Sila byliniek v kozmetike

Ten najlepší spôsob, ako môžete svoje telo ošetrovať, je ukrytý v prírode. U nás v NIVEA to dobre vieme, a preto vám prinášame aj výrobky, ktoré v sebe kúsok prírody uchovávajú. Okrem toho si uvedomujeme, aké poklady v sebe príroda skrýva. A preto sa snažíme starať o ňu šetrne a s láskou. Len tak môžeme dosahovať tie najlepšie výsledky.

Bylinky kedysi a dnes

Už odpradávna bylinky neodmysliteľne patria do nášho bežného života. Naše babičky ich pravidelne zbierali, sušili a vyrábali z nich najrôznejšie mastičky, korenie, čaj a lieky. Napríklad masť zo skorocelu, nechtíka, rebríčka a ďalších byliniek nesmela chýbať v žiadnej domácnosti. Liečil sa ňou kašeľ, prechladnutie, ale aj astma.

Keď mal niekto otvorenú ranu, pripravil sa pre neho kúpeľ z byliniek. Ani dnes sa však na bylinky nezabúda. Pripravujú sa z nich najrôznejšie čaje, kúpeľové soli, koreninové zmesi a v neposlednom rade kozmetické prípravky.

Ktoré bylinky používame my?

Aj NIVEA využíva silu byliniek a prírodných látok vo svojich výrobkoch. Či už je to „domáci lekár“ Aloe vera alebo všetkým tak dobre známy harmanček.

Hojivá aloe vera

Rastlinka aloe vera je svojimi kúzelnými účinkami známa po celom svete. Jej gél vám dodá silu pri vyčerpaní, upokojí vás pri strese alebo pomôže s trávením. My výťažky z tejto rastliny, ktorá sa občas prezýva „rastlina nesmrteľnosti“ alebo „rastlina večnej mladosti“, používame v NIVEA Ľahkom telovom mlieku Aloe & Hydration, ktoré osvieži a hydratuje vašu pokožku po dobu 48 hodín.  

Mimochodom, pre pokožku je aloe vera hotový balzam: Hydratuje, upokojuje, navracia pružnosť. A mnohí po nej siahnu aj vtedy, keď sa spália na slnku. Pomáha totiž na rýchlejšie hojenie popálenín (aj tých od slniečka).

 

Harmanček

Už stovky rokov sa harmanček používa na upokojenie pleti. Preto ho pridávame do nášho NIVEA Upokojujúceho denného krému Naturally Good, ktorý obsahuje 95 % prírodných ingrediencií, a vďaka tomu je vhodný aj na citlivú pleť. Ďalej upokojuje žalúdok, pomáha pri prechladnutí a pri zápaloch.

Z babských rád potom môžete vyskúšať pitie harmančekového čaju pri nádche a zápaloch dutín. Ak použijete harmančekový odvar, budú mať radosť aj vaše vlasy. Zvlášť, ak sú matné a bez života. Harmanček by im mohol pomôcť.

Zelený čaj

Ak si pravidelne doprajete šálku zeleného čaju, robíte dobre. Zelený čaj má svoje nezastupiteľné miesto aj v kozmetike. Zaraďujeme ho medzi silné antioxidanty – našu pleť teda chráni pred pôsobením voľných radikálov a negatívnych vplyvov prostredia, v ktorom žijeme. Okrem toho pleť tiež hydratuje a upokojuje. Ak sa teda spálite na slniečku, môže byť práve výluh zo zeleného čaju ideálnou prvou pomocou.

A jeho schopnosti hydratácie a antioxidačných vlastností naplno využívame aj v kozmetickom rade Urban Skin. Ten obsahuje silnú kombináciu účinných zložiek a chráni pleť pred nežiaducimi účinkami života v meste. Detoxikačný ílový čistiaci krém urban skin 3 v 1 pleť vyhladzuje a detoxikuje. Micelárna voda Urban Skin Detox pleť do hĺbky vyčistí, zbaví nečistôt a zanechá ju dokonale matnú. 

Mäta pieporná

Chuť a vôňa mäty je nezameniteľná. A to vďaka tomu, že obsahuje terpén, ktorý poznáme pod označením mentol. Práve mentol stojí za pozitívnymi účinkami na trávenie (ak je vám po obede ťažko, dajte si šálku mätového čaju), ale napríklad aj na opicu. Vďaka mentolu mäta pomáha pri prechladnutí, zápaloch dutín a má pozitívny vplyv napríklad aj na mastnú pleť.

Nechtík lekársky

Čím je táto žltá bylinka známa? Napríklad svojimi účinkami proti omrzlinám. My sme si toho dobre vedomí, a preto ho pridávame do nášho NIVEA Ochranného krému proti chladu a vetru pre najmenších.  

Navyše pomáha hojiť popáleniny a plesňové ochorenia. A siahnuť po ňom môžete aj pri detoxikácii organizmu. Nie nadarmo je súčasťou mnohých čistiacich a detoxikačných čajových zmesí.

 

Nevädza

Vedeli ste, že nevädza poľná pomáha pri únave očí? Preto nesmie chýbať v našom NIVEA Dvojfázovom odličovači očí a mejkapu. Nevädza tiež skvele pôsobí proti nechutenstvu a pri zažívacích problémoch. Stačí jednu lyžičku sušeného kvetu zaliať 250 ml vriacej vody a nechať 5 minút lúhovať.

Oleje a maslá

Nielen bylinky majú u nás svoje zastúpenie. Pre hebkú pokožku pridávame do našich sprchovacích gélov bambucké maslo, ktoré hydratuje a vyživuje pokožku. Krémovým zložením s bambuckým maslom sa chváli napríklad NIVEA Krémové telové mlieko Smooth Sensation. A myslíme aj na našich najmenších. Bambucké maslo preto pridávame aj do detskej kozmetiky. Môžete tak dopriať to najlepšie z prírody nielen sebe, ale aj svojmu dieťatku.

V našich výrobkoch nechýbajú ani prírodné oleje, ktoré majú takmer blahodarné účinky pre pokožku v každom veku.  

Vyrobte si vlastnú bylinkovú záhradku

Máte doma prázdne tégliky od výrobkov NIVEA a nechcete ich vyhodiť len tak do koša? Vyrobte si vlastnú bylinkovú záhradku a vypestujte si svoje obľúbené bylinky. Nie je nič lepšie, ako si pridať do cestovín čerstvú bazalku. 

Naša starostlivosť o prírodu

Rovnako zodpovedne, ako k našim zákazníkom, pristupujeme aj k prírode.

  • Naše výrobky netestujeme na zvieratách. Prispievame k rozširovaniu a rozvoju alternatívnych metód a aktívne presadzujeme ich celosvetové prijatie. 

  • Takmer 100 % našich obalov je recyklovateľných. Pripravili sme pre vás aj 5 DIY tipov, vďaka ktorým si môžete z prázdnych výrobkov NIVEA vytvoriť užitočné kúsky do domácnosti ako napríklad šperkovnicu, hodiny alebo kúpeľňový organizér.

  • Vďaka znižovaniu dopadu na životné prostredie a prínosu inovatívnych riešení sa nám podarilo získať ocenenie TOP ZODPOVEDNÁ VEĽKÁ FIRMA a SPOLOČENSKÝ ÚSPEŠNÝ PROJEKT za rok 2017.