BEZPEČNÉ OPAĽOVANIE

DETI + BEZPEČNÉ OPAĽOVANIE

PREČO POTREBUJE DETSKÁ POKOŽKA INÉ PRÍPRAVKY NA OPAĽOVANIE?

Radi sa opaľujete spoločne so svojimi deťmi? A idete na to správne? Detská pokožka je totiž omnoho citlivejšia než koža dospelého, a zaslúži si preto špeciálnu starostlivosť. Zoznámte sa s prípravkami na opaľovanie pre deti, bez ktorých na pláž rozhodne nevyrážajte.

Prečo potrebuje detská pokožka iné prípravky na opaľovanie?

Rovnako ako u dospelých je i detská pokožka extrémne ohrozená negatívnym vplyvom UV žiarenia. Je ale omnoho zraniteľnejšia a u veľmi malých detí navyše ešte nie je úplne vyvinutá jej ochranná kapacita.

Spálenie pokožky v tomto veku tak môže viesť k vážnejšiemu poškodeniu kože, ktoré sa môže prejaviť, až bude dieťa staršie. Dermatológovia preto odporúčajú, aby bábätká a malé deti do 3 rokov neboli priamemu slnečnému žiareniu vôbec vystavované, kým nebude vlastný ochranný systém pokožky úplne vyvinutý.


Kúpanie a hry si žiadajú odolnú kozmetiku pre deti

Používajte len kvalitné opaľovacie mlieka a spreje pre deti

Prípravky na opaľovanie pre deti musia nielen chrániť pred slnkom, ale tiež odolať častému kúpaniu a šanteniu v piesku. Pre deti od 1 roku sú preto ideálne extra vodeodolné mlieka a spreje na opaľovania z detského radu NIVEA SUN Kids. I napriek tomu však odporúčame pre istotu prípravok opakovane naniesť po každom kúpaní. Koľko krému či spreja presne naniesť nielen u detí, ale i u dospelých, zistíte v článku Aká hodnota ochranného faktora je pre vás najvhodnejšia?

Ak chcete svoje dieťatko chrániť nielen pred spálením od slnka, ale i pred nepríjemnou slnečnou alergiou, vyberajte pre detské opaľovanie len také prípravky, ktoré neobsahujú konzervačné látky (parabény), parfumy a farbivá. Všetky opaľovacie prípravky pre deti značky NIVEA SUN boli testované na znášanlivosť pokožky pod dohľadom detských lekárov. Rad sprejov a opaľovacích mliek Protect & Sensitive sme navyše vyvinuli špeciálne pre precitlivenú detskú pokožku.

ČO SI ZAPAMÄTAŤ O DETSKOM OPAĽOVANÍ?

 

  • Detská pokožka je omnoho citlivejšia než u dospelých a ľahko sa spáli.
  • Detská pokožka je veľmi tenká a schopnosť vlastnej ochrany a regenerácia nie je až do puberty plne vyvinutá.
  • Zatiaľ čo dospelí si vyberajú druh slnečnej ochrany podľa typu pleti, všetky deti potrebujú výrobky s vysokým ochranným faktorom 30 – 50.
  • Bábätká a deti do 3 rokov by nemali byť vôbec vystavované priamemu slnečnému žiareniu a pri pobyte vonku by sme ich mali chrániť vhodným oblečením vrátane pokrývky hlavy. Ak deťom nanášate ochranný prípravok proti slnku, voľte ten s ochranným faktorom 50+.5 tipov, ako užiť deň pri vode s deťmi

Vieme, že detská pokožka môže byť veľmi citlivá, ale i tak si chcete s deťmi užiť zábavu pri vode.

Ako deti zabaviť a získať krásne spomienky na spoločné letné radovánky?