Rešpekt k zvieratám

NA ZVIERATÁCH NÁM ZÁLEŽÍ

JEDNA POKOŽKA. JEDNA PLANÉTA. JEDNA STAROSTLIVOSŤ.

NA ZVIERATÁCH NÁM ZÁLEŽÍ

Rešpektovať planétu znamená rešpektovať aj zvieratá, s ktorými ju zdieľame. A v poslednej dobe výrazne rastie záujem o vegánsku a „cruelty-free“ kozmetiku. Teda o kozmetické produkty, ktoré neobsahujú živočíšne zložky a nie sú testované na zvieratách. 

V NIVEA je pre nás transparentnosť na prvom mieste, preto vás chceme oboznámiť aj s tým, ako bojujeme proti testovaniu na zvieratách a predstaviť vám naše vegánske produkty z oblasti ošetrujúcej kozmetiky. Naším hlavným cieľom je chrániť rozmanitosť ekosystému a zároveň poskytovať vašej pokožke a pleti maximálnu starostlivosť. 

Aký je náš názor na testovanie na zvieratách?

Sme presvedčení, že testovanie na zvieratách nie je potrebné na to, aby sme preukázali účinnosť a znášanlivosť ošetrujúcej kozmetiky. A s viac ako 35 rokmi skúseností patríme medzi svetových lídrov vo vývoji alternatívnych testovacích metód. Vedeli ste, že v roku 1992 vyvinuli naši vedci jeden z prvých spôsobov testovania kozmetiky, ktorý sa úplne obišiel bez testovania na zvieratách a zároveň bol oficiálne schválený?

Zrušením testovania na zvieratách pri našich produktoch to pre nás rozhodne nekončí. NIVEA podporuje alternatívne testovanie kozmetiky po celom svete. Preto spolupracujeme s medzinárodnými skupinami bojujúcimi za zákaz testovania na zvieratách a zdieľame s nimi naše vedecké poznatky. Snažíme sa tiež presvedčiť orgány v Číne a ďalších krajinách, ktoré stále na schválenie kozmetických produktov vyžadujú testovanie na zvieratách, že je zbytočné a alternatívy existujú. Robíme maximum pre to, aby aj v týchto krajinách uznali alternatívne formy testovania. 

Prečo našu propagáciu nestaviame na výrazoch ako „netestované na zvieratách“ a „cruelty free“?

Je to jednoduché. Testovanie kozmetiky na zvieratách je v EÚ zakázané už od roku 2004. A testovanie všetkých jednotlivých ingrediencií v týchto produktoch je potom zakázané od roku 2013. Všetky kozmetické produkty v EÚ by tak mali spadať do kategórie „bez testovania na zvieratách“. 

V NIVEA sme za tento krok smerom k etickej kozmetike veľmi radi, všetky nariadenia plne rešpektujeme a vnímame už ako samozrejmé, že je kozmetika v rámci EÚ „cruelty free“. Preto toto označenie nijako intenzívne nekomunikujeme. A pretože chceme byť voči vám maximálne transparentní, všetky informácie o zložení nájdete na webe pri jednotlivých produktoch.

aloe

Čo je vegánska kozmetika?

Neviete, čo si predstaviť pod pojmom „vegánska kozmetika“? Ide o ošetrujúcu aj dekoratívnu kozmetiku, toaletné potreby a výrobky určené na starostlivosť o pokožku, ktoré neobsahujú ingrediencie živočíšneho pôvodu

Avšak: Stále tu sú a ďalej v niektorých produktoch budú ingrediencie, ktoré sú výsledkom živočíšnej produkcie – napríklad med, včelí vosk alebo mlieko. Ak sa tieto ingrediencie získavajú zodpovedným a udržateľným spôsobom, sú šetrné nielen k pokožke a pleti, ale aj k zvieratám. A my sa o ich udržateľné získavanie budeme maximálne zasadzovať.

Veľa ingrediencií tiež vzniká ako vedľajší produkt pri výrobe potravín živočíšneho pôvodu. Aj keď nejde o priamu produkciu, ale o vedľajšie produkty, je to pre veľa ľudí prekážka pri záujme o jeho kúpu. Stoja si totiž za svojimi životnými hodnotami, medzi ktoré patrí aj žitie v súlade so zvieratami a používanie produktov so zložením na rastlinnej báze.

Ako NIVEA prispieva k ochrane rôznorodosti nášho ekosystému?

V NIVEA si dobre uvedomujeme, že zem nie je len naším domovom, ale tiež domovom zvierat, ktoré potrebujú dobre fungujúce ekosystémy na to, aby v nich mohli spokojne žiť. Preto sme sa zaviazali urobiť všetko pre to, aby sme životné prostredie čo najviac chránili. S tým súvisí nielen získavanie rastlinných produktov maximálne šetrným spôsobom, ale aj cielená ochrana vzácnych ekosystémov.

Naša prvá iniciatíva zameraná na ochranu ekosystému sa nachádza na ostrove Borneo v Malajzii. Podieľame sa tu na ochrane tunajšej prírody, spolupracujeme s miestnymi a robíme maximum preto, aby sme v ďalších 5 rokoch stabilizovali populácie ohrozených orangutanov a vzácneho poddruhu slona indického.

Ďalej budeme na Borneu pokračovať v podpore udržateľnej výroby palmového oleja, aby sme zastavili odlesňovanie. Do roku 2025 budú mať všetci miestni pestovatelia palmy olejnej, ktorí tu palmy pestujú na ploche 20 000 hektárov, certifikát medzinárodne uznávaného štandardu RSPO (organizácie Roundtable for Sustainable Palm Oil, ktorá si kladie za cieľ podporiť používanie udržateľného palmového oleja).

Jedna pokožka. Jedna planéta. Jedna starostlivosť.

K našim zákazníkom chceme byť maximálne transparentní a úprimní. Preto vám zodpovedáme všetky otázky týkajúce sa udržateľnosti. Zaujíma vás niečo, na čo ste tu nenašli odpoveď? Na webe Beiersdorf v sekcii Udržateľnosť ju určite nájdete.