pery

Ako mať pery lákajúce k bozku?

Dajte zbohom suchým a popraskaným perám. Pery sú symbolom zmyselnosti a rovnako ako oči priťahujú pozornosť. Poradíme vám, ako sa zbaviť suchých a popraskaných pier a naopak mať pery lákajúce k bozku.

Doprajte svojim perám vitamínovú kúru

Pokožka na perách je tenšia a citlivejšia než pokožka na iných častiach tela. Navyše nemá vlastné mazové žľazy, ktoré by pery udržovali jemné a vláčne. Preto majú pery sklon k vysušovaniu a popraskaniu. Aby boli hydratované a hebké, potrebujú správnu starostlivosť v podobe kvalitného balzamu na pery, vitamínov a výživy.
Aby vaše pery zostali pružné a ľahko odolávali negatívnym vplyvom vonkajšieho prostredia – či už v podobe teplôt pod bodom mrazu alebo intenzívneho slnka - zvýšte prísun zinku, železa, vitamínov skupiny B a vitamínov A, C a E. Tie všeobecne udržujú pleť zdravú a pomôžu rozjasniť a vyhladiť i suchú a popraskanú pokožku úst. Zásobárňou vitamínov a minerálov sú čerstvé ovocie a zelenina. Doprajte si preto pravidelne banány, avokádo, kel alebo špenát. A nezabudnite ani na strukoviny a orechy. Pripravte si ľahký šalát z cíceru, zhrešte z času na čas nad mištičkou mandlí. Skvelou voľbou je i sója alebo napr. pivovarské kvasnice.  
Ku krásnym perám vám pomôže i kvalitný balzam a potom i naše ďalšie rady a tipy. Prečítajte si článok Vyčarujte jednoducho neodolateľné bozky. Ak sú vaše pery zdravé a hebké, potom im môžete bez obáv dodať i jemný farebný tón. Ak nepatríte k fanúšičkám výrazných a hutných rúžov, siahnite po balzame na pery alebo po ľahkom lesku v jemnom odtieni.
Vitamínová kúra
Tónovacie balzamy
Náš tip: Príťažlivú farbu dodajú perám tónovacie balzamy Labello. Tónovací balzam na pery Strawberry Shine pery príjemne prevonia a sfarbí do farby jahôd. Hodvábne pery s jemne ružovým nádychom potom získate vďaka Tónovaciemu balzamu na pery Watermelon Shine.

Vietor = nepriateľ krásnych a hebkých pier

Perám nesvedčia náhle zmeny teplôt – napríklad pri prechodoch z vonkajších mrazov do vykúrených priestorov. A nesvedčí im ani silný vietor. Vo veternom počasí majú tendenciu k rýchlemu vysúšaniu. To ale neznamená, že by ste sa mali vzdať pohybu, keď je vonku nevľúdne a fúka. Naopak – je to skvelá relaxácia, pri ktorej spálite prebytočné kalórie, vyčistíte si hlavu a vďaka endorfínom získate omnoho lepšiu náladu. Keď je ale vonku veterno, pribaľte so sebou von okrem nepremokavej vetrovky i kvalitný ošetrujúci balzam na pery, ktorý sa o pery postará i v náročnejších podmienkach. 

Náš tip
: Skvelým pomocníkom, ktorý pery ochráni pred UV žiarením a dodá im dlhotrvajúcu hydratáciu, je Labello Balzam na pery Hydro Care s ochranným faktorom 15.

Ako sa zbaviť suchých pier?

Peeling pier pomocou mäkkej zubnej kefky.
Na to, aby boli vaše pery krásne, vám postačí obyčajná zubná kefka. S jej pomocou z pier odstránite šupinky odumretej kože.

Skúste peeling

Nepriaznivá klíma, ktorá panuje hlavne v zimných mesiacoch, pery vysušuje. Tie potom pália, praskajú a pokrývajú ich nevzhľadné šupinky kože. Určite si nepomôžete tým, že budete pery sliniť. Na malú chvíľu ich síce zvlhčíte, ale po chvíli už budú opäť suché a pocit pálenia bude ešte intenzívnejší.

Aby sa vaše pery opäť dostali do kondície, použite mäkkú zubnú kefku a pery ňou jemne masírujte. Za sucha a bez použitia čohokoľvek ďalšieho. Štetinky kefky ľahko odstránia odumreté kožné bunky, pery prekrvia a tým zlepšia ich vzhľad a navyše pery dokonale premasírujú. Po peelingu potom pery ošetrite ošetrujúcim balzamom. Chcete vedieť maximum o krásnych perách? Prečítajte si najčastejšie otázky a odpovede na ne.

Ku krásnym perám vám pomôžu i soľ a med

Med je v kozmetike nenahraditeľným pomocníkom. A pomôže vám i pri problémoch so suchými a popraskaným perami. Zmiešajte čajovú lyžičku medu, lyžičku hrubej morskej soli a lyžičku olivového oleja. Túto zmes potom využite ako peelingovú pastu na jemné obrúsenie pier. 
Med
Med obsahuje veľa prírodných látok, ktoré vaše pery nielen zvláčnia, ale postarajú sa i o ich rýchle zahojenie.

Zbavte sa jemných vrások okolo úst

NIVEA Creme
Zázrak v modrom balení – NIVEA Creme môžete použiť i ako alternatívu k pleťovým maskám pre suchú pleť. Stačí ho v bohatej vrstve naniesť na oblasť okolo pier.
Hoci spravidla venujete pozornosť len vráskam okolo očí a na čele, pribúdajúci vek na vás prezradia i jemné vrásky okolo úst. Tvorba vrások navyše úzko súvisí s kvalitou pleti. Ak je pleť suchá, je náchylnejšia  na tvorbu vrások. Zmierniť prejavy starnutia a vznik prvých vrások okolo úst ale môžete pomerne ľahko. Stačí raz týždenne na pleť naniesť výživnú masku. 

Náš tip: Nie je nutné vymýšľať nič zložité. Alternatívou k pleťovým maskám môže byť napríklad klasický NIVEA Creme. Na partie okolo úst naneste hrubú vrstvu krému a nechajte ho aspoň 30 minút pôsobiť. Potom už len stačí premasírovať okolie úst krúživými pohybmi a zvyšok krému odstrániť kozmetickými tampónikmi alebo čistiacimi obrúskami. Po ošetrení bude koža okolo úst hladšia, pružnejšia a vrásky jemnejšie.

Tvárová gymnastika – 3 cviky, vďaka ktorým bude vaša pleť krásna

Šport a cvičenie nás udržujú fit, posilňujú svaly a spevňujú pokožku. A to platí i pre oblasť okolo pier. Naučte sa pár základných cvikov z tvárovej gymnastiky – pomôžu vám s vyhladením vrások, zvýšením napätia i pružnosti pokožky. A každý deň stačí cvičiť len pár minút!
Zabubnujte si na pery

Cvik č. 1: Zabubnujte si na pery

Otvorte ústa a nechajte ich mierne otvorené, pričom pomaly vydychujte. Pri výdychu končekmi prstov jemne bubnujte na pery. Táto masáž je príjemná, zlepšuje cirkuláciu v koži a pery prekrvuje.
Vyslovujte samohlásky

Cvik č. 2: Vyslovujte samohlásky

Vyslovujte nahlas písmená  A, E, I, O a U. Snažte sa ich vyslovovať zreteľne, výrazne až prehnane otvárajte a špúľte pery. Cvičenie pery uvoľní a má pozitívny vplyv na psychiku. Pri cvičení sa pozerajte do zrkadla a dávajte pozor, aby ste pri cvičení nežmúrili oči a nerobili sa vám vrásky.
Nafúknite líca

Cvik 3: Nafúknite líca

Zhlboka sa nadýchnite a nafúknite líca. Zadržte dych a prstami celej ruky jemne zatláčajte vzduch v lícach niekoľkokrát sprava doľava a naopak. Potom vydýchnite a cvik zopakujte. Jednoduchý cvik s veľkými výsledkami – spomalíte vďaka nemu vznik vrások v okolí úst.
PRODUCTSTAGE_BG