Relaxačné cvičenia pre vašu vnútornú pohodu

Nájdite si na seba každý deň chvíľku a zbavte sa stresu. Relaxačné cvičenia sa ľahko naučíte a pri ich pravidelnom praktizovaní sa budete cítiť skvele. Vyskúšajte populárnu jogu, pilates alebo cvičenie Nia a buