 

V tomto prípade ale obzvlášť platí, že menej je niekedy viac. Vrchná vrstva pokožky je dôležitou bariérou. Ak budete peeling aplikovať príliš často, poškodíte si ochrannú vrstvu pleti. Ak máte suchú pokožku, používajte peeling maximálne raz za týždeň. Ideálny je napríklad NIVEA Hĺbkovo čistiaci gél Clean Deeper s výťažkami z magnólie, ktoré majú protizápalový účinok, takže pôsobí proti baktériám, a pritom nechávajú póry voľne dýchať. Tento šetrný peeling môžete použiť pokojne i 2krát týždenne.

Čistiaca pleťová voda pre dočistenie pleti

2. krokom po odlíčení mejkapu a vyčistení pleti tváre je tonizácia. Výrobky na tonizáciu pleti odstraňujú vo vode rozpustné látky, ako je pot, nečistoty a zvyšky čistiacich výrobkov. Okrem toho pleť osviežujú.

Čo by ste mali vedieť: Na čistenie pleti tváre nepoužívajte iba čistiacu pleťovú vodu, nevie totiž odstrániť prebytočný kožný maz. Prehľad NIVEA čistiacich pleťových vôd nájdete na našich webových stránkach. Tu nájdete tiež výrobky, ktoré kombinujú niekoľko funkcií – ako napríklad čistenie a tonizáciu pleti, ak občas potrebujete predovšetkým rýchle riešenie. Pri tonizácii dbajte na to, aby čistiaca pleťová voda zodpovedala špecifickým požiadavkám vášho typu pleti! Ak ste dodržali tieto tipy, môžete prejsť k ďalšiemu kroku: k starostlivosti o pleť.
Peeling

Kedy je ten správny čas na peeling?

Náš tip: Najlepšie je peeling použiť večer. Vaša pokožka bude mať čas celú noc, aby získala svoju vitalitu, a vy začnete nasledujúci deň s rozžiarenou pleťou.

Aplikujte peeling správne. Tu je niekoľko tipov, ako na to:

  • Pred použitím peelingu pleť vyčistite podobne, ako ste zvyknutá ráno.
  • Počas aplikácie a následného vmasírovania peelingu sa vyhnite oblasti očí a úst. 
  • Pamätajte, že najlepší čas pre nanesenie peelingu je večer. 
  • Nezabudnite nakoniec zvyšky peelingu dôkladne umyť vlažnou vodou.
 
Posledným krokom je starostlivosť

Posledným krokom je starostlivosť

Po čistení a tonizácii je pleť pripravená na starostlivosť. NIVEA ponúka rad krémov, masiek a sér, z ktorých si môžete podľa typu vašej pleti, časti tváre, veku a dennej doby vybrať ten správny pre každodennú starostlivosť.

Prehľad 3 krokov čistenia pleti tváre

  1. Odstránenie mejkapu a čistenie
  2. Tonizácia
  3. Starostlivosť
product-stage-bg