Opaľovanie: Ako sa opáliť, ale nespáliť?

Každý miluje opálenú pokožku. Musíme ju ale správne chrániť. Snažíte sa krásne opáliť, aby ste si mohli pocit z bronzovo žiarivej pokožky užívať čo najdlhšie, ale pritom sa nespáliť? Potom vám možno už napadlo, že záleží na prípravkoch, ktoré používate, a na tom, ako často ich aplikujete. Máme pre vás niekoľko tipov, vďaka ktorým bude vaše tohtoročné opálenie neodolateľné. Ako sa teda správne chrániť pred slnkom?

Pozor na UV lúče. Ako sa chrániť vodoodolnými prípravkami?

Rovnako ako ostatní, aj vy určite každý rok dúfate, že už vás slniečko nespáli. Čo pre to urobiť a ako často používať ochranné krémy a iné prostriedky?

Ako vôbec krém, mlieko alebo sprej nanášať, aby ste sa nespálili?

Existuje pár jednoduchých rád, ktoré skutočne fungujú:

  • Ochranný prípravok naneste na pokožku skôr, než vyjdete von z domu alebo hotela na dovolenke.
  • Použite ho dostatok, šetriť sa neoplatí. Ideálne množstvo sú dve čajové lyžičky krému na každú časť tela.
  • Skôr ako sa oblečiete, nechajte prípravok dobre zaschnúť.
  • Pravidelne ochranu obnovujte – stopercentne po každom kúpaní, fyzickom výkone a potení alebo po sušení.
  • Nezabudnite si chrániť aj miesta, na ktoré ľudia radi zabúdajú. Sú to napríklad uši alebo šija.

Ako často sa natierať krémom alebo používať iného pomocníka?

O opaľovaní medzi ľuďmi ešte stále panuje veľa mýtov! Ako napríklad ten, že sa v letných dňoch stačí raz ráno natrieť krémom, a tým starostlivosť končí. Pravda je ale úplne iná. Aj vodoodolné prípravky by ste mali používať aspoň každé dve hodiny.

Nie je to len plávanie, ktoré z vašej pokožky dostáva UV ochranu. Je to tiež potenie, ktoré k letu patrí, alebo sušenie uterákom. Dôležité je vedieť, že ochranný faktor nemusíte vyberať len podľa toho, či sa chystáte na slniečko k rybníku alebo vysoko do hôr, ale aj podľa toho, ako často ste ochotní ho znovu použiť. Čím vyšší faktor, tým dlhšia ochrana. Napríklad Hydratačné mlieko na opaľovanie vám umožní zostať na slnku 30x dlhšie, ako bez jeho použitia a nespálite sa.

Ochráni vás pleťový krém s OF celý deň?

Denný krém s ochranným faktorom je vhodný na každodenné použitie. Ak ste ale celý deň na slnku, použite vždy špeciálne prípravky na opaľovanie. Sú vodoodolné a dlhšie vydržia.

UV ochrana je preč skôr, než poviete „slniečko“

Aby sme sa presvedčili o tom, aké ľahké je zotrieť vrstvu ochranného krému, vzali sme si na pomoc UV kameru. Vďaka nej sme zistili, ako je pokožka chránená počas potenia, kúpania alebo sušenia uterákom. Výsledky neboli prekvapivé ani príliš príjemné.

Ako správne ochrániť vaše deti pred slniečkom?

Natrieť deti opaľovacím krémom nie je práve jednoduché. Urobte z natierania zábavu a doprajte svojim deťom bezstarostný pobyt na slnku i vo vode s opaľovacími prípravkami pre citlivú detskú pokožku NIVEA Protect & Play


To najdôležitejšie, čo potrebujete o výdrži prípravkov na opaľovanie vedieť

Keď sa chystáte k vode alebo na dovolenku, nechcete sa na slniečku spáliť. Zabaliť krém ale nestačí.

Krém, mlieko alebo sprej? Čo vydrží najdlhšie?

Všetky prípravky NIVEA vás budú spoľahlivo chrániť pred UVA a UVB lúčmi.Tie vodoodolné vydržia o niečo dlhšie než ostatné, rozdiel je zvyčajne len v aplikácii.

Teraz si možno hovoríte, prečo teda existujú potrebné guľôčkové aplikácie, ako je Detské mlieko na opaľovanie v guľôčke Sensitive OF 50+ alebo spreje, ako je napríklad Hydratačný sprej na opaľovanie OF 30.

Guľôčky sú skvelé, keď potrebujete ľahko a rýchlo aplikovať ochranný faktor na svoje dieťa, spreje ocenia skôr dospelí, ktorí dobre vedia, že v očiach by aerosól pálil. Mimochodom – aplikácia spreja nemá len ochrannú funkciu. Je to tiež veľmi osviežujúce!

Proti čomu nemajú ochranné prípravky šancu

Potenie

Poteniu sa nevyhneme, zvlášť v horúcich slnečných dňoch. Keď ho zaznamenáte, napríklad pri prechádzke mestom alebo po pláži, radšej vytiahnite svojho pomocníka a znovu ho naneste na pokožku.

Proti čomu nemajú ochranné prípravky šancu

Kúpanie

Prečo by sme ich nazývali vodoodolnými, keby opaľovacie prípravky neodolali vode? Ak ste si práve túto otázku položili, možno sa uspokojíte s jednoduchou odpoveďou. Vodoodolné výrobky sú perfektné na kúpanie a vodné športy, nie sú ale všemocné, a musíte ich aplikovať niekoľkokrát denne, aby ste dosiahli vytúžený účinok.

Proti čomu nemajú ochranné prípravky šancu

Sušenie uterákom

Sušenie a trenie pokožky uterákom, to je „najlepší“ spôsob, ako sa ochranného prípravku na pokožke zbaviť. Odporúčame preto každé dve hodiny a vždy po kúpaní a usušení znovu aplikovať vášho malého pomocníka. Napríklad Neviditeľný sprej na opaľovanie OF 30, ktorý na vašom plážovom alebo akomkoľvek inom letnom oblečení nezanechá ani jednu bielu stopu.