Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

ktory deozdorant?

Výber dezodorantu: Ktorý je pre vás ten najlepší?

Objavte ten, ktorý vám bude vyhovovať na 100 %!

Podľa prieskumov používajú antiperspirant alebo dezodorant pravidelne dve ženy z troch. A čo vy – dávate prednosť spreju, guľôčkovému alebo tuhému antiperspirantu/dezodorantu? Ak chcete zistiť, ktorý bude najviac vyhovovať vám, je tento článok presne pre vás.

Výber toho správneho antiperspirantu/dezodorantu?
Nič zložité

Veľký prehľad antiperspirantov a dezodorantov NIVEA. Vedeli ste, ako sa od seba líšia?

  • Antiperspiranty a dezodoranty v spreji sú obľúbené už viac ako 50 rokov a pre väčšinu ľudí sú jasnou jednotkou. Ich veľkou výhodou je maximálna jednoduchosť aplikácie. Stačí stlačiť tlačidlo a všetky aktívne i ošetrujúce zložky začnú na pokožke ihneď pôsobiť. Výsledkom je svieže a voňavé podpazušie, ktorým sa budete chcieť pochváliť.
  • Hneď druhou najobľúbenejšou formou je tuhý antiperspirant/dezodorant alebo ten v tyčinke. Funguje tak, že na pokožke zanechá tenkú vrstvu, ktorá zaistí spoľahlivú ochranu a zanechá príjemný pocit suchej pokožky bez potu.
  • Ďalšou formou je potom guľôčkový antiperspirant/dezodorant alebo roll-on. Obľúbenosťou postupne doháňa prvé dva typy, i tak je stále až na treťom mieste. Prvý raz sme naň mohli v regáloch obchodov naraziť už v 50. rokoch minulého storočia. Vďaka svojmu praktickému aplikátoru je jeho výhodou rovnomerné nanášanie. A teraz dokonca môžete siahnuť po variante, v ktorom nenájdete žiadne alumíniové soli.

NIVEA Guľôčkový dezodorant Fresh & Pure – účinná ochrana bez alumínia

Vedeli ste, že NIVEA Guľôčkový dezodorant Fresh & Pure neobsahuje absolútne žiadne alumíniové, čiže hliníkové soli? Vďaka antibakteriálnemu zloženiu navyše tiež spoľahlivo spomaľuje rast baktérií, ktoré sú zodpovedné za nepríjemný zápach potu. I bez použitia hliníka dezodorant naozaj funguje.
Prírodné aktívne zložky v tomto dezodorante zaisťujú jednak jemnú konzistenciu typickú pre starostlivosť od NIVEA® a zároveň ponúkajú efektívnu ochranu proti zápachu. Nijako nezaťažuje vašu pokožku, takže jej povrch môže stále voľne dýchať!  Ak vám nevyhovuje guľôčkový dezodorant, môžete siahnuť po dezodorantoch v spreji Fresh & Pure, Fresh Natural, Fresh Comfort alebo Fresh Flower. V ponuke je aj dezodorant v spreji pre mužov Fresh Active.


Jemná ochrana pre citlivú pokožku

joga

Antiperspiranty NIVEA s výťažky z perál, ako je napríklad NIVEA Guľôčkový antiperspirant Pearl & Beauty, poskytnú až 48-hodinovú spoľahlivú ochranu. Tento má totiž špeciálne jemné zloženie, ktoré pomáha pokožku chrániť pred podráždením.

Mýty spojené s antiperspirantmi a dezodorantmi

O antiperspirantoch a dezodorantoch medzi ľuďmi koluje veľa nesprávnych informácií. Na pár z nich si posvietime a vysvetlíme si, ako je to naozaj.

Pot nepríjemne zapácha, ale som vďaka nemu štíhlejšia. Je to pravda?

Myslíte si, že pot zapácha? Nie je to tak úplne pravda. Pot, ktorý sa dostane na povrch pokožky, sám osebe nevydáva žiadny zápach ani vôňu. Typický pach potu vzniká až vo chvíli, keď sa dostane do kontaktu s baktériami, ktoré ho rozkladajú. Čím viac sa baktériám darí a čím viac sa množia, tým je zápach zrejmejší. Vzhľadom na to, že v podpazuší sa baktériám skvele darí, potrebuje táto oblasť ochranu v podobe antiperspirantu alebo dezodorantu. 

A čo chudnutie vďaka poteniu? My by sme si samozrejme priali, aby to bola pravda! Bohužiaľ, i toto je len povedačka. Keď sa potíme, strácame totiž vodu – nie tuk. Váha sa vráti na pôvodné číslo hneď, ako si dáme niečo na pitie.

Nezmysel číslo tri: Príčinou potenia nie je len šport, rovnaký efekt má aj pálivé jedlo. Pravda! Ostré korenie naštartuje náš metabolizmus a rozpumpuje krvný obeh. Prirodzenou reakciou tela na tieto pochody je práve vylučovanie potu.

Nechávajú antiperspiranty a dezodoranty škvrny na oblečení?

Black and white

Niektoré antiperspiranty môžu zanechať stopy na vašom tričku, a to hlavne presne v mieste podpazušia. Napríklad výrobky NIVEA z radu Invisible for Black & White chránia čierne i biele oblečenie pred žltými škvrnami i bielymi stopami.

Poďte sa s NIVEA pozrieť na ďalšie mýty. Sú niektoré z nich pravdivé?

  • Keď si dám studenú sprchu, tak sa nespotím. To je pravda! Táto metóda proti poteniu funguje ale len chvíľu. Studená voda dokáže schladiť, telo sa ale vráti k svojej pôvodnej teplote počas veľmi krátkej chvíľky.
  • Keď použijem antiperspirant/dezodorant na čerstvo oholenú pokožku, riskujem tým podráždenie. Nie je to  tak úplne pravda. Podráždenie nespôsobí antiperspiranat/dezodorant samotný, ale nesprávny štýl holenia. Preto vždy použite penu alebo gél na holenie. Tým svoju pokožku ochránite pred poranením a následným podráždením po použití antiperspirantu/dezodorantu. Každopádne ak chcete použiť antiperspirant alebo dezodorant krátko po holení, mal by byť bez obsahu alkoholu, ako napríklad NIVEA Guľôčkový antiperspirant Protect & Care. Určite ale po holení vždy chvíľu počkajte, než dezodorant alebo antiperspirant aplikujete.
  • Dezodoranty a antiperspiranty upchávajú póry na povrchu pokožky. Pravda alebo lož? Všetky dezodoranty bez hliníka pôsobia iba na povrchu pokožky. Neutralizujú tu baktérie zodpovedné za zápach. Naproti tomu účinné zložky antiperspirantov póry zužujú, a tak pomáhajú minimalizovať potenie. To zaistí pocit sviežosti bez akýchkoľvek negatívnych dosahov na pokožku, ktorá môže stále voľne dýchať.