olivový olej na pleť

Olivový olej na pleť: Hydratuje
a zabraňuje predčasnému starnutiu

Olivový olej si svoju slávu užil najmä v Grécku, kde sa používal (a stále používa) nielen v gastronómii, ale aj vo farmácii a kozmetickom priemysle. Už grécki bohovia sa ním potierali a považovali ho za posvätný. Olivy sa vďaka tomu stali jedným z hlavných symbolov Grécka. Vyskúšajte si na vlastnej koži, aké zázraky olivový olej dokáže.

Účinky olivového oleja na pleť

Olivový olej je väčšinou spájaný s gastronómiou, ale jeho dosah je oveľa väčší. Olivový olej totiž obsahuje antioxidanty, ktoré neutralizujú voľné radikály, a tým chráni pleť pred predčasným starnutím. To ale nie je jediný benefit, ktorý olivový olej našej pleti prináša:

  • Hydratuje: Okrem antioxidantov obsahuje olivový olej aj skvalén, čo je vysoko hydratačná látka. Vaša pleť tak bude po použití olivového oleja príjemne vláčna a svieža. 
  • Odličuje: Olivový olej môžete využiť aj k šetrnému odlíčeniu pleti.
  • Vyživuje: Vitamín A, D, K a E. Všetky tieto vitamíny olivový olej obsahuje a vašu pleť vďaka nim vyživuje. 
Účinky olivového oleja na pleť

NIVEA TIP

Vyskúšajte domácu hydratačnú pleťovú masku z olivového oleja. Stačí zmiešať 2 lyžice medu, 2 lyžice citrónovej šťavy
a 2 lyžice olivového oleja. Zmes opatrne naneste na pleť, nechajte 15 minút pôsobiť a dôkladne zmyte vlažnou vodou.

3 + 1 zaujímavosť, ktoré ste o olivovom oleji nevedeli

  1. Účinky olivového oleja sú spomenuté v Starom zákone. Píše sa v ňom, že sa používal na liečenie malomocných.
  2. Polovica svetovej produkcie olivového oleja pochádza zo Španielska.
  3. Najkvalitnejšie olivové oleje sú lisované za studena zhruba do 4 dní od zberu olív.
  4. Starí Gréci považovali olivovník za symbol múdrosti a mieru.
zaujímavosti o olivovom oleji

Aký olivový olej na pleť použiť?

Čo sa týka kvality oleja, nešetrite na sebe. Ideálny je extra panenský olivový olej, ktorý je lisovaný za studena. Vďaka tomu si v sebe totiž uchová všetky potrebné látky, ktoré potom vyživujú vašu pleť a pokožku celého tela. 

Aj používanie olivového oleja má svoje pravidlá. Všeobecne platí, že by ste ho mali nanášať po osprchovaní, keď je pokožka navlhčená a póry sú otvorené. Vtedy olivový olej lepšie absorbujú. S množstvom oleja to zbytočne nepreháňajte. Stačí pár kvapiek, ktoré si vmasírujte do dlaní a následne nanesiete na pleť alebo na pokožku. 

extra panenský olivový olej

Vyskúšajte olivový olej aj na vlasy a pokožku

Masáž tela: Rovnako blahodarné účinky, ako má olivový olej na pleť, má aj na pokožku a vlasy. Ak vás trápi celulitída, môžete vyskúšať masáž tela práve pomocou olivového oleja. Vaša pokožka sa vďaka tomu prekrví a ak budete masáž vykonávať pravidelne, bude pokožka pevnejšia na dotyk. 

Vlasový zábal: Olivový olej poskytne vlasom rýchlu vzpruhu, ak sú bez lesku a unavené. Stačí do dlane naliať primerané množstvo olivového oleja a vmasírovať ho do celej dĺžky vlasov vrátane vlasovej pokožky. Potom vlasy zabaľte do bavlneného uteráka a nechajte ideálne cez noc pôsobiť. Ráno vlasy dôkladne umyte a je to!   

Kúpeľ pre vaše dlane: Sú vaše dlane suché a drsné? Stačí 20 minút a budú na nepoznanie! Olivový olej dajte do misky, do ktorej sa vám vojde aj dlaň a zohrejte ho na teplotu, ktorá vám bude príjemná na pokožke. Len čo bude olivový olej teplý, ponorte do neho dlane a nechajte ich v ňom 15 – 20 minút. Potom si dlane dôkladne utrite do čistého bavlneného uteráka a užívajte si hebkosť a hydratáciu! 

 

Náš tip: Aby vaše ruky zostali hebké na dotyk už navždy, majte vždy pri sebe NIVEA Hydratačný krém na ruky s olivovým olejom, ktorý pokožku na rukách zjemní a vyživí.  

 
olivový olej na vlasy