Kolagén a elastín:

Bez nich sa pleť nezaobíde, ak má byť pevná a pružná. Kolagén a elastín spoločne s kyselinou hyalurónovou zaisťujú dokonalú hydratáciu pleti a pomáhajú jej vrátiť znižujúcu sa schopnosť pevnosti a pružnosti.

Neohrozená TROJICE PROTI STARNUTIU PLETI

Kolagén

Prečo je kolagén taký potrebný? Určite ste zaznamenali jeho nezastupiteľnú funkciu, čo sa týka spoľahlivej práce kĺbov. Možno ale neviete, že sú to práve drobné kolagénové vlákna, ktoré tvoria štruktúru pokožky a ktoré zaisťujú jej pevnosť. Ak teda pokožka začína byť suchšia a „vädne“, pravdepodobne bude dávka kolagénu to, čo pleť potrebujete. 

Žiadnej žene, hoci by si to asi väčšina z nás priala, nie je večne nádherných dvadsať rokov. S pribúdajúcimi rokmi sa objavujú vrásky, pleť sa vysušuje a prirodzene povoľuje. Našťastie ale môžete ísť kráse naproti a udržať si ju dlhšie s novým radom produktov NIVEA Hyaluron CELLULAR Elasticity.

Práve tento rad vyrazil do boja proti starnutiu pleti s neohrozenou trojicou – kyselinou hyalurónovou, kolagénom a elastínom. Pomáhať má predovšetkým ženám nad 50 rokov, s jeho používaním môžete ale začať aj oveľa skôr, všetko záleží na stave vašej pleti. Pleť tak lepšie pripravíte na proces a premenu, ktorá ju chtiac-nechtiac čaká.

Vďaka produktom NIVEA Hyaluron CELLULAR Elasticity zostáva pleť príjemne hydratovaná, zároveň je schopnejšia regenerovať, ako keď ju ponecháte bez dostatočnej starostlivosti. Kúzlo spočíva nielen v podpore pleti, aby znovu sama produkovala spomínanú trojicu látok, ale tiež v blahodarnom pôsobení jojobového, mandľového a avokádového oleja, ktorý vypĺňa vrásky, hydratuje pleť a dodáva jej svieži vzhľad.

O kyseline hyalurónovej už toho bolo na internete napísané veľa, preto spoločne poďme spoznať jej dvoch dôležitých pomocníkov. 

Elastín

Elastín je zase nevyhnutnou súčasťou ciev, väzov a šliach. A samozrejme je dôležitý pre pleť. Ako už jeho názov napovedá, tento proteín sa stará o jej elasticitu, čiže pružnosť. Bohužiaľ, aj táto schopnosť sa s pribúdajúcimi rokmi vytráca, preto ju treba podporiť.


Zohrané duo, ktoré vás nesklame

Kolagén spoločne s elastínom tvoria dvojicu, ktorá dodá pružnosť aj celkový vzhľad a pevnosť vašej pleti. Keď je ho v pokožke nedostatok, na koži je to hneď poznať – je ovisnutá a o pružnosti nemôže byť ani reč. Dodávaním týchto dvoch látok, ešte v kombinácii s kyselinou hyalurónovou, však vzniká zmes, ktorá pleti nielen dodá všetko potrebné, ale ešte ju podporí v tom, aby si potrebné látky sama ďalej aktívne vytvárala. K tomu pri produktoch CELLULAR dochádza celkom jednoducho. Všetky tri dodávané látky spôsobujú vznik špecifického enzýmu, ktorý celému procesu napomáha.  
Milo vás môže prekvapiť, že vďaka citlivej starostlivosti môžete redukovať aj existujúce pigmentové škvrny, ktoré často s vyšším vekom na pleti i pokožke pribúdajú, a ktoré zanechávajú na pohľad nepekné stopy. Stačí pravidelne používať Sérum proti pigmentovým škvrnám Cellular Luminous630 a pleť bude krásne zjednotená. 

Jemná a voňavá starostlivosť po celý deň. A ešte niečo navyše

Osviežujúcu a podpornú kúru, ktorú vám kolagén a elastín spoločne s kyselinou hyalurónovou zaistia, si môžete dopriať nielen cez deň, ale aj cez noc, a to vďaka dennému a nočnému krému. Cez deň vás krém bude chrániť pred negatívnymi vplyvmi okolitého prostredia, cez noc zase môžete nechať pleť odpočívať a regenerovať.

Elixír mladosti sme zatiaľ nevyvinuli, olejový životabudič pre vašu pleť ale áno! Inovatívne dvojfázové zloženie Remodelačného dvojfázového olejového elixíru Cellular Elasticity v sebe kombinuje účinné látky, ktoré aktivujú pleťové bunky, aby samy produkovali trojicu potrebných látok. Redukuje vrásky a dodáva pocit liftingového efektu. Vaša pleť bude opäť krásne pružná a svieža. Bohaté výživné zloženie sa okamžite vstrebáva a nezaťažuje pleť.

Starnutie nezastavíme. Môžeme ale vyzerať krásne aj s pribúdajúcim vekom. A to je pre nás ženy dôležité!