Zapletané vlasy

Zapletané vlasy: Tie najlepšie techniky

PRÍŤAŽLIVEJŠIE NEŽ KEDYKOĽVEK PREDTÝM.

Zapletané čelenky, jednotlivé pramienky i pletence zo všetkých vlasov – vrkôčikové kreácie sú moderné a zároveň elegantné. A my sme pre vás pripravili tipy na pletené účesy pre všetky dĺžky vlasov.

Odpozerajte tie najkrajšie spôsoby zapletania

Francúzsky vrkoč – klasika, ktorá je večná

Najznámejšia a najpopulárnejšia verzia zapletania vlasov – francúzsky vrkoč. Neviete, ako naň? Tu je návod:

Najprv všetky vlasy sčešte dozadu. Pokračujte tým, že vrchnú vrstvu vlasov rozdelíte na tri rovnako hrubé pramene. A potom na vlasy naneste NIVEA Lak na vlasy Diamond Gloss Care– účes sa bude nádherne lesknúť.

Vytvorte základ vrkoča: Pravý prameň, ktorý by mal byť, rovnako ako zvyšné dva, pomerne tenký, prekrížte cez prostredný. To isté potom urobte s ľavým prameňom. 
To celé znovu opakujte striedavo s ľavým a s pravým prameňom. Pritom k nim postupne pridávajte ďalšie pramene vlasov a postupujte od temena hlavy smerom nadol. Nakoniec takto pridáte všetky vlasy.

Hotovo? Teraz už stačí len dopliesť klasický vrkoč a ten na konci ukončiť gumičkou na vlasy alebo stuhou.

5 vecí, ktoré je dobré vedieť o lakoch na vlasy

  1. Používajte len lak, ktorý je určený pre váš typ vlasov.
  2. Pamätajte na to, že upchané trysky vedú k nerovnomernej aplikácii.
  3. S lakom na vlasy to nepreháňajte: Vlasy potom veľmi rýchlo spľasnú. 
  4. Pri samotnom lakovaní s nádobkou neustále pohybujte.
  5. Pozor na to, že teplo nalakované vlasy (napríklad pri ich žehlení alebo fúkaní) veľmi vysušuje.

Zapletený vodopád – sofistikovaná elegancia

Vlasy v prednej časti hlavy rozdeľte do troch rovnakých prameňov a začnite zapletať klasický vrkoč okolo hlavy. Pri zapletaní ale nechávajte spodný prameň spustený a namiesto neho do vrkoča vpleťte nový prameň. A k horným prameňom potom pridávajte ďalšie vlasy tak ako pri francúzskom vrkoči.


Vrkoč zapleťte okolo celej hlavy a zostávajúce vlasy potom zabezpečte napríklad vlásenkou. Náš tip: Pred zapletaním konce vlasov jemne zvlňte smerom dovnútra pomocou kulmy. Účes bude vyzerať prirodzene.

Najkrajšie účesy zo zapletených vlasov 1. časť

holandský vrkoč

Holandský vrkoč – zapletanie naopak

Pre vytvorenie tohto zapleteného účesu potrebujete vlasy dlhé aspoň po plecia. Najskôr si všetky vlasy sčešte dozadu, potom vlasy nad čelom rozdeľte do troch rovnako hrubých prameňov. Ak máte skúsenosti s pletením francúzskeho vrkoča, tak… ich zabudnite. V holandskej verzii totiž pramene nepokladáte na seba, ale pod seba.  

Začnite s vonkajším ľavým prameňom, ktorý pretiahnete pod prostredným, rovnako potom pokračujte na druhej strane s pravým prameňom – opäť ho priložte pod prostredný. A pokračujte v pletení – postupne pridávajte k ľavému a pravému prameňu ďalšie vlasy. Dopleťte vrkoč až na krk, potom dopleťte klasicky a zafixujte – tenkou stuhou a NIVEA Lakom na vlasy Extra Strong. Náš tip: Zapleťte holandský vrkoč na jednu stranu a máte elegantný účes na spoločenské akcie.


Zapletané účesy pre všetky typy vlasov

Či už máte vlasy krátke, dlhé, rovné alebo kučeravé – u nás určite nájdete „zapletacie“ rady a tipy práve pre vás.

Vrkoče pre dlhé vlasy

S dlhými vlasmi môžete naozaj čarovať. Je na vás, či vlasy „iba“ zapletiete, alebo či budú vrkoče základom oveľa sofistikovanejších účesov – variantov je nekonečne veľa. Skvelou voľbou pre dlhé vlasy sú pletené „koruny“, keď vrkoč pletiete okolo hlavy, do venca. Trendy je aj rybí vrkoč a holandský variant. Výčes tvorený či už širokými alebo úzkymi vrkôčikmi vyzerá elegantnejšie. Trendy sú tiež voľne spletené vlasy. Ostatne, o vlasových trendoch si môžete prečítať oveľa viac.

opletenie vlasy

Žiarivé a lesklé: Pre ešte krajšie zapletené vlasy

Lesk vašim zapleteným vlasom dodá lak na vlasy. Pre ešte žiarivejší pocit zo svojich vlasov vyskúšajte NIVEA Lak na vlasy Diamond Gloss Care.

Zapletané účesy pre krátke vlasy

I pre krátke vlasy existuje množstvo trendy zapletaných účesov. V krátkych vlasoch vyzerajú skvelo aj jednotlivé drobné vrkôčiky, obvykle pletené tesne pri hlave. Vlasy zapletené na tesno na bokoch vás rozžiaria. A vlasy môžete zapliesť i na temene hlavy – tento variant je nesmierne trendy. Náš tip: Pevne zapletené vrkoče vám dodajú na serióznosti, voľne spletené a povolené vrkôčiky sú ideálnym variantom neformálneho vzhľadu.

Objem pre jemné vlasy  

Máte jemné a rovné vlasy bez objemu? Potom vám budú vyhovovať pletence vytvorené len z časti vlasov. Objem vám zabezpečia i pletené koruny a drdoly vytvorené skôr v hornej časti hlavy. Pred zapletením nezabudnite použiť penové tužidlo (odporúčame NIVEA Penové tužidlo Volume Care alebo Diamond Volume Care – tým vlasom dodáte objem a silu a účes sa bude lepšie tvoriť i lepšie držať.

Zapletanie vlnitých vlasov

Husté kučeravé vlasy ľahko skrotíte vo voľných pletených účesoch. Pramene zapletajte skôr nižšie, takisto sa nebojte zapletania prameňov rôznych dĺžok.

zapletenie na bokoch

Ležérny vzhľad – zapletenie na bokoch

Vrkoč zapletený nabok a s niekoľkými vykukujúcimi prameňmi je ukážkou ležérneho štýlu.

product stage bg

Pletenie vlasov – ľahko a rýchlo

NIVEA radí: Starostlivosť a styling pre pletené vlasy

Máme pre vás pár ľahkých trikov, vďaka ktorým bude zapletanie ešte jednoduchšie. Vytvorte naozaj efektný účes ľahko a bez stresu: 

Vlasy sa vám budú zapletať ľahšie, ak budete mať pevnú ruku. Kaderníci tiež odporúčajú do vlasov pred zapletaním naniesť tužidlo. Vyskúšajte napríklad NIVEA Penové tužidlo Volume Care. Spevní jednotlivé pramene a vy ich potom ľahko zapracujete do objemného účesu.  

Aby vrkoče vyzerali naozaj dobre, nemali by z nich vypadávať príliš krátke vlasy. Na druhej strane platí, že vrkoče pletené tesne pri hlave vyzerajú v krátkych vlasoch naozaj dobre.

Nemusíte byť úplne perfektná. Buďte uvoľnená a dožičte voľnosť i zapleteným vlasom. Pár ledabolo vytiahnutých pramienkov si aktuálne trendy dokonca žiadajú!

Aby účes naozaj vydržal, použite lak na vlasy (čo treba NIVEA Lak na vlasy Extra Strong?). Vlasy budú perfektne držať. Zistite viac o pletených účesoch pre všetky typy vlasov.

krok jedna

Parádne pletené účesy: Toto sa naučíte ľahko!

Krok 1

Stiahnite vlasy na temene hlavy do prameňa a urobte na ňom jednoduchý uzol.

ako druhý krok

Parádne pletené účesy: Toto sa naučíte ľahko!

Krok 2

Stočte účes na zadnú stranu krku a pripnite ho pevne pomocou vláseniek.

krok tri

Parádne pletené účesy: Toto sa naučíte ľahko!

Krok 3

Z vlasov nad čelom vezmite slabší prameň a rozdeľte ho do dvoch častí.

krok štyri

Parádne pletené účesy: Toto sa naučíte ľahko!

Krok 4

Jednu časť prameňa začnite obtáčať okolo druhej a postupne pridávajte v spodnej časti ďalšie vlasy.

krok päť

Parádne pletené účesy: Toto sa naučíte ľahko!

Krok 5

To isté urobte i na druhej strane a všetko spojte pomocou vláseniek s drdolčekom na temene.