Aby vaša farba dlho vydržala: najlepšia starostlivosť o farbené vlasy

UCHOVAJTE SI SVOJ ODTIEŇ VĎAKA KVALITNÝM ŠAMPÓNOM NA FARBENÉ VLASY.

Investícia do kaderníka sa vyplatila – vaša hriva je teraz plná života a žiari do všetkých strán! Ako si ale radosť z novej farby uchovať čo najdlhšie? Farbené vlasy potrebujú špeciálnu starostlivosť. Vo väčšine prípadov pritom stačí, keď si vyberiete správny šampón.

Stály odtieň: vďaka šampónom na farbené vlasy

Prečo farbené vlasy potrebujú špeciálnu starostlivosť?

Či už potrebujete zvýrazniť svoj strih melírom, zakryť šediny, alebo jednoducho len „trochu zmenu“, určite nechcete, aby váš nový odtieň stratil na sýtosti už po niekoľkých umytiach. Alebo aby vaše vlasy vplyvom nevhodnej starostlivosti zoslabli a prišli o svoj prirodzený lesk.

Farba na vlasy mení vlasovú štruktúru, a preto môže v dlhodobom dôsledku vlasy poškodiť alebo oslabiť. Vhodná starostlivosť je preto nevyhnutná. Špeciálny šampón ako NIVEA Ošetrujúci šampón Color Care & Protect s makadamovým olejom vlasy intenzívne vyživuje a posilňuje ich štruktúru. Bez ohľadu na to, ako často ich umývate.

Zdravé vlasy sú oveľa odolnejšie voči slnečnému žiareniu aj zime a svoj odtieň si udržia omnoho dlhšie.

Vydrží farba aj pri častom umývaní?

Vydrží farba aj pri častom umývaní?

Bojíte sa, že vaša krásna farba o pár dní stratí na intenzite? Ženy, ktoré sa nechali zafarbiť, sú na svoje vlasy veľmi opatrné a boja sa častého umývania alebo napríklad plávania v bazéne.

Príliš časté umývanie farbe vlasov skutočne neprospieva, kvôli tomu sa ale ešte nemusíte vode vyhýbať. Ak farbu zafixujete vhodným ošetrujúcim prípravkom, ako je NIVEA Ošetrujúci kondicionér Color Care & Protect, a niekoľkokrát týždenne im namiesto večernej sprchy doprajete relax, nemusíte sa báť, žeby sa váš nový odtieň rýchlo vytratil.

Pri umývaní skúste znížiť teplotu

Pri umývaní skúste znížiť teplotu

Akú dôležitú úlohu hrá teplota vody? Možno vás to nepoteší, príliš horúca voda však neprospieva farbeným vlasom ani tým prirodzeným. Príliš vysoká teplota citlivú vlasovú štruktúru namáha a vysúša ju. Náchylné farbené vlasy potom trpia ešte viac a ľahšie strácajú svoj odtieň.

Urobte si malý experiment a rozdiel hneď spoznáte samy. Raz si umyte vlasy horúcou vodou a nechajte ich uschnúť. Druhýkrát zatnite zuby a vyskúšajte studenú. Uvidíte, že vlasy sú oveľa lesklejšie a živšie.

Pri bežnom umývaní zvoľte kompromis a namiesto horúcej vody svojim farbeným vlasom doprajte vlažnú. Zo svojej farby sa potom budete tešiť oveľa dlhšiu dobu.


Na vašej starostlivosti záleží! Vyberte si tú najlepšiu pre farbené vlasy

Zachovajte si prirodzený vzhľad vlasov i po farebnom zásahu! Ozdravnú kúru môžete zahrnúť aj do svojej dennej rutiny.

Je vhodné používať na farbené vlasy kondicionér?

Pravdepodobne to poznáte: vaše vlasy sú po zafarbení síce výrazné, ale vyzerajú vyschnuto a mdlo. Práve strata lesku a hebkosti sú tým najčastejším, na čo si ženy po zafarbení sťažujú. Pritom stačí vhodná starostlivosť a vlasy môžu byť opäť plné života.

K tomu však potrebujú živiny a hydratáciu. Možno ste pred farbením neboli zvyknutí kondicionér používať, teraz by ste ho ale rozhodne mali vyskúšať. Kvalitný kondicionér vráti do vašich vlasov stratenú vlhkosť, zjemní ich a ochráni pred vysušovaním.

Vyskúšajte NIVEA Ošetrujúci kondicionér Color Care & Protect s makadamiovým olejom a dodajte vašim vlasom potrebnú hydratáciu a vitamíny.

Nefarbite za každú cenu

Nefarbite za každú cenu

S dobou ide všetko dopredu a farbenie vlasov nie je výnimkou. Kaderníci dnes dokážu vykúzliť také farebné kombinácie, o ktorých sa nám pred pár rokmi ani nesnívalo. A vyzerajú krásne! Náročné farebné prechody si však často vyberajú krutú daň – poškodenie vlasov.

Pred tým, než svoju farbu premeníte z tmavohnedej na kovovú blond, si najprv premyslite, či sú vaše vlasy na radikálne zmeny pripravené. Ani krásna farba totiž na poškodených vlasoch nebude vyzerať dobre.

Z času na čas je dobré nechať vlasy oddýchnuť a vysnívanú farbu si dopriať až nasledujúcu sezónu.

Overená klasika alebo zmena? Uvažujete o tom, aký odtieň vyskúšate nabudúce? Naučte sa, ako vybrať farbu na vlasy a ako ju ošetrovať.

5 trikov, vďaka ktorým vaša farba vydrží dlhšie

  1. Počas sparných slnečných dní noste klobúk. Ochránite tak svoju farbu pred vyblednutím aj hlavu pred úpalom.
  2. Chráňte svoj odtieň aj pri stylingu. Vyskúšajte NIVEA Lak na vlasy Color Care & Protect špeciálne určený pre farbené vlasy.
  3. Aj keď vám bazén z času na čas neuškodí, časté pôsobenie chlóru farbu zosvetlí. Zaplávajte si bez namáčania hlavy!
  4. Ak sa vaše vlasy nemastia extrémne rýchlo, umývajte ich len trikrát do týždňa.
  5. Vyvarujte sa pôsobeniu horúcej vody na vlasy. Namiesto toho ich umývajte vo vlažnej.

background