denný krém

Starostlivosť o pleť: Najlepšie tipy pre používanie denných krémov

Pretože vďaka krásnej pleti urobíte nezabudnuteľný dojem. Naša tvár pôsobí na ostatných ako zrkadlo našej osobnosti. Preto sa uistite, že vaša pleť vyzerá sviežo po celý deň. Rozžiarená tvár vám totiž môže doslova otvoriť dvere. A stačí dodržať len pár základných pravidiel!

Pár minút každé ráno robí divy

Každý deň je iný. A dopredu málokedy vieme, čo presne sa stane – s kým sa stretneme, pred kým budeme vystupovať. A preto by ste mali do svojho každodenného programu zapojiť pár minút určených iba starostlivosti o pleť. A to i ráno, i keď často nestíhate. Vtedy totiž pleť potrebuje najviac hydratácie a navyše aj ochranu proti vonkajším vplyvom.
cistenie penou

Tajný recept z Japonska: čistenie pomocou hubičky

Chcete mať pleť ako z porcelánu? Japonky na to majú svoj trik – čistenie pomocou peny a sieťovej hubičky. Tento spôsob čistí pleť naozaj do hĺbky a zároveň je veľmi jemný a šetrný. A ako to funguje? Najprv vodou navlhčite hustú sieťku, potom na ňu naneste svôj obľúbený čistiaci prípravok. Následne ho rukami zapracujte do jemnej sieťoviny tak, aby prípravok sieťkou prešiel krížom–krážom, kým sa neobjaví pena. Prebytočnú penu zotrite a potom sieťku použite na dôkladné vyčistenie pleti. Ak nemáte čas na tento postup, nevadí. Existuje skratka – NIVEA Čistiaci micelárny gel s ružovou vodou. S ním dosiahnete rovnaký efekt ako so sieťkou.


Čo predchádza naneseniu mejkapu? Jednoznačne čistenie a tonizácia

Bez čistenia to naozaj nepôjde. Je to totiž prvý krok v každodennej starostlivosti o pleť – a to dokonca i ráno. Naša pokožka totiž cez noc regeneruje, a tak je potrebné ráno odstrániť odumreté bunky z jej povrchu. Jedine potom môžu vyživujúce látky z krému preniknúť dovnútra a začať maximálne pôsobiť tam, kde majú. Dôležité je použiť výrobky so šetrným zložením, ako je napríklad NIVEA Jemné čistiace pleťové mlieko s mandľovým olejom a aktívnou látkou Hydra IQ.
Ďalším krokom po čistení je tonizácia. Stačí naniesť jemnú pleťovú vodu na kozmetický tampón a môžete začať. Pleťová voda odstráni posledné stopy po čistení a pripraví vašu pleť na denný krém. Výsledok? Svieža a žiarivá pleť.


Ten pravý pomocník na čistenie – presne podľa typu pleti

Nepodceňujte silu, ktorú majú čistiace výrobky, a vždy používajte ten, ktorý je určený na typ vašej pleti.

Čo obnáša každodenná starostlivosť o pleť?

  1. Čistenie
  2. Tonizácia
  3. Očný krém
  4. Denný krém


Perfektná starostlivosť vo dne aj v noci

Správna starostlivosť dokáže pleť podporiť 24 hodín denne. Jediné, čo potrebujete, je krém – denný, nočný a očný – samozrejme taký, ktorý je šitý na mieru typu vašej pleti.

Deň sa práve začal a s ním i 5 minút len pre vašu pleť

Pre našu pleť je výzvou každý deň! Aby bola tvár žiarivá, vypnutá a bez nedokonalostí, potrebuje ochranu a hydratáciu. Vzhľadom na to, že mnoho z nás ráno nestíha, je potrebné si naplánovať starostlivosť o pokožku vedome. Potom si nájdeme na ranný rituál dosť času a môžeme si ho užiť. Čas pritom nemusí byť nijako dlhý – 5 minút absolútne stačí. Pravidelnú starostlivosť vyžaduje predovšetkým extrémne tenké okolie očí namáhané stresom, mrkaním i trením očí.

A čo keď vaša pokožka vyzerá unavená a je bledá? Máme jednoduché riešenie: použite tónovací krém, ako je napríklad Skrášľujúci hydratačný krém 3 v 1 od NIVEA. Má 2 rôzne odtiene, ktoré budú prirodzene ladiť s tónom vašej pleti a jeho výhodou je aj hydratačná schopnosť. Ste počas dňa často na slnku? Potom stavte na denný krém s ochranným faktorom. Ochráni vašu pokožku pred slnkom, ktoré spôsobuje nielen nepríjemné začervenanie, ale aj predčasné starnutie pleti.

starostlivost o ocne okolie

Očný krém: stačí jemne vklepať

Očný krém pomáha predchádzať vráskam okolo očí. Jeho aplikácia nie je nijako zložitá: stačí krém jemne vklepať okolo spodného viečka pomocou prstenníka – smerom od vonkajšieho k vnútornému kútika oka.


