hydratácia v zime

Hydratačné krémy v zime: Áno alebo nie?

ROZHODNE ÁNO! PRETOŽE HYDRATÁCIA JE PRE PLEŤ KĽÚČOVÁ VŠETKÝCH 12 MESIACOV V ROKU.

Tiež ste počuli, že kvôli hydratačnému krému pleť v zime trpí? Opak je pravda. Poďte sa s nami pozrieť, ako je to s používaním hydratačných krémov (nielen) v zime a zistite, ktoré rady našich mamičiek a kamarátok sú iba mýty.

Výživný a hydratačný krém je pre pleť to pravé i v zime

Naša pleť sa v priebehu roka mení. Jedno ale zostáva rovnaké. Potreba hydratácie. Hydratačných krémov sa báť nemusíte. Rozhodne neplatí, že voda v nich obsiahnutá zamrzne na tvári, a tak spôsobí jej popraskanie. Naopak – vyživená a hydratovaná pleť sa s výkyvmi teplôt, mrazom, vetrom, ale aj suchým vzduchom z klimatizácie vyrovná oveľa lepšie. Navyše v zime je pleť zvyčajne suchšia ako v lete, a tak je treba včas zasiahnuť.

Používate produkty, ktoré vám vyhovujú? V tom prípade nie je potrebné ich s príchodom zimných mesiacov nárazovo meniť. Ak si ale na svojej pleti všímate nedokonalosti, napätosť a suché miesta, je treba sa viac venovať starostlivosti aj hydratácii. A krém je v tomto smere kľúčový. Pleti totiž poskytuje ochranný štít proti vonkajším mrazom aj horúcemu vzduchu z kúrenia. Vhodnou voľbou je napríklad NIVEA Výživný denný krém. Pleť bude rozmaznávať, hydratovať a chrániť celý deň. Ak teda nechcete, nemusíte ho nanášať viackrát denne.


Ďalšie mýty o hydratačných krémoch

„Máš mastnú pleť? Tak to sa hydratačným krémom radšej vyhni.“

Ide asi o najbežnejší mýtus spojený so starostlivosťou o pleť. Hydratáciu potrebuje každá pleť – aj tá mastná. Ak sa rozhodnete riadiť touto radou, pravdepodobne sa na vašej pleti začnú objavovať aj pupienky a ďalšie nedokonalosti, pretože pleti budú chýbať potrebné látky aj vlaha, a bude reagovať podráždením a vyššou produkciou mazu. A začarovaný kruh je na svete.

Riešením je hydratačný krém s ľahkým zložením. My sme si obľúbili NIVEA Rozjasňující denný krém Naturally Good, ktorý hydratuje pleť 24 hodín a má antibakteriálne účinky. Navyše obsahuje jojobový olej, ktorý pleti dodáva hebkosť a dokáže zatočiť aj s pupienkami, takže zanechá vašu pleť krásne hladkú.

TIP: Ďalšie rady, ako ošetrovať mastnú pleť, sme pre vás spísali v článku Ako na mastnú a problematickú pleť.

„Nepoužívaj ten istý krém veľmi dlho. Nebude potom fungovať.“

Jediná situácia, kedy môžeme na 100 % povedať, že je načase krém vymeniť, je doba, kedy sa blíži jeho dátum exspirácie 😊. Ak na krém vaša pleť reaguje dobre a ste s ním spokojná, nie je potrebné uvažovať o výmene – a to ani v prípade, že ho používate už niekoľko mesiacov.

Iné je to v situácii, keď sa mení vaše telo (napríklad v tehotenstve) alebo okolité podmienky. Ak ste sa teda presťahovali z dediny do rušného a špinavšieho prostredia mesta, je potrebné prispôsobiť tomu aj svoju kozmetiku. Inak ale skutočne nie je dôvod na výmenu.

„Čím drahší krém, tým lepšie výsledky. Preto používam tento za stovku.“

Je dobre, ak je vaša kamarátka, kolegyňa alebo mamička spokojná so svojím krémom. Rovnica „viac peňazí za krém = krajšia pleť“ však neplatí vždy. Niekedy je potrebné vyskúšať viac krémov, kým nájdete svoj obľúbený – či už ide o konzistenciu, vôňu alebo napríklad intenzitu hydratácie.

Nám sa osvedčil NIVEA Osviežujúci denný krém, ktorý rozhodne vašu peňaženku zbytočne nezaťaží, a napriek tomu funguje na jednotku! Koniec koncov, máme radi aj klasický NIVEA Creme, ktorý funguje ako univerzálna a rýchla pomoc nielen pre suchú pleť na tvári, ale aj pre suchú pokožku kdekoľvek na tele. V zime vám zaň poďakujú predovšetkým vaše ruky. Keď ho miniete, zostane vám krásna škatuľka na drobnosti.