Pokožka, ktorá si udrží svoju pevnosť: (Nielen) vďaka telovému mlieku!

Objavte starostlivosť, ktorá vašu pokožku vráti do formy. Na prvý pohľad to len ťažko zaznamenáme, ale postupom času stráca naša pokožka svoju pružnosť a pevnosť. Tým, ako ju namáhame, nedostatočne vyživujeme... alebo jednoducho s vekom. Čo dokáže tento proces spomaliť? Hĺbková spevňujúca starostlivosť!

Čo vaša pokožka najviac potrebuje? Vašu pozornosť!

S pribúdajúcim vekom sa zloženie a štruktúra našej pokožky mení. Čo jej pri týchto zmenách pomôže k zdravej rovnováhe?

Čo sa deje, keď naša koža starne?

Pre odpoveď nemusíte chodiť ďaleko – zatiaľ čo v dvadsiatich je pokožka pevná, pružná a vyživená, s pribúdajúcimi rokmi má čím ďalej tým väčšie sklony k vysušovaniu. Na tom nie je nič neobvyklé, ako naša pokožka starne, produkuje totiž menšie množstvo prirodzeného kožného mazu, ktorý ju zásobuje živinami.

Spomaľuje sa tiež proces regenerácie a bunky sa obmieňajú pomalšie. Preto sa nám drobné zranenia alebo popálenie slnkom v mladosti zahojí cez noc, zatiaľ čo v neskoršom veku vyžaduje uzdravenie niekoľko dní.

Ako teda pokožke pomôcť, aby aj s pribúdajúcim vekom zostala pevná a plná vitality? Keď naša koža nebude stačiť na výživu tých najvrchnejších bunkových vrstiev, môžeme jej živiny zabezpečiť zvonku. Trebárs vďaka špeciálne navrhnutej starostlivosti, ako je NIVEA Výživné spevňujúce telové mlieko Q10 + vitamín C.

starostlivosť o kožu

Dajte pokožke to, čo potrebuje

Aj keď začnete zdravo jesť, stále to s výživou vašej pokožky nemusí byť ono. S pribúdajúcim vekom sa v koži znižuje tiež hladina koenzýmu Q10, ktorý jej prirodzene pomáha udržať si svoju pevnosť. Ako jej ho môžete dodať späť? Existujú špeciálne prípravky, ako je NIVEA Spevňujúce telové mlieko Q10 + vitamín C, vďaka ktorým vaša pokožka opäť získa potrebnú rovnováhu.

happy-woman-drinking-water-in-bed
Spevnite pokožku v 5 pravidelných krokoch

Hydratujte a hydratujte. To, že máte veľa piť, vám určite hovorili od malička. Ale tiež vám hovorili, že nedostatok tekutín môže negatívne ovplyvniť vzhľad vašej pokožky? Keď ide o zdravie pokožky, predstavuje hydratácia základ – tá vnútorná aj tá vonkajšia. Okrem vody si preto naordinujte tiež pravidelnú starostlivosť napríklad v podobe NIVEA Ľahkého telového mlieka Aloe & Hydration

šťastná žena v telocvični oblečenie
Spevnite pokožku v 5 pravidelných krokoch

Zacvičte si. Aj keď nepatríte práve medzi fitnes fanúšikov, trocha pohybu vám prospeje – zlepší náladu, pomôže od boľavého chrbta, spevní svaly a tiež pokožku. Či už sa rozhodnete pre beh alebo jogu, vďaka pohybu sa zvýši produkcia kolagénu v tele a zlepší sa aj cirkulácia krvi, takže sa k pokožke ľahšie dostanú živiny. Tu nemôžete prehrať!

Neviete, ako začať? Vyskúšajte napríklad 10 účinných cvikov pre pevnú postavu.

woman-breaking-cigarette-in-half
Spevnite pokožku v 5 pravidelných krokoch
Fajčeniu konečne povedzte dosť. Ľahko sa to hovorí, ťažšie robí. Ale ak túžite po mladistvom vzhľade – nielen vašej pokožky, ale napríklad aj tváre – je tento krok úplne zásadný. Fajčenie ničí elastín zodpovedný za to, že všetky štruktúry kože držia pevne pri sebe, a pripravuje pokožku o blahodarný kyslík a ďalšie živiny, ktoré značne potrebuje k zdravému a pružnému vzhľadu. Fajčenie jednoducho ku kráse nepatrí.
happy-woman-riding-her-bike-in-the-park
Spevnite pokožku v 5 pravidelných krokoch
Chráňte sa pred slnkom. Možno si dávate pozor, keď ležíte na pláži alebo pri rybníku, slnečné lúče však vašu pokožku ohrozujú oveľa častejšie. A sú tiež jedným z najčastejších príčin starnutia kože. Nepodceňujte škodlivé UV žiarenie a chráňte svoju pokožku, kedykoľvek idete na slnko. Trebárs pomocou NIVEA Hydratačného mlieka na opaľovanie OF 20.
woman-holding-a-green-apple-in-her-hands
Spevnite pokožku v 5 pravidelných krokoch
Objavte kúzlo zdravej stravy. Je to rovnaké ako s pohybom – raz začnete a nebudete chcieť inak. A pozitívne účinky sa rovnako ako pri cvičení prejavia nielen na koži. Zrazu sa vám rozžiari pleť, zlepší trávenie a budete cítiť viac energie. V boji za krásnu pokožku vám pomôže už len to, že obmedzíte cukry – aj tie majú totiž vplyv na množstvo kolagénu a elastínu a zanechávajú po sebe vrásky a ochabnutú kožu.

Spevňujúce telové mlieka: V čom spočíva ich tajomstvo?

Pohyb a pestrý jedálny lístok sú základ. Niekedy si ale naša pokožka žiada ešte niečo navyše – objavte jedinečnú telovú starostlivosť, ktorá vám pomôže k pevnej koži.

Prečo je koenzým Q10 pre kožu taký dôležitý?

Dokážete si predstaviť telové mlieko, ktoré vašej pokožke pomáha obnoviť prirodzenú štruktúru, a tým ju spevňuje a omladzuje? Tak presne takto funguje NIVEA Spevňujúce telové mlieko Q10 + vitamín C. Nielenže dodáva koži okamžitú energiu a potrebnú hydratáciu, ale pri pravidelnom používaní prispieva tiež k produkcii látok, ktoré pokožke dodávajú pevnosť a pružnosť.

krásna žena po použití teloveho mlieka

Stále prirodzene krásna. A pevná

V mladosti je pokožka plná energie a vďaka vysokému množstvu koenzýmu Q10 si udržuje prirodzenú pevnosť. Len čo jeho hladina začne raz klesať, nedokáže ju organizmus znova úplne doplniť. Telové mlieko s obsahom koenzýmu Q10 prirodzený tok látok v pokožke opäť naštartuje a tá vďaka tomu zostáva krásna aj s pribúdajúcim vekom.

šťastná žena počas rannej rutinnej kúpeľa

Na starostlivosť o krásu si vždy chvíľku nájdete

Hovoríte si pravý opak? Potom ste možno ešte nevyskúšali NIVEA Výživné telové mlieko do sprchy. Aj keď váš denný rozvrh zrovna praská vo švíkoch, môžete pokožku hydratovať a vyživovať rovno počas sprchovania. Začnite svoj deň s osviežujúcou spevňujúcou starostlivosťou!

background