Umenie nežného bozku

Umenie nežného bozku

Ako vznikli ľudské bozky? Po stáročia sú bozky súčasťou ľudských prejavov náklonnosti a lásky. Z čoho sa ale bozkávanie vyvinulo a čo sa pri ňom deje v našom mozgu? Objavte, aké kúzla sa rozohrajú, keď vzájomne pritlačíme svoje pery.

Prečo sú nám bozky také príjemné?

Čo spôsobuje, že vzájomné dotyky pier vyvolávajú potešenie a vzrušenie?

5 účinkov bozkávania na naše telo

Pocit náklonnosti stimuluje oxytocín

Keď sa s niekým bozkávame, vylučuje náš mozog tiež oxytocín – látku, ktorá v nás podnecuje náklonnosť a pocity zaľúbenia. Vďaka tomu sa po vzájomných bozkoch sympatie k druhému človeku ešte zvýšia.

5 účinkov bozkávania na naše telo

Bozky stimulujú nervové zakončenia v našich perách

Na ľudských perách a jazyku vyúsťuje obrovské množstvo nervových zakončení, ktoré odosielajú signály k receptorom v našom mozgu. Práve vďaka tomu sú naše pery toľko citlivé k vzájomným dotykom.

5 účinkov bozkávania na naše telo

K príjemným pocitom prispieva aj serotonín

Dopamín a serotonín – dva „hormóny šťastia“, z ktorých ani jeden nechýba, keď sa bozkávame. Podobne ako dopamín povzbudzuje aj serotonín našu náladu a mnohí veria, že je zodpovedný za náhle vzplanutie, ktoré sa v nás prebudí po prvom bozku.

5 účinkov bozkávania na naše telo

Bozkávaním posilníme vzájomné puto

Nielen vplyvom hormónov, ale aj vzájomnou blízkosťou sa v nás počas bozkov prehlbuje emocionálne puto, ktoré k druhému človeku cítime. Bozky tak prinášajú do vzťahu zvýšený pocit intimity a dôvery.

5 účinkov bozkávania na naše telo

Počas bozkávania sa v mozgu uvoľňuje dopamín

Premýšľali ste niekedy nad tým, prečo v nás bozky vyvolávajú eufóriu? Pocit šťastia spôsobuje dopamín, ktorý v našom mozgu spúšťa radostné pocity. Prítomnosť dopamínu v nás tiež vzbudzuje závislosť, a preto väčšinou nechceme v bozkávaní prestať.

Aké je kúzlo bozku?

Nežnými dotykmi pier si dávame najavo svoju náklonnosť a romantický záujem. Ľudia sa bozkávajú od nepamäti a umenie bozku je tiež zapísané v našich génoch. Z celej živočíšnej ríše sme však jediní. Prečo si ľudia vzájomné dotyky pier toľko užívajú?

Jedno je isté. Bozky nám prezradia, či je pre nás druhý človek vhodným potenciálnym partnerom. Určite sa vám už niekedy stalo, že aj keď vás pobozkal dobre vyzerajúci muž, iskra medzi vami nejako „nepreskočila“. Naše sliny totiž obsahujú chemické látky, ktoré nášmu mozgu odhalia spojenie výhodné pre naše gény.


Vývoj romantického bozku

Z čoho sa bozkávanie vlastne vyvinulo a prečo je starostlivosť o pery taká dôležitá?

Kde majú pôvod naše bozky?

Možno vás to prekvapí, vedci však prišli na to, že sa bozky vyvinuli z materského kŕmenia z úst do úst. Že to neznie príliš romanticky? Pretože bolo kŕmenie pre dieťa životne dôležité, vybavila nás príroda pri vzájomnom kontakte úst takými príjemnými pocitmi. A vďaka tomu si môžeme užívať bozky v dnešnej podobe!

Ako dosiahnuť ešte príjemnejší pocit z bozkávania?

Aby sme si mohli kúzlo bozku skutočne vychutnať, musia byť naše pery zdravé a hebké. Pravidelná starostlivosť o pery, ako je Labello Balzam na pery Original Care, dodá perám potrebnú výživu a zabráni nepríjemným prasklinkám. Vaše pery budú vždy pripravené na tie najjemnejšie bozky!

5 dôvodov, prečo použiť balzam pred každým bozkom

  • Vaše pery budú krásne plné na pohľad a jemne hydratované na dotyk, takže váš bozk bude pre partnera naozaj jedinečný.
  • Aj keď bozkom zasvätíte napríklad celú noc, zostanú vaše pery hebké a odolné voči popraskaniu.
  • Balzam vytvorí na vašich perách ochrannú vrstvu, ktorá ich ochráni pred poškodením mrazom i slnkom.
  • Vaše pery budú vyzerať zdravo a zmyselne – priamo na zahryznutie!
  • Bozk suchými perami môže byť nepríjemne drsný, vďaka balzamu si však každý dotyk užijete naplno.

 Je pokožka vašich pier mimoriadne citlivá? Zistite, ako vám môže pomôcť naozaj dôkladná starostlivosť o pery: suché a popraskané pery vás už nebudú trápiť.

Venujte svojim perám pravidelnú starostlivosť a ochranu

Bozky nie sú jediným dôvodom, prečo naše pery potrebujú starostlivosť. Deň čo deň sa musí citlivá koža našich pier vysporiadať s prílivom rôznych látok z jedla a pitia, záťažou počas dlhého rozprávania alebo neustálymi zmenami teplôt. Doprajte preto svojim perám dlhodobú ochranu: Labello Balzam na pery Vanilla & Buttercream obsahuje bambucké maslo a prírodné oleje, ktoré sa o vaše pery dokonale postarajú.

Chcete si okrem intenzívnej starostlivosti dopriať tiež lahodnú vôňu a chuť? Vyskúšajte Labello balzam na pery Blackberry Shine a potešte pery vášho partnera šťavnatým bozkom.