Hydratácia pleti

Hydratácia pleti: Prečo je dôležitá a ako na ňu?

Základom sviežej a pevnej pleti je hydratácia. Uistite sa, že dávate svojej pokožke presne to, čo potrebuje, a užívajte si žiarivú pleť v každom veku.

Dehydratácia pleti: Ako spoznáte, že vaša pleť trpí?

Že sa naša pleť v priebehu života mení, nie je asi žiadna novinka. Aj napriek tomu na to ale často zabúdame.
Pritom práve týmto zmenám je potrebné venovať pozornosť a prispôsobiť im starostlivosť i produkty, ktoré na pleť používame. 

Prvé väčšie zmeny prichádzajú okolo 25. roku, keď sa z pleti začína vytrácať kolagén. Vďaka nemu je naša pleť pevná a pružná. S jeho postupným úbytkom ale tieto svoje vlastnosti stráca. Možno to je prvý signál, ktorý vás upozorní na to, že niečo nie je v poriadku. Že je pleť dehydrovaná a potrebuje našu zvýšenú pozornosť ale môžeme poznať aj inak. Dehydratáciu pleti často sprevádzajú tieto signály:

 

  • Pleť je citlivá a napätá.
  • Tvoria sa na nej jemné vrásky a linky.
  • Pleť svrbí a sú na nej viditeľné drobné šupinky.
  • Farba pleti je mdlá a bez života.
  • Pleť síce vyzerá mastne, leskne sa, ale je suchá.
 
dehydratácia pleti

Prečo je hydratácia pleti dôležitá?

Pleť by sme mali ošetrovať v každom veku, nielen vtedy, keď pomyselne bliká červená a nám sa z tváre olupujú šupinky. Práve dostatočná hydratácia je kľúčovým bodom, aby naša pleť vyzerala svieža a bola pevná takmer bez ohľadu na to, koľko máme rokov. Trochu nadsadene povedané: S našou pleťou je to ako s kvetinou, ak jej nedávame dostatočné množstvo hydratácie, zvädne a uschne. 
hydratacia pleti

3 tipy, ako hydratovať pleť

Prečo pleť hydratovať už vieme, ale ako to urobiť? Možností máte hneď niekoľko:

Zaraďte do svojej ošetrujúcej rutiny hydratačné produkty

Naša pleť je ako špongia, ktorá do seba rýchlo nasiakne všetko, čo na ňu rozotrieme. A tak starostlivo vyberajte, čo to bude. Kvalitné hydratačné produkty pleť nielen intenzívne hydratujú, ale tiež jej poskytujú potrebné živiny. Produkty z radu Hydra Skin Effect obsahujú čistú kyselinu hyalurónovú, ktorá aktivuje pleťové bunky a poskytuje pleti intenzívnu hĺbkovú hydratáciu.

 
Hydra Skin Effect

Dodržujte pitný režim

Keď je telo dehydrované zvnútra, ťažko bude naša pleť žiarivá a pevná zvonku. Pitný režim je alfa a omega zdravého fungovania nášho tela a tiež sviežej a pružnej pleti. Snažte sa preto vypiť denne aspoň 2 litre vody a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie. 

Chráňte pleť pred UV žiarením

Slniečko nám síce doplňuje zásoby vitamínu D a vytvára nám úsmev na tvári, ale vo väčšom množstve tiež spôsobuje dehydratáciu pleti a vrásky. Pleťový krém na opaľovanie s minerálnymi filtrami OF 50+ obsahuje
100 % minerálne UV filtre a chráni pleť pred UVA aj UVB žiarením. Zároveň vďaka aloe vera pleť regeneruje a je vhodný aj pre citlivú pleť.  

SOS pomoc: Vyskúšajte pleťový booster

intenzívna kúra hydra skin effect

Ak vaša pleť volá o pomoc, siahnite po účinnom riešení, vďaka ktorému uvidíte výsledky ihneď po použití. Intenzívna hydratačná 7-dňová kúra vašu pleť rozžiari počas jedného týždňa. Poskytuje pleti 72-hodinovú hydratáciu a je vhodná pre všetky typy pleti. Vďaka kyseline hyalurónovej bude pleť nielen hydratovaná, ale tiež pevnejšia a pružnejšia. 

 

Náš tip: 7-dňová kúra je ideálne riešenie tiež po návrate z letnej dovolenky, keď je pleť citlivá z nadmerného množstva UVA a UVB žiarenia.