Miera potrebnej hydratácie závisí od typu vašej pokožky

Kľúčovou znalosťou pre správnu starostlivosť o pokožku je vedieť, aký typ pleti máte. To ale nie je ľahké určiť. Pokožka každého z nás je unikátna rovnako ako napríklad oči alebo tvar nosa. Její vzhľad sa môže časom meniť. I tak sme ale pre vás prichystali sprievodcu, ktorý vám pomôže váš typ pleti určiť. Kam sa nakoniec zaradíte?
zmiešana plet

Zmiešaná pleť

Poznávacie znamenie: lesklá so sklonom k vzniku nedokonalostí v oblasti T-zóny. Pleť na lícach je normálna až suchá. Nájsť správnu starostlivosť v tomto prípade nie je jednoduché. Nám sa osvedčil NIVEA Osviežujúci denný hydratačný gél.

suchá plet

Suchá pleť

Poznávacie znamenie: menej pružná, so sklonom k podráždeniu a svrbeniu. Na tento typ pleti zaberajú krémy obsahujúce prírodné oleje. My sme si obľúbili Výživný denný krém od NIVEA.

normálná pleť

Normálna pleť

Poznávacie znamenie: bezproblémová, zdravá, pružná, hebká a dobre prekrvená. I normálna pokožka ale vyžaduje starostlivosť, a to v podobe hydratácie a ochrany. Raz za čas jej preto doprajte hĺbkovú očistu pomocou peelingu, ktorý ju zbaví odumretých buniek.

problematická pleť

Problematická pleť

Poznávacie znamenie: produkuje príliš mnoho kožného mazu, je mastná, často sa na nej objavujú nedokonalosti. Tento typ pleti môžu zapríčiniť aj hormonálne zmeny. Náš tip: bojujte proti nedokonalostiam pomocou antibakteriálneho umývacieho gélu  NIVEA Hĺbkovo čistiaci gél Clean Deeper.

citliva pleť

Citlivá pleť

Poznávacie znamenie: suchá, často začervenaná a napnutá pokožka, ktorá na vonkajšie podnety reaguje podráždením. Náš tip: taká pokožka potrebuje schladiť a hydratovať – pomocou produktov bez parfumácie. NIVEA Osviežujúci denný krém príznaky citlivej pleti spoľahlivo neutralizuje.

denny-krem

Spánok nielen lieči, ale aj skrášľuje!

Vaša pokožka má svoj vlastný denný a nočný biorytmus. Počas dňa potrebuje ochranu a hydratáciu; v noci vyžaduje podporu pre svoj prirodzený proces regenerácie. Denné a nočné krémy by preto mali byť navrhnuté tak, aby sa v pôsobení cez deň i v noci svojím účinkom navzájom podporovali. Vzhľadom na to, že koža cez noc regeneruje, sú nočné krémy skôr hydratačné a obzvlášť bohaté na aktívne zložky.

Na rozdiel od denných krémov neobsahujú nočné krémy ochranný slnečný faktor. To je dôvod, prečo by ste nemali na spanie používať denný krém. V noci je totiž ochranný faktor úplne nadbytočný.
Vyzretá pleť: hľadajte výrobky s označením anti-age

S úderom tridsiatky stráca naša pokožka látky ako je kolagén alebo kyselina hyalurónová, ktoré sa starajú o jej mladistvý vzhľad. Ako roky plynú, tak koža prichádza rovnako o schopnosť hydratácie. Samozrejme, že proces starnutia nedokážeme úplne odvrátiť. Ale so správnymi produktami ho dokážeme značne spomaliť.

Prísne cvičenie pre našu pleť

Večne mladá a vypnutá pleť – kto z nás by po tom netúžil, však? Ako dlho bude vaša pokožka vyzerať mladistvo, to záleží na mnoho faktoroch – na výške a váhe, na strave a celkovo na životnom štýle. Avšak systematickou a dôkladnou starostlivosťou o pleť môžeme príznaky starnutia výrazne obmedziť. S pribúdajúcim vekom je preto veľmi dôležité stimulovať pleť vhodným krémom proti vráskam.

Rad produktov s obsahom koenzýmu Q10 je už známy, rovnako ako sú známe jej účinky – pleť podporuje a pomáha jej regenerácii. Menej známy je ale rad s označením NIVEA Hyaluron Cellular Filler so špeciálnym zložením obohateným o kyselinu hyalurónovú a výťažok z magnólie. To urýchľuje obnovu buniek a regenerácii pokožky. Začiatok účinného boja proti starnutiu nie je zložitý – stačí aplikovať na dôkladne vyčistenú pleť tváre, krku a dekoltu.


product-stage