Hebké a hydratované. Chceli by ste tiež také líca?

Zistite, ako správne ošetrovať suchú pleť Zdá sa vám zvláštne, že práve oblasť líc je niekedy oveľa suchšia ako zvyšok tváre? Tento jav je oveľa častejší, ako sa na prvý pohľad zdá. A riešenie je pritom veľmi jednoduché.

Čo je príčinou suchých líc?

Spoznajte príčiny, ktoré stoja za nedostatočne hydratovanou pleťou, a naučte sa tomuto nepríjemnému stavu predchádzať.
Zmena jedálničku

Zmena jedálničku: Pomôžte pleti zvnútra

Môže strava, ktorú prijímate, ovplyvniť kvalitu pleti? Samozrejme. Koža na všetkých častiach tela potrebuje pestrú škálu živín na to, aby bola krásna, hebká a zdravá. Preto do jedálničku zahrňte dostatok ovocia, zeleniny a zdravých tukov. Rovnako dôležitý je tiež pitný režim.

Prečo sú niektoré partie náchylnejšie k vysušeniu?

Väčšina ľudí zažila nepríjemné pocity kvôli suchej pleti líc aspoň raz v živote. V posledných rokoch býva tento problém kvôli kúreniu a klimatizácii omnoho častejší ako predtým. Preto ak pracujete v kancelárii s klimatizáciou, mala by sa pre vás stať starostlivosť o pleť a pokožku dennou rutinou.

Príčinou suchých líc môže byť v neposlednom rade aj dedičnosť alebo skoková zmena obvyklého miesta pobytu. I keby ste ale mali po rodičoch tú najkrajšiu pleť a trávili svoj čas v príjemnej teplote okolo 20 °C, rovnako vás suché líca pravdepodobne občas potrápia. 

Nos, brada ani čelo (oblasť, ktorú poznáme pod názvom T-zóna) väčšinou také problémové nebývajú. Ústi na nich totiž viac mazových žliaz, ktoré pomáhajú pokožku prirodzene chrániť a hydratovať. Naopak v bočných kontúrach tváre je mazových žliaz oveľa menej, a to spôsobuje, že pleť je v týchto miestach suchá, šupinatá, svrbí a má tendenciu sa nepríjemne napínať.

Mastná T-zóna a suché líca? I to je možné. Zrejme ste majiteľkou zmiešanej pleti. A tomu treba prispôsobiť výber kozmetiky.

Každý typ pokožky potrebuje inú starostlivosť

Pokožka každého človeka je jedinečná. Preto je veľmi dôležité prispôsobiť každodennú starostlivosť jej typu. 

Máte suchú pleť? Potom by u vás v doma nemal chýbať intenzívny hydratačný krém. Nám sa osvedčil NIVEA Zvláčňujúci nočný krém s aktívnou látkou Hydra IQ, vitamínom E a provitamínom B5. Vďaka nemu bude vaša tvár po prebudení vláčna a jemná. Na šupinky a svrbenie môžete zabudnúť.    

Pre mastnú alebo zmiešanú pleť by ale mohol byť tento krém príliš ťažký a hutný. Stavte radšej na krém prispôsobený tomuto typu pleti. Tým je NIVEA Osviežujúci denný krém. Osviežujúce zloženie sa začne vstrebávať ihneď po nanesení a pleť spoľahlivo hydratuje bez toho, aby upchával póry.

Ak ste o svojom type pleti ešte nepremýšľali, skúste si ho určiť. Len s pomocou správne zvolenej starostlivosti totiž docielite krásnu pleť, ktorá nie je ani príliš mastná, ani suchá.
Vyrážate za slniečkom?

Vyrážate za slniečkom? Vezmite si so sebou opaľovací krém!

Nikdy svoju tvár nevystavujte slnečným lúčom bez spoľahlivej ochrany proti UV žiareniu. Ak siahnete po slnečnom kréme, ktorý zároveň hydratuje, urobíte pre svoju suchú pleť maximum. Zvoľte napríklad NIVEA Hydratačné mlieko na opaľovanie s ochranným faktorom 20.

5 tipov, ktoré vás zbavia suchých líc

  • Vyhýbajte sa horúcej vode v sprche. Voda s vysokou teplotou odvedie preč všetok kožný maz, ktorý funguje ako ochrana pred vysušením pleti.
  • V chladnom počasí nevychádzajte z domu bez ochrannej vrstvy krému.
  • Peeling používajte s mierou. Raz alebo dvakrát týždenne úplne postačí. 
  • Investujte do zvlhčovača vzduchu, ktorý vás ochráni pred suchým vzduchom z kúrenia.
  • Nevystavujte svoju pleť vysokým ani nízkym teplotám. Časté zmeny teplôt pleť vysušia ešte viac.

Nevyberajte kozmetické výrobky len podľa toho, čo sa vám páči

Túžite po hladkej a hydratovanej pokožke? Siahnite po správnej starostlivosti!

Čistenie a hydratácia

Beriete v drogérii obvykle prvý prípravok, ktorý vidíte? Vyberáte len podľa vône? Potom niet divu, že je vaša pleť vysušená. S najväčšou pravdepodobnosťou totiž kupujete nevhodné výrobky. Začnite vyberať všetku starostlivosť pre svoju pleť zodpovedne. 

Hydratačné pleťové mlieko NIVEA Jemné čistiace mlieko rešpektuje prirodzenú rovnováhu pleti a zároveň zaisťuje jej hĺbkové čistenie. Pleť navyše dôkladne hydratuje, takže vás zbaví napnutia na lícach ihneď po použití. 

Kľúčom k hĺbkovej hydratácii je pravidelnosť. Nezabúdajte teda pleti dopriať všetko, čo potrebuje, ani v noci. Skvelým krémom je napríklad NIVEA Výživný nočný krém, ktorý zaistí intenzívnu hydratáciu a regeneráciu, zatiaľ čo spíte. Po prebudení zistíte, že vaša pleť je neobvykle svieža a pružná. Páči sa vám taká predstava?
BB krém

Tip: Vymeňte svoju podkladovú bázu za tónovací hydratačný krém

Niektoré podkladové bázy majú ťažké a hutné zloženie, ktoré pre suché líca nie je vôbec vhodné. Zvoľte radšej NIVEA BB krém. Naneste ho po prebudení na vyčistenú tvár a užívajte si krásny zjednotený tón pleti celý deň. Ako bonus máte tiež istotu, že vaše líca zostanú dokonale hydratované.
Čistenie pleti

Rýchla očista suchej pleti? Skúste čistiace pleťové obrúsky

Najmä na cestách má naša pleť tendenciu k vysušeniu ešte viac ako obyčajne. Doprajte tvári rýchlu „sprchu“ a doplňte jej energiu späť. NIVEA Micelárne čistiace pleťové obrúsky 3 v 1 pleť rýchlo očistia, osviežia a zároveň hydratujú. Do cieľa tak dorazíte krásna a odpočinutá.

NIVEA Modré Tipy

Ste citlivá na zimný mráz? Nezúfajte. Pozrite sa na ďalší z NIVEA Modrých Tipov a zistite, ako vám náš modrý parťák môže pomôcť.

AKO SI VYROBIŤ DOMÁCU PLEŤOVÚ MASKU

background