Na jeden deň iné vlasy

Na jeden deň iné vlasy: 5 tipov, ako na to!

Každá žena občas zatúži po tom, stať sa niekým iným. Vrhnúť sa po hlave do kompletnej premeny svojho vzhľadu. Väčšinou to však skončí iba fantazírovaním, aké by to bolo, keby. Čo keď vám ale povieme, že si na jeden deň môžete zmeniť vzhľad svojich vlasov? Vyskúšať zmenu, ktorú ste sa doteraz báli uskutočniť? Leto k tomu priamo nabáda.

Neskrotné vlny: Ako na ne?

V zásade platí, že čo nemáme, to chceme. Patríte medzi tých, ktorí majú vlasy rovné ako špagety? Závistlivo pokukujete po kolegyni, ktorá má sexy kučery? Nezúfajte, jednoducho si ich vytvorte tiež.
nezkrotne vlny

 1. Pokiaľ chcete vykúzliť kučeravé vlasy, je dôležité použiť tie správne prípravky. Po umytí šampónom aplikujte do vlhkých vlasov stylingový primer. Tým vlasy získajú potrebnú elasticitu a lepšie sa poddajú natáčaniu. Navyše budú chránené pred teplom a krepovitosťou. 
 2. Pred vysúšaním do vlasov jemne naneste Penové tužidlo Diamond Volume Care, ktoré vlasy pripraví pre následný styling a dodá im oslnivý lesk. 
 3. Teraz nastáva čas kulmovania. Mrknite sa, ako na jednoduché vlny v našom videu. Odporúčame sa nikam neponáhľať a na kulmovaní si dať skutočne záležať. Aj keď to môže byť otrava, výsledok bude stáť za to. 
 4. Po nakulmovaní vlny opatrne prečešte prstami. Hrebeň nepoužívajte, poškodila by sa tak štruktúra vĺn a vydržali by kratšiu dobu. 
 5. Teraz už stačí len prestriekať vlasy Lakem na vlasy Diamond Volume Care a vyraziť do víru veľkomesta.


Objem robí dojem

Počuli ste niekedy, že máte vlasy ako myšie chvostíky? Tak pozorne čítajte. Vieme totiž, ako vlasom dodať poriadny objem.

 1. Umyte si vlasy Ošetrujúcim šampónom Volume & Strength, ktorý obsahuje výťažky z bambusu a podporuje objem vlasov. 
 2. Po umytí vlasy presušte uterákom a rovnomerne do nich naneste penové tužidlo.
 3. Teraz nastáva zásadný krok, a tým je fúkanie. Vlasy vždy fúkajte pomocou veľkej okrúhlej kefy. Vďaka nej sa vlasy prevzdušnia a získajú prirodzený objem. 
 4. K objemu vám môže dopomôcť aj tupírovanie. S ním ale opatrne. Vlasy tupírujte priamo pri hlave a naozaj pomaly. Vrchnú časť potom sčešte hrebeňom. 
 5. Nakoniec použite Lak na vlasy Volume Care. Ten nastriekajte zospodu vlasov, aby sa nadvihli. S lakom ale opatrne, všetkého veľa škodí.

  Prečítajte si o tom, ako dosiahnuť poriadny objem vlasov. V článku určite nájdete užitočné rady. 


Ofina bez strihania? Áno

Koľkokrát ste už stáli pred zrkadlom a skúšali, ako by ste vyzerali s ofinou? Teraz si ju môžete vytvoriť aj bez pomoci nožničiek. To znie dobre, však?

 1. Z vlasov urobte chvost a dobre ho upevnite gumičkou. 
 2. Vezmite z chvosta prameň (necelú polovicu) a preložte ho cez hlavu až do čela. Teraz si „ofinu“ prispôsobte svojim požiadavkám. Kratšia, dlhšia, hustejšia? Je to len na vás. 
 3. Keď nájdete tú správnu dĺžku, prichádzajú na rad pinetky. Tými prichyťte prameň vlasov tak, aby dobre držal na svojom mieste
 4. Buď môžete vlasy ponechať takto, alebo si cez ne uviazať šatku či čelenku. Účes tak získa väčší šmrnc.
 5. Nakoniec celý účes zafixujte pomocou laku na vlasy, ktorý zaistí, aby všetko zostalo na svojom mieste


Z kučeravých vlasov rovné. Zn.: Jednoducho

Už vás omrzeli vlny a rady by ste vyskúšali rovné vlasy? Žiadny problém. Potrebujete k tomu iba 3 veci a chvíľku času.

 1. Vlasy umyte Ošetrujúcim šampónom Hairmilk Natural Shine. Ten vlasy vďaka mliečnym a hodvábnym proteínom regeneruje a intenzívne hydratuje. Uhladí ich, aby opäť získali svoju zdravú krásu a prirodzený lesk. 
 2. Pri fénovaní použite veľkú guľatú kefu a fúkajte, aby boli vlasy dokonale suché.  
 3. Teraz prichádza na rad žehlička na vlasy. Vlasy si rozdeľte na pramienky a tie potom rovnomerne žehlite od hlavy smerom dolu. Postupujte rýchlo, aby nedochádzalo k prehrievaniu. 
 4. Po vyžehlení nechajte vlasy vychladnúť a zafixujte ich.


Zmeňte farbu, doslova

Ak rady experimentujete, je toto voľba presne pre vás. Vyskúšajte jednorazovú farbu na vlasy. Stačí si vybrať, akú farbu chcete. A keď sa vám nebude páčiť? Proste ju zmyjete.

 1. Pri umývaní vlasov použite kvalitný ošetrujúci šampón. Ten vlasy pripraví na zmenu, ktorá ich čaká. Posilní vnútornú štruktúru vlasov a chráni ich pred vonkajším poškodením. 
 2. Do uterákom vysušených vlasov rovnomerne naneste farbu. Tú môžete zohnať v rôznych e-shopoch. Cena sa pohybuje okolo 9 Eur. Nenanášajte farby príliš veľa, vlasy potom pôsobia veľmi hutným dojmom a nie sú nadýchané. 
 3. Nechajte farbu pôsobiť. Doba pôsobenia sa líši. Prečítajte si preto dôkladne príbalový leták. 
 4. Vlasy vyfúkajte pomocou guľatej kefy, aby získali pekný objem.
 5. Nakoniec použite Lak na vlasy Color Care, ktorý zabezpečí, aby držali potrebný tvar.


Jednorazové farby sa vymývajú. Užite si preto novú vizáž naplno. A pri umývaní vlasov nezabudnite opäť použiť ošetrujúci šampón, aby vlasy zostali nepoškodené a lesklé. 

Tak akú zmenu zvolíte vy? Nech už sa rozhodnete akokoľvek, nezabudnite na správnu starostlivosť o vaše vlasy.