Hydratácia pleti

Hydratácia pleti: Prečo je dôležitá a ako na ňu?

Základom sviežej a pevnej pleti je hydratácia. Uistite sa, že dávate svojej pokožke presne to, čo potrebuje, a užívajte si žiarivú pleť v každom veku.

Dehydratácia pleti: Ako spoznáte, že vaša pleť trpí?

Že sa naša pleť v priebehu života mení, nie je asi žiadna novinka. Aj napriek tomu na to ale často zabúdame.
Pritom práve týmto zmenám je potrebné venovať pozornosť a prispôsobiť im starostlivosť i produkty, ktoré na pleť používame. 

Prvé väčšie zmeny prichádzajú okolo 25. roku, keď sa z pleti začína vytrácať kolagén. Vďaka nemu je naša pleť pevná a pružná. S jeho postupným úbytkom ale tieto svoje vlastnosti stráca. Možno to je prvý signál, ktorý vás upozorní na to, že niečo nie je v poriadku. Že je pleť dehydrovaná a potrebuje našu zvýšenú pozornosť ale môžeme poznať aj inak. Dehydratáciu pleti často sprevádzajú tieto signály:

 

  • Pleť je citlivá a napätá.
  • Tvoria sa na nej jemné vrásky a linky.
  • Pleť svrbí a sú na nej viditeľné drobné šupinky.
  • Farba pleti je mdlá a bez života.
  • Pleť síce vyzerá mastne, leskne sa, ale je suchá.
 

dehydratácia pleti

Prečo je hydratácia pleti dôležitá?

Pleť by sme mali ošetrovať v každom veku, nielen vtedy, keď pomyselne bliká červená a nám sa z tváre olupujú šupinky. Práve dostatočná hydratácia je kľúčovým bodom, aby naša pleť vyzerala svieža a bola pevná takmer bez ohľadu na to, koľko máme rokov. Trochu nadsadene povedané: S našou pleťou je to ako s kvetinou, ak jej nedávame dostatočné množstvo hydratácie, zvädne a uschne. 
[{"CssClasses":"","CssStyles":null,"X":"360","Y":"151","XMobile":"360","YMobile":"151","HotspotDetail":[{"Type":"HotspotText","Title":"Oddialite vznik vrások","Copy":"Vďaka hydrat\u0026aacute;cii bude va\u0026scaron;a pleť pln\u0026aacute;, vypnut\u0026aacute; a nebude mať tendenciu na tvorbu jemn\u0026yacute;ch vr\u0026aacute;sok a liniek. Naopak, ak v\u0026aacute;s tieto nedokonalosti tr\u0026aacute;pia, hydrat\u0026aacute;ciou ich m\u0026ocirc;žete redukovať.","Link":{"Title":"","Url":""},"Button":null}]},{"CssClasses":"","CssStyles":null,"X":"360","Y":"351","XMobile":"360","YMobile":"351","HotspotDetail":[{"Type":"HotspotText","Title":"Vaša pleť bude stále svieža","Copy":"Ruka v ruke s hydrat\u0026aacute;ciou ide aj zlep\u0026scaron;enie farby pleti a jej svieži vzhľad. Jemn\u0026yacute; rumenec na tv\u0026aacute;ri nemus\u0026iacute; byť len v\u0026yacute;sledkom svižnej prech\u0026aacute;dzky na čerstvom vzduchu (aj keď aj t\u0026aacute; určite stoj\u0026iacute; za to).","Link":{"Title":"","Url":""},"Button":null}]},{"CssClasses":"","CssStyles":null,"X":"360","Y":"551","XMobile":"360","YMobile":"551","HotspotDetail":[{"Type":"HotspotText","Title":"Budete sa cítiť atraktívnejšia","Copy":"Budete nielen lep\u0026scaron;ie vyzerať, ale tiež sa tak c\u0026iacute;tiť.\u0026nbsp;","Link":{"Title":"","Url":""},"Button":null}]}]
hydratacia pleti

3 tipy, ako hydratovať pleť

Prečo pleť hydratovať už vieme, ale ako to urobiť? Možností máte hneď niekoľko:

Zaraďte do svojej ošetrujúcej rutiny hydratačné produkty

Naša pleť je ako špongia, ktorá do seba rýchlo nasiakne všetko, čo na ňu rozotrieme. A tak starostlivo vyberajte, čo to bude. Kvalitné hydratačné produkty pleť nielen intenzívne hydratujú, ale tiež jej poskytujú potrebné živiny. Produkty z radu Hydra Skin Effect obsahujú čistú kyselinu hyalurónovú, ktorá aktivuje pleťové bunky a poskytuje pleti intenzívnu hĺbkovú hydratáciu.

 

Hydra Skin Effect

Dodržujte pitný režim

Keď je telo dehydrované zvnútra, ťažko bude naša pleť žiarivá a pevná zvonku. Pitný režim je alfa a omega zdravého fungovania nášho tela a tiež sviežej a pružnej pleti. Snažte sa preto vypiť denne aspoň 2 litre vody a uvidíte, že sa budete cítiť lepšie. 

Chráňte pleť pred UV žiarením

Slniečko nám síce doplňuje zásoby vitamínu D a vytvára nám úsmev na tvári, ale vo väčšom množstve tiež spôsobuje dehydratáciu pleti a vrásky. Pleťový krém na opaľovanie s minerálnymi filtrami OF 50+ obsahuje
100 % minerálne UV filtre a chráni pleť pred UVA aj UVB žiarením. Zároveň vďaka aloe vera pleť regeneruje a je vhodný aj pre citlivú pleť.  

SOS pomoc: Vyskúšajte pleťový booster

intenzívna kúra hydra skin effect

Ak vaša pleť volá o pomoc, siahnite po účinnom riešení, vďaka ktorému uvidíte výsledky ihneď po použití. Intenzívna hydratačná 7-dňová kúra vašu pleť rozžiari počas jedného týždňa. Poskytuje pleti 72-hodinovú hydratáciu a je vhodná pre všetky typy pleti. Vďaka kyseline hyalurónovej bude pleť nielen hydratovaná, ale tiež pevnejšia a pružnejšia. 

 

Náš tip: 7-dňová kúra je ideálne riešenie tiež po návrate z letnej dovolenky, keď je pleť citlivá z nadmerného množstva UVA a UVB žiarenia.