Dokonalé čistenie pleti

Čistenie pleti tváre v 3 krokoch

Nechajte svoju pleť dýchať!
Odstránenie mejkapu, čistenie, tonizácia a starostlivosť: Vytvorili sme pre vás prehľad toho, ktoré výrobky sú vhodné pre každý z týchto krokov a čomu venovať zvláštnu pozornosť v prípade suchej, mastnej a normálnej až zmiešanej pleti.

Zbavte vašu pleť každodennej záťaže

Pri čistení tváre odstránite okrem mejkapu tiež prebytočný kožný maz, nečistoty a odumreté kožné bunky. Preto je obzvlášť dôležité čistiť vašu pleť dôkladne ráno i večer. Čistenie pleti ráno je nevyhnutné, pretože naša pleť počas noci regeneruje a ráno odstránite odumreté kožné bunky.

Dvakrát denne?

Tieto kroky (ktorých cieľom je odstránenie mejkapu, mazu a nečistôt) by ste mali dodržovať ako ráno, tak večer, aby ste dosiahli tie najlepšie výsledky s nádherne žiarivou, čistou a hladkou pleťou.

Naučte sa správne odstraňovať mejkap v oblasti očí

Než pôjdete spať, mali by ste zbaviť vašu pleť každodennej záťaže. A to tak, že odstránite nečistoty a zvyšky mejkapu.

Ak chcete odlíčiť riasenku, očné tiene a linky, odporúčame odličovacie výrobky, ktoré boli vyvinuté špeciálne pre oblasť okolo očí a sú obzvlášť jemné k tejto citlivej pleti.

Ktorý odličovač očného mejkapu je pre vás ten najvhodnejší, závisí od mejkapu, ktorý ste použili. Jemné očné tiene a linky možno väčšinou ľahko odstrániť pomocou nemastných výrobkov, zatiaľ čo na vodeodolnú riasenku by ste mali použiť také, ktoré obsahujú olej.

NIVEA ponúka rad výrobkov na odličovanie mejkapu pre oblasť okolo očí. Jedným z nich je NIVEA Jemný odličovač očí, ktorý je vhodný pre každý typ pleti, pretože má veľmi šetrné, nemastné a účinné zloženie s provitamínom B5. Týmto spôsobom možno odstrániť i očný mejkap rozpustný vo vode.

Ak je vaša pleť je o niečo náročnejšia a vyžaduje viac starostlivosti, odporúčame NIVEA Odličovač vodeodolného mejkapu a očí s dvojfázovým zložením. Okrem dôkladného odstránenia mejkapu i mimoriadne vodeodolnej riasenky vďaka výťažku z nevädze poskytuje tento odličovač tiež intenzívnu hydratačnú a dodatočnú starostlivosť a ochranu rias.

Podľa typu vašej pleti pre vás máme nasledujúce tipy:

Každá koža je iný. Máme zhrnúť, aké produkty sú tie správne, a čo by ste mali dávať pozor, ak máte suché, mastné, citlivé alebo zmiešanú pleť.

Suchá a citlivá pleť

Pre suchú a citlivú pleť
  • Jemné čistiace mlieko s upokojujúcimi účinnými zložkami, ako je napríklad NIVEA Jemné čistiace pleťové mlieko s mandľovým olejom a Hydra IQ. Vašu pleť dôkladne čistí a odstraňuje prebytočný kožný maz.
  • Odporúčame tiež NIVEA Upokojujúcu ošetrujúcu micelárnu vodu s dexpanthenolom, olejom z jadierok hrozna a špeciálnou technológiou micel. Aktívne redukuje 3 príznaky citlivej pleti (začervenanie, napätú pleť a vysúšanie), dôkladne čistí a hydratuje.

Pre zrelú pleť 
  • Existujú špeciálne čistiace krémy s účinnými látkami proti starnutiu a regeneračným účinkom, napríklad NIVEA Čistiace pleťové mlieko proti vráskam Q10 plus. Peelingy s mikroguľôčkami odstraňujú drobné odumreté kožné bunky a vy tak docielite hladší vzhľad pleti.
  • Ak však máte suchú pleť, mali by ste peeling používať iba raz týždenne.

AKO SPRÁVNE ČISTIŤ PLEŤ TVÁRE

Normálna a zmiešaná pleť

Pre normálnu a zmiešanú pleť
  • Odporúčame používať pleťové mlieka a peny. Napríklad NIVEA Osviežujúcu čistiacu pleťovú penu alebo mlieko s vitamínom E a Hydra IQ.
  • Okrem dôkladného čistenia pleti tento výrobok osviežuje a revitalizuje pleť. Týmto spôsobom možno zmierniť i nežiaduci lesk pleti.

Pleť náchylná na nedokonalosti

Odstraňujte správne mejkap na lícach, nose a čele

Zostávajúci mejkap na lícach, nose, čele a brade možno ľahko odlíčiť pomocou čistiacich obrúskov. NIVEA Osviežujúce čistiace pleťové obrúsky 3 v 1 sú vhodné pre normálnu až zmiešanú pleť, NIVEA Jemné čistiace pleťové obrúsky 3 v 1 pre suchú a citlivú pleť.

Pre citlivú pleť ponúkame tiež NIVEA Upokojujúcu ošetrujúcu micelárnu vodu. V jednom kroku intenzívne pleť čistí, odstraňuje riasenku a bohato hydratuje. Jej inovatívna technológia micel obklopí častice nečistôt, čím umožňuje mimoriadne jemné a zároveň efektívne čistenie.

Náš tip: Pleť tváre je obzvlášť citlivá. Preto by ste ju mali čistiť šetrne. Treba sa vyhnúť intenzívnemu treniu žinkou alebo umývaniu príliš horúcu vodou. Riasenku odstraňujte pomaly a jemne pomocou odličovacích tampónov. Pre ľahšie odlíčenie mejkapu priložte pred odlíčením tampóny s naneseným odličovačom očného mejkapu na pár sekúnd na zavreté viečka.

Jemnosť nado všetko

Pretože pleť tváre je veľmi citlivá, snažte sa vyhnúť prílišnému tlačeniu na uterák alebo používaniu príliš horúcej vody. Riasenku a ďalší mejkap odstraňujte jemne a pomaly pomocou bavlneného odličovacieho tampónu.

Výrobky pre dokonale čistú pleť

Po čistení pleti je ďalším krokom tonizácia

Čistiaca pleťová voda pre dočistenie pleti

2. krokom po odlíčení mejkapu a vyčistení pleti tváre je tonizácia. Výrobky na tonizáciu pleti odstraňujú vo vode rozpustné látky, ako je pot, nečistoty a zvyšky čistiacich výrobkov. Okrem toho pleť osviežujú.

Čo by ste mali vedieť: Na čistenie pleti tváre nepoužívajte iba čistiacu pleťovú vodu, nevie totiž odstrániť prebytočný kožný maz. Prehľad NIVEA čistiacich pleťových vôd nájdete na našich webových stránkach. Tu nájdete tiež výrobky, ktoré kombinujú niekoľko funkcií – ako napríklad čistenie a tonizáciu pleti, ak občas potrebujete predovšetkým rýchle riešenie. Pri tonizácii dbajte na to, aby čistiaca pleťová voda zodpovedala špecifickým požiadavkám vášho typu pleti! Ak ste dodržali tieto tipy, môžete prejsť k ďalšiemu kroku: k starostlivosti o pleť.

Posledným krokom je starostlivosť

Po čistení a tonizácii je pleť pripravená na starostlivosť. NIVEA ponúka rad krémov, masiek a sér, z ktorých si môžete podľa typu vašej pleti, časti tváre, veku a dennej doby vybrať ten správny pre každodennú starostlivosť.

Prehľad 3 krokov čistenia pleti tváre

  1. Odstránenie mejkapu a čistenie
  2. Tonizácia
  3. Starostlivosť
ODPORÚČAME