suchý nos

Ako ošetrovať suchý nos?

Objavte tajomstvo, ktoré vás zbaví začervenaného a šúpajúceho sa nosa

Suchá a rozodratá pleť okolo nosa je veľmi otravná a pre niekoho dokonca aj trápna. Zistite, aké sú najbežnejšie príčiny začervenaného nosa, a objavte spôsoby, akými sa suchej pokožky na nose zbaviť.

Kedy najčastejšie „syndróm červeného nosa“ udrie?

Červený, šúpajúci sa a nevzhľadný nos je vlastne také kúzlo. Zjaví sa kedykoľvek, a to pokojne aj pred dôležitým večierkom. Ako tomu zabrániť?

Aká je najčastejšia príčina začervenaného nosa?

Existuje mnoho dôvodov, kvôli ktorým môže byť pleť okolo nosa podráždená a suchá. Jedným z najjednoduchších spôsobov, ako tomu zabrániť, je správna starostlivosť o pleť.
suchý nos zo slniečka

Začervenaný a suchý nos zo slniečka? Tomu je koniec.

Strávili ste s kamarátkami skvelý deň plný slniečka, ale vaša pleť je teraz suchá a bez života? Naneste na ňu NIVEA Spevňujúci denný krém proti vráskam Q10 Power OF 30, ktorý pomáha chrániť pleť pred nebezpečnými ultrafialovými lúčmi a zabraňuje začervenaniu kože zo slnka.
Počasie
5 vecí, ktoré váš nos premenia na červenú bobuľu

Počasie

Či už sú vonku trópy, alebo vyčíňa snehová búrka, výkyvy počasia môžu mať (a zvyčajne majú!) vplyv na vašu pleť. Príliš suché alebo studené počasie ovplyvňuje vlhkosť pleti. Pravidelným používaním hydratačných krémov a hydratačnej kozmetiky suchej pleti predídete.

Chrípka a nachladnutie
5 vecí, ktoré váš nos premenia na červenú bobuľu

Chrípka a nachladnutie

Prechladnutie nie je príjemná záležitosť. Ležíte v posteli a obklopujú vás osmrkané vreckovky, lieky na uvoľnenie nosa a bolesť hlavy... S chrípkou sa bohužiaľ spája aj červený a podráždený nos. Pravidelným používaním NIVEA Creme však môžete podráždenie zmierniť, pomáha totiž zvlhčiť a upokojiť podráždenú pokožku okolo nosa.
Nedostatok hydratácie
5 vecí, ktoré váš nos premenia na červenú bobuľu

Nedostatok hydratácie

Suchá pleť môže signalizovať, že vaše telo nemá dostatok hydratácie. Môžete to zmeniť? Áno, a ľahko! Stačí vypiť 2 litre vody denne. Potom sú správne a dostatočne vodou zásobené nielen všetky dôležité orgány, ale aj pokožka. Pomôže aj zaradenie hydratačných prípravkov do vašej rutiny starostlivosti o pleť. A báť by ste sa ich nemali ani v zimnom období.

Škrabanie
5 vecí, ktoré váš nos premenia na červenú bobuľu

Škrabanie

Máte tendenciu si neustále škrabať svrbiaci nos? Možno je váš nos podráždený, a to spôsobuje, že je koža okolo neho citlivejšia. Zamyslite sa tiež nad tým, či pokožku na nose nedráždite šálom, zipsom od bundy... To môže viesť až k tomu, že je váš nos začervenaný a suchý.
Čistiace pleťové prípravky
5 vecí, ktoré váš nos premenia na červenú bobuľu

Čistiace pleťové prípravky

Ak si všimnete, že je váš nos po kúpaní červený a suchý, zamerajte sa na prípravky, ktoré pri kúpeli používate, môžu vašu pokožku dráždiť – a prvým miestom, kde sa podráždenie prejaví, je práve citlivé okolie nosa. Používaním NIVEA Upokojujúcej ošetrujúcej micelárnej vody zabránite vysúšaniu pleti a zároveň ju chránite pred podráždením.

Ako sa zbaviť suchej kože okolo nosa

Vieme, že suchá koža môže byť otravná. A nebojte sa, vieme, ako si s ňou poradiť. Prinášame vám tipy na starostlivosť o pleť, ktorá ju zanechá hladkú, hydratovanú a bez známok začervenania.

Starostlivosť o pleť a pokožku pre ľudí so suchou kožou

Toto áno:

  • Používajte produkty určené pre suchú pleť.
  • NIVEA Creme majte neustále poruke ako univerzálnu záchranu.
  • Oplachujte tvár vlažnou vodou.

Takto nie:

  • Pozor na zvyšky mejkapu, ktoré pleť vysušujú. Pleť čistite poriadne.
  • Odolajte pokušeniu pleť odlupovať. Nadmerné odlupovanie ju zoslabuje.
  • Neumývajte tvár horúcou vodou, a to ani v sprche. Spôsobuje to precitlivenie pleti.
  • Zbavte sa masiek na tvár, ktoré pleť vysúšajú. 

 


Produkty pre suchú a šupinatú pleť

Produkty pre suchú a šupinatú pleť

NIVEA Upokojujúca ošetrujúca micelárna voda je vyvinutá priamo pre suchú pleť. Ošetruje ju a chráni pred podráždením. Navyše neodstraňuje prirodzenú vlhkosť a hydratáciu pleti, takže sa nemusíte báť napnutej a svrbiacej pokožky.
Začervenaný nos a vlažná voda

Začervenaný nos a vlažná voda – kombinácia, na ktorú nedáte dopustiť

Rovnako ako nadmerné množstvo slniečka, môže aj teplá voda kožu vysúšať. Vyskúšajte oplachovanie tváre vlažnou vodou a aj v sprche stavte skôr na vlažnú vodu. Hoci zvlášť v zimných mesiacoch je lákavé pustiť kohútiky s horúcou vodou naplno.