Najlepšia vlasová starostlivosť

Najlepšia vlasová starostlivosť

AKO ZÍSKAŤ KRÁSNE A ZDRAVÍM ŽIARIACE VLASY.

Či už sú dlhé či krátke, rovné alebo vlnité, chceme pre ne vždy to najlepšie. Predpokladom krásnych a zdravých vlasov je správna starostlivosť na mieru ich potrebám.

Starostlivosť na mieru pre každý typ vlasov

Každý typ vlasov má svoje špecifické potreby. Zhrnuli sme pre vás tipy na starostlivosť o vlasy pre všetky typy vlasov a ich nároky.

Tipy pre farbené vlasy a suché vlasy

Farbené vlasy
Väčšina dnešných farieb na vlasy má naozaj šetrné zloženie, ale UV žiarenie, horúci vzduch z fénu alebo mechanické namáhanie pri kefovaní a česaní vlasy môžu pôsobiť nepriaznivo. Farbené vlasy potrebujú ochranu farby a tepelnú ochranu, spolu s výživnými zložkami pre väčší lesk. Rad NIVEA pre žiarivú farbu Color Care & Protect s Color Oil komplexom zaisťuje zdravé vlasy a dlhodobú ochranu farby. Color Oil komplex s makadamiovým olejom podporuje uzavretie farebných pigmentov vo vnútri vlasu, aby farba vydržala 2x dlhšie.

Mastné vlasy
Hormonálne zmeny, stres a nezdravá strava môžu rýchlo viesť k nadprodukcii kožného mazu. Preto vlasy umyte len každé 2–3 dni a nepoužívajte šampóny a kondicionéry s mydlovou zložkou.

Tipy pre vlnitné vlasy a rovné vlasy

Vlnité vlasy
Používajte hydratačné výrobky bohaté na výživné látky. Vlnité vlasy ležia ďalej od vlasovej pokožky ako rovné, a preto sa k nim prirodzene dostáva menej mazu. NIVEA Ošetrujúci šampón Diamond Gloss Care zlepšuje hydratačnú rovnováhu vlnitých vlasov bez toho, aby vlasy zaťažoval. Diamantové čiastočky im navyše zaistia nádherný lesk.
Ale pozor: Ak sú vaše vlnité vlasy farbené, radšej zvoľte šampón pre farbené vlasy. Prečítajte si pozorne predchádzajúci bod!

Rovné vlasy
Máte hladké, ale jemné vlasy bez špeciálnych potrieb? Aby získali väčší objem, použite šampón a kondicionér pre jemné vlasy z radu NIVEA Volume Care s prírodnými výťažkami z bambusu. Posilňujú jemné vlasy od korienkov a prepožičajú im hodvábny lesk. Vlasové kondicionéry nepoužívajte príliš často – zhruba každé 3 až 4 dni.
 
Tipy pre starostlivosť o vlasy
Keď sa ponáhľate, vysúšajte svoje rovné vlasy od zhora dole pomocou kefy.
Zdrave vlasy

Pre krásne a zdravé vlasy

Lesklé vlasy sú výsledkom správnej vlasovej starostlivosti. Zo širokej ponuky vyberajte vždy tie výrobky, ktoré sú určené pre váš typ vlasov.

Tipy pre suché a poškodené vlasy

Poškodené vlasy

Mnoho žien v tomto prípade volí nesprávny výrobok starostlivosti o vlasy. Termín "poškodené vlasy" je totiž široký, napríklad: rozštiepené končeky, polámané vlasy, matný a unavený vzhľad. Je dôležité si uvedomiť, aké potreby vaše vlasy presne majú. Kaderníčka, ktorej dôverujete, vám iste dobre poradí. Pomôže vám odhaliť potreby vašich vlasov a na ich základe by ste mali začať so správnou starostlivosťou. 

 

Napríklad  NIVEA Ošetrujúci šampón Hairmilk Natural Shine zaistí odstránenie poškodenia vlasov tam, kde je to potrebné.  Nezabudnite v tomto prípade použiť aj regeneračný kondicionér.

 

Suché vlasy

Existuje mnoho dôvodov, prečo sú vlasy suché. Patria medzi ne UV žiarenie, horúčava, chlad i kúrenie. Suché vlasy strácajú svoj ochranný lipidický film. Vonkajšia kutikulárna vrstva vlasu zdrsnie a ten tak prichádza o hydratáciu. V tomto prípade siahnite po hydratačnom šampóne NIVEA Ošetrujúci šampón Hairmilk. Najmä u suchých vlasov by ste nemali zabúdať na pravidelné používanie kondicionéru. Vyberte druh bohatý na kvalitné oleje a hydratačné zložky.


Tipy pre každý deň

Rýchly prehľad pre rýchly efekt

Vlasy si dôkladne umyte. Umývanie pomocou kozmetických výrobkov odporúčame iba každý 2. alebo 3. deň. Maz z vlasovej pokožky totiž vlasy vyživuje a bráni ich vysušovaniu.
Použite dokonalý šampón.
Nezabudnite použiť kondicionér.
Používajte kefu s prírodnými štetinami. Bežné kefy z kovu alebo umelej hmoty môžu spôsobovať lámanie a štiepenie vlasov.
Čo potrebujem pre krásne a zdravé vlasy.

Vhodne zvolená starostlivosť je základ

Najlepšia vlasová starostlivost