Krátke vlasy? Ženské a sexy!

Už dávno neplatí, že krátke vlasy sú len mužskou záležitosťou. Naopak, správne zvolený účes vám dodá šmrnc a sebavedomie. Ešte ste na pochybách? My vás z nich vyvedieme.

5 dôvodov, prečo zvoliť krátke vlasy

uces1
  1. Krátky účes zvýrazní vašu tvár. Cítili ste sa niekedy ako šedá myška? S tým je koniec! Krátke vlasy krásne zvýraznia črty vašej tváre.

  2. V lete svoj účes oceníte asi najviac. Pohodlnosť, vzdušnosť, ľahkosť. Dlhovlasé kamarátky vám budú ticho závidieť.

  3. Už nikdy žiadne zamotané vlasy! A to naozaj stojí za to. Len si spomeňte, koľkokrát ste so slzami v očiach preklínali zamotané vlasy.

  4. Povedzte zbohom zdĺhavému umývaniu a následnému fúkaniu vlasov. Krátky účes vám rýchlejšie uschne než dlhé vlasy.

  5. S kratším účesom sa zdvihne vaše sebavedomie. A na sebavedomú ženu je ten najkrajší pohľad.


Rozmaznávajte ich

Rozhodli ste sa zhodiť svoju hrivu a staviť na eleganciu a pohodlnosť krátkych vlasov? Poradíme vám, ako ich správne ošetrovať, aby zostali zdravé a krásne.

Správna vlasová kozmetika je základ

Krátke vlasy sú viac náchylné na poškodenie ako dlhé vlasy. Nemusíte sa ale báť, so správnou vlasovou kozmetikou všetko zvládnete. Pri umývaní vlasov odporúčame používať Posilňujúci micelárny šampón, ktorý vlasy vyživí a dodá im pružnosť. Zároveň chráni pokožku hlavy pred vysúšaním a udržuje jej prirodzené pH.
kokosovy olej

Zázrak menom kokosový olej

Vedeli ste, že kokosový olej je tou najlepšou prírodnou starostlivosťou pre vaše vlasy? Stačí ho po umytí šampónom vmasírovať do vlasov, nechať 2 minúty pôsobiť a dôkladne opláchnuť. Vlasy budú krásne hebké, lesklé a zdravé.

Tužidlo: váš najlepší kamarát

Bojíte sa, aby účes vyzeral vždy tak, ako má? Nebojte sa, hravo to zvládne Penové tužidlo Diamond Volume Care. Po umytí hlavy ho jemne votrite do vlasov. Nielenže vlasom dodá oslňujúci lesk, ale tiež vám uľahčí ich následný styling. Tužidlo napomáha i s objemom, ktorý pri kratších vlasoch robí hotové divy. Prečítajte si viac tipov, ako dodať vlasom väčší objem.


A na záver lak

Aby účes vydržal rovnako krásny po celý deň, zafixujte ho lakom na vlasy Volume Care. Ale neprežeňte to. Príliš mnoho laku by mohlo vlasy zbytočne zaťažiť.


Naozaj rastú tak rýchlo?

Zrazu sa vám bude zdať, že vaše vlasy rastú rýchlosťou blesku. Pri krátkom strihu je totiž vidieť každý centimeter navyše. Ale viete, čo to znamená? Častejší relax v kaderníckom salóne. Verte nám, že tento rituál si zamilujete.

Ako zvoliť ten správny strih?

Dostali sme sa k jadru veci, a to je voľba správneho strihu. Asi najhoršie, čo môžete urobiť, je vytlačiť si z internetu obrázok účesu, prísť ku kaderníčke a povedať: „To chcem!“ Takto to, bohužiaľ, nefunguje.

Každá z nás má úplne inú tvár a každej sa hodí iný strih a tvar vlasov. Preto sa zverte do rúk odborníčky a nechajte si poradiť. Každá dobrá kaderníčka vám iste rada pomôže vybrať pre vás ten pravý účes. Ak sa bojíte takto riskovať, spomeňte si, že risk je zisk

uces2

Nazbierajte inšpiráciu

Najväčším mýtom je, že krátke vlasy nie sú variabilné. Áno, vrkoč z nich síce neupletiete, ale napriek tomu sa s nimi môžete vyhrať. Nechajte sa inšpirovať ženami, ktoré sa prechádzajú po červenom koberci alebo mrknite na naše fotografie.
pozadi