Palmový olej

UDRŽATEĽNE ZÍSKANÝ PALMOVÝ OLEJ

JEDNA POKOŽKA. JEDNA PLANÉTA. JEDNA STAROSTLIVOSŤ.

UDRŽATEĽNE ZÍSKANÝ PALMOVÝ OLEJ

Veľa prírodných ingrediencií, ktoré sa do kozmetických produktov pridávajú, pochádza z palmového oleja. Kvôli tomu sa stal z pestovania tropických paliem olejných veľký biznis, pretože dopyt po palmovom oleji neustále rastie. Pestovanie paliem má ale, bohužiaľ, aj svoju odvrátenú tvár: Odlesňovanie

 

Ako iste viete, stromy prirodzene pohlcujú oxid uhličitý. Ak sa tak nedeje, pribúda tento plyn v atmosfére, a tým sa roztáčajú kolieska skleníkového efektu. Výsledok? Zhoršovanie ovzdušia aj životného prostredia. V NIVEA túto skutočnosť neberieme na ľahkú váhu, pretože pre prírodu chceme len to najlepšie. Preto používame palmový olej, ktorý sa vyrába udržateľným spôsobom, a tým chránime dažďové pralesy pred odlesňovaním.

Prečo do našich produktov používame ingrediencie, ktoré obsahujú palmový olej?

Látky vyrobené z palmového oleja sú rastlinného pôvodu, takže ich môžeme označiť ako prírodné a obnoviteľné. Prechod k týmto materiálom tak môže byť ďalším krokom k udržateľnej budúcnosti. Teda k budúcnosti, v ktorej sa výrazne menej využívajú fosílne palivá. 

 

Okolo pestovania paliem a následnej výroby palmového oleja sa vedú dlhé spory. Na jednom sa ale odborníci a mimovládne organizácie zhodujú: Nahradenie palmového oleja iným rastlinným olejom nie je ideálne riešenie. Aj tak by totiž bola potrebná pôda pre pestovanie plodín. Len by to neboli palmy.

 

Existuje teda nejaké riešenie tejto chúlostivej situácie? U nás v NIVEA veríme, že áno. Preto sa podieľame na zmene celého procesu pestovania paliem a výroby palmového oleja. Novými postupmi chceme zabrániť odlesňovaniu, podporovať malých poľnohospodárov, a podieľať sa tak na ochrane ekosystému našej planéty.

Ako NIVEA podporuje udržateľnú výrobu palmového oleja?

Začneme dobrou správou: Od konca roku 2020 je 100 % našich ingrediencií na báze palmového oleja trvalo certifikovaných. Čo to znamená? Že používame iba palmový olej z udržateľných zdrojov, ktoré sú definované v RSPO (Roundtable on Sustainable Palm oil, Organizácia pre udržateľnú výrobu palmového oleja).

 

Naša materská firma, spoločnosť Beiersdorf, je aktívnym členom RSPO, a pomáha zakladať nové národné a medzinárodné združenia. Tie si kladú za cieľ zvýšiť transparentnosť pestovania olejnatých paliem a rozšíriť povedomie o udržateľnej výrobe palmového oleja.

Myslíme si, že práve transparentnosť je kľúčom k prechodu na udržateľné pestovanie palmy olejnej. Preto sme v úzkom kontakte s naším dodávateľským reťazcom palmového oleja a poznáme pôvod 92 % našich ingrediencií, ktoré palmový olej obsahujú.

 

Zamestnanci spoločnosti Beiersdorf vyrážajú aj priamo do terénu, aby spolu s miestnymi poľnohospodármi pracovali na udržateľnom pestovaní paliem olejných. Zároveň dohliadajú na to, aby mali poľnohospodári férové pracovné i finančné podmienky. V indonézskej oblasti Západný Kalimantan tak podporujeme 240 drobných poľnohospodárov a z nášho projektu na udržateľné pestovanie prosperujú 3 miestne dediny s približne 4 500 obyvateľmi.

Naše úspechy v neziskovej organizácii CDP

Naša snaha neprichádza navnivoč. Materská spoločnosť Beiersdorf sa každoročne zúčastňuje projektu Carbon Disclosure Project. Medzinárodná nezisková organizácia CDP v ňom každý rok oceňuje úsilie a snahu o rozšírenie povedomia o environmentálnych témach, vrátane odlesňovania dažďových pralesov. 

 

Vďaka nášmu úsiliu v oblasti udržateľnej výroby palmového oleja sa nám v roku 2020 podarilo získať hodnotenie A-.

Jedna pokožka. Jedna planéta. Jedna starostlivosť.

Chceme k vám byť maximálne transparentní a úprimní. Preto vám zodpovedáme všetky otázky týkajúce sa udržateľnosti. Zaujíma vás niečo, na čo ste tu nenašli odpoveď? Na
webe Beiersdorf v sekcii Udržateľnosť ju určite nájdete.