Kam chodí slnko, tam musí ísť UV ochrana

Ošetrujte svoju pokožku nielen v lete.

AKO NIVEA SUN CHRÁNI VAŠU POKOŽKU PRED UV LÚČMI

Pustite si video, ktoré vám prezradí viac.
prečo-potrebujete-uv

Prečo potrebujete UV ochranu?


UV lúče ukrývajú okrem hrejivého pocitu aj niektoré riziká.

ÚPAL

Za prísun slnečných lúčov naše telo plesá. To práve ony môžu za produkciu hormónu šťastia známeho tiež ako sérotonín. Ale okrem toho, že nás slnko robí šťastnými, môže nám aj škodiť. Ako? UVB lúče prenikajú našou pokožkou a spôsobujú jej spálenie.

slnko-a-človek

Prečo potrebujete UV ochranu?


UV lúče ukrývajú okrem hrejivého pocitu aj niektoré riziká.

POŠKODENIE KOŽE

Pobyt na slniečku zaistí pokožke krásne bronzovú farbu. Stimuluje produkciu vitamínu D, ktorý je potrebný pre stavbu kostí i naše celkové zdravie. Avšak nadmerné množstvo UV žiarenia nám skôr škodí, než prospieva. UVB lúče totiž poškodzujú epidermálnu vrstvu kože a vo veľkom množstve môžu spôsobovať rad ochorení.

prečo-to-nepreháňať-s-pobytom-na-slniečku

Prečo potrebujete UV ochranu?


UV lúče ukrývajú okrem hrejivého pocitu aj niektoré riziká.

URÝCHLENÝ PROCES STARNUTIA POKOŽKY

Vedeli ste, že až 80 % vrások spôsobujú UVA lúče? Tie prenikajú kožou až do zamše – vrstvy, ktorá sa nachádza pod pokožkou. Voľné radikály potom poškodzujú pokožku a jej DNA. To môže viesť k predčasnému starnutiu pokožky a tiež k alergiám.


ČO SA SKRÝVA ZA UV LÚČMI

Viete, čo znamená minerálny a prírodný UV filter? Prezradíme vám to.

MINERÁLNY UV FILTER

NIVEA SUN používa minerálne UV filtre, ako je napríklad oxid titaničitý, ktorý chráni kožu pred slnečnými lúčmi tým, že ich odráža podobne ako zrkadlo.

Ako správne aplikovať opaľovací krém

  1. Uistite sa, že používate dostatok krému: Pre dospelého sú to zhruba 3 čajové lyžičky na jednu aplikáciu.
  2. Najskôr krém naneste na časti tela: Na krk, ramená, nohy, chrbát, brucho a tvár.
  3. Teraz opaľovací krém rozotrite a buďte dôkladní, aby vám neunikol ani kúsok (často zabúdame napríklad na priehlavky a uši).
  4. Než sa oblečiete, nechajte krém dobre zaschnúť.
  5. Krém odporúčame aplikovať v dvojhodinových intervaloch. Najmä po plávaní, sušení tela uterákom alebo ležaní v piesku, kedy dochádza k predčasnému odstraňovaniu krému z pokožky.
  6. Nezabudnite použiť opaľovací krém aj na nos, uši, chodidlá a ramená! Tieto miesta sú veľmi náchylné na spálenie.

 

odraz-slnko

KOMPLETNÁ OCHRANA PRED UV LÚČMI

UVB lúče nielenže stimulujú tvorbu melatonínu, vďaka ktorému je naša pokožka krásne opálená, ale sú tiež zodpovedné za jej spálenie. Hoci UVA lúče nijako necítime, môžu spôsobiť začervenanie kože a jej predčasné starnutie. Preto používa NIVEA SUN vo svojich opaľovacích krémoch kombináciu UV filtrov, ktoré pokožku chránia.

ORGANICKÝ UV FILTER

Okrem minerálnych filtrov existujú aj tie prírodné. Fungujú na báze zoslabenia UV žiarenia, ktoré sa premieňa na neškodné teplo. Aby ste sa dostatočne chránili pred UVA a UVB lúčmi, odporúčame kombinovať oba ochranné filtre.
Nanášanie opaľovacieho krému na chrbát

Ako sa uistiť, že ste nezabudli na žiadnu časť pokožky?

Rozotrieť opaľovací krém na celé telo môže byť náročné, najmä na horšie dostupných častiach tela, ako je napríklad chrbát. Preto radšej požiadajte o pomoc priateľov, ktorí vám určite radi vyhovejú. Za odplatu ich potom môžete natrieť vy.

4 príčiny, ktoré znižujú účinnosť opaľovacieho krému počas dňa

  • Nadmerné potenie – Či práve športujete, alebo si vychutnávate odpočinok po obede, pot ohrozuje účinnosť opaľovacieho krému, a teda znižuje vašu ochranu pred slnkom.
  • Plávanie – Aj keď je opaľovací krém vodoodolný, myslite na jeho opakované nanášanie.
  • Osuška – Vyliezli ste z bazéna a chcete sa osušiť uterákom? Nezabudnite potom znovu naniesť opaľovací krém.
  • Príliš tesné oblečenie – Čím väčší kontakt má vaše oblečenie s kožou, tým rýchlejšie sa opaľovací krém zmýva. Preto voľte radšej voľnejšie a vzdušné kúsky, ktoré sú v lete aj pohodlnejšie.