Popraskané kútiky

ČO SPÔSOBUJE POPRASKANÉ KÚTIKY A AKO NA NE VYZRIEŤ RAZ A NAVŽDY?

Au! Len predstava popraskaných kútikov nám dokáže skriviť úsmev na tvári. Vedeli ste, že popraskané kútiky môžu značiť začínajúcu chorobu? Naučte sa im predchádzať a čo najrýchlejšie sa ich zbaviť, keď už sa objavia. Prezradíme vám, čo na ne zaručene funguje.

Čo spôsobuje popraskané kútiky?

Kým popraskané pery sú väčšinou spôsobené nedostatočnou hydratáciou, mrazom alebo suchom, pri popraskaných kútikoch sú príčiny trochu iné. Ak vám kútiky praskajú opakovane a balzam na pery vám nepomáha, je na čase odhaliť príčinu:
 • Nedostatok vitamínu B: Rovnako ako pri nedostatku vitamínu D pociťujeme únavu, má na nás vplyv aj nedostatok vitamínu B. Ten sa môže prejavovať práve praskaním pier a kútikov.
 • Kvasinky: Za popraskanými kútikmi môže stáť aj kvasinková infekcia. Ak sa vám tento problém stále vracia, zájdite si radšej
  k svojmu lekárovi.
 • Zubný strojček: Nosíte zubný strojček a trápia vás popraskané kútiky? Zájdite k svojmu zubárovi a nechajte skontrolovať, či vám zubný strojček dobre sedí.
 
 • Nedostatočná hydratácia: 2 litre denne, to je optimálny pitný režim, ktorý by ste mali dodržiavať pre správne fungovanie tela. V ideálnom prípade by malo ísť o vodu a bylinkové čaje, sladené limonády sa snažte obmedzovať.
 • UV žiarenie: Aj dlhý pobyt na slniečku môže v kombinácii so zlým pitným režimom viesť k popraskaným kútikom. Ideálna doba strávená na slniečku je 20 až 40 minút denne. Viete, že budete na slniečku celý deň? Chráňte svoje pery Labello balzamom na pery Sun Protection, ktorý má ochranný faktor 30.
 

SOS: Prvá pomoc pre popraskané kútiky

Prevenciou je, samozrejme, zdravý životný štýl, dostatok vitamínov
a pitný režim, ale nie vždy sa nám darí všetky tieto faktory ustrážiť. Stačí pár dní v strese, fast foody a prasklinky sú na svete.

Ak popraskané pery a kútiky podchytíte na začiatku, vystačíte si s Labello balzamom na pery Med Repair. Ten obsahuje vitamín E, ktorý poskytne perám okamžitú úľavu. Tiež ich ochráni pred škodlivým UVA a UVB žiarením. Balzam majte stále pri sebe a nanášajte ho na pery počas celého dňa. 

 

Ak prasklinky nemiznú a vy už sa od bolesti nemôžete ani zasmiať, zájdite do lekárne, kde vám lekárnici poradia. 

 
Labello Med Repair
zamerajte se na zivotospravu

Zamerajte sa na životosprávu

Keď nášmu telu niečo chýba, dá nám to jasne najavo. Podľa toho, čo vás trápi, môžete odpozorovať, aké živiny vaše telo potrebuje. Popraskané kútiky sú jasným symbolom nedostatku vitamínu B, železa a kyseliny listovej. 

Zaraďte do svojho jedálneho lístka oriešky, semienka, špenát, brokolicu, ryby a ovsené vločky. Zmenu nebudete pociťovať hneď, ale keď si budete jedálny lístok strážiť, môže vás to problému s popraskanými kútikmi zbaviť. 

 

Nič nezaberá? Vyskúšajte rady babičiek!
Kokosový olej: Je extrémne hydratačný, a navyše chráni pery pred UV žiarením. Naneste tuhý kokosový olej na pery vrátane kútikov a nechajte ho vsiaknuť . 
Med: Vyživuje, vyhladzuje a upokojuje. Naneste slabú vrstvu medu na pery a pokúste sa ho nezlízať. 

 

Hydratujte svoje telo: Zvonku aj zvnútra

Únava, bolesť hlavy, suché pery a jazyk. To sú len niektoré z príznakov dehydratácie. Už sa vám niekedy stalo, že ste si večer uvedomili, že ste za celý deň vypili len hrnček čaju? Ak sa toto stane tradíciou, vaše telo začne štrajkovať a dá vám to veľmi rýchlo najavo. O pitnom režime už reč bola, ale telo je dôležité hydratovať nielen zvnútra, ale aj zvonku. Pretože dostatočná hydratácia pokožky a pleti pomáha bojovať proti predčasnému starnutiu a tvorbe vrások. A čo môžete pre hydratáciu tela urobiť? 
 • Dodržujte pitný režim: Ako sme už spomínali, ideálny príjem tekutiny sa pohybuje okolo 2 litrov. Tým zaistíte svojmu telu správne fungovanie orgánov, predídete bolestiam hlavy a budete mať viac energie. 
 • Používajte hydratačné krémy: Suchá a unavená pleť? Vrásky? Denný krém pleť nielen hydratuje, ale aj vyživuje. Pleť sa však s pribúdajúcim vekom mení a má iné potreby, preto sa pri výbere zamerajte na to, čo vaša pleť potrebuje.  
 • Vyberte správny sprchovací gél: Myslíte si, že výber sprchovacieho gélu nie je dôležitý? Omyl, každá pokožka má iné potreby. Vyberte sprchovací gél na mieru svojej pokožke a dodajte jej presne to, čo potrebuje: Výživu, hydratáciu a sviežosť. Ktorý sprchovací gél je pre vás ten pravý
 
 • Ošetrujte pokožku telovým mliekom: Chcete, aby vaša pokožka bola stále pevná, hebká a svieža bez ohľadu na vek? Telové mlieko vám k tomu pomôže. Vyberte si z našej širokej ponuky telových mliek a začnite s výživou hneď teraz.
 • Balzam na pery majte vždy poruke: Balzam na pery sa postará o odstránenie starej kože, hydratáciu i zvláčnenie. Majte pery na pobozkanie každý deň bez ohľadu na počasie.


  Vyskúšali ste už všetko a bolesť stále pretrváva? Zájdite si k svojmu praktickému lekárovi, ktorý vám poradí, ako v liečbe pokračovať.