Objavte svet starostlivosti NIVEA

Hľadám informácie o výrobkoch pre

Minimalizmus v starostlivosti o pleť

Starostlivosť o pleť inak

Vyskúšajte naše tipy

Minimalizmus nekrášli len domovy. Vneste ho tiež do starostlivosti o pleť. Aj tá sa zaobíde bez skriniek nabitých krémami.

#Minimalizmus s NIVEA

Ošetrovať pleť neznamená mať desiatky prostriedkov v skrinke a na nočnom stolíku.

Ako pretriediť zásoby, aby nič nevyšlo nazmar, ale zároveň bolo čisto?

Žiadna žena sa nechce vzdať všetkých svojich prípravkov, ktorými sa skrášľuje, ktorými sa ošetruje a ktoré jej dodávajú sebavedomie. Ak sa ale pod všetkými krémami, peelingami, maskami alebo mejkapmi vaše poličky už prehýbajú, je čas urobiť poriadok! 

Poďme na to. Vezmite všetky tieto prípravky a položte ich na stôl. Možno niekde vzadu nájdete zastrčené úplné poklady, ktoré ste pol roka nepoužili. Pri každom sa potom zamyslite, či ho používate a ako často. Potrebujete ho naozaj? Potom ešte skontrolujte dátum exspirácie a s exspirovanými vecami sa nemilosrdne rozlúčte.

Praktické tipy pre efektívne upratovanie kozmetiky

Mejkap: menej je viac

Minimalizmus v starostlivosti o pleť

Toto minimalistické príslovie naozaj platí. Napríklad preto, že nemôžete chodiť do práce či kamkoľvek von každý deň s úplne odlišným mejkapom a líčením všeobecne. A keď budete chcieť, aj s jednou paletkou tieňov môžete experimentovať!

Denná starostlivosť o pleť: jednoducho a účinne

Minimalizmus v starostlivosti o pleť

Minimalizovať neznamená bezhlavo sa všetkého zbaviť! Aj k dokonalej starostlivosti vám postačí len pár produktov, zato však kvalitných.

Čo do vašej minimalistickej výbavy rozhodne patrí

  • RANNÁ OČISTA – po noci nie je snáď nič príjemnejšie, než očistiť a osviežiť pleť. Dáte prednosť čistiacemu gélu alebo pleťovej vode?
  • DOČISTENIE – druhým krokom čistenia je použitie tonera alebo pleťovej vody. Naneste ich na vatovom tampóne na tvár a dekolt. Pripravíte pleť na príjem aktívnych látok napríklad z denného krému.
  • DENNÝ KRÉM – ranná starostlivosť bude kompletná, len čo doprajete svojej pleti hydratáciu a ochranu proti slnečným lúčom. S denným krémom to zvládnete v jednom kroku.
  • VEČERNÁ OČISTA – než si ľahnete do postele, nezabudnite si vyčistiť pleť. Cez deň si toho totiž dosť vytrpí. Použite rovnaký gél, pleťovú alebo micelárnu vodu ako ráno, nech pleť nedráždite a nezaťažujete.
  • NOČNÝ KRÉM – cez noc nechajte pleť odpočinúť za pomoci nočného krému, ktorý vám svojimi vlastnosťami bude najviac vyhovovať.

Kompaktná výbava poslúži rovnako dobre ako tá veľkolepá

Minimalizmus v starostlivosti o pleť

Ak chcete vo svojej starostlivosti o pleť zaviesť  minimalizmus, zamerajte sa na veci, ktoré splnia hneď niekoľko požiadaviek a úloh. Napríklad si vyberajte denný krém, ktorý cez deň pleť ochráni pred škodlivými vplyvmi, spevní ju a ešte aj príjemne hydratuje a vyživí.

AKO ZAVIESŤ MINIMALIZMUS DO ŽIVOTA AJ DO SKRÍŇ

Starostlivo vyberajte, čím sa obklopíte

Minimalizmus v starostlivosti o pleť

Pri ďalšom nákupe myslite na to, aby ste si kúpili to, čo naozaj potrebujete. Nerobte zbytočné chyby a vyberajte si produkty, ktoré budú vašej pokožke a pleti vyhovovať. Voľte podľa jej vlastností.

Domov a skrine vo večnom poriadku

Minimalizmus v starostlivosti o pleť

Komu by sa nepáčilo mať doma málo vecí, zato všetky dokonale upratané? Pretrieďte šatník a vyhoďte, čo ste na sebe nemali aspoň pol roka. Poďte si pre viac užitočných tipov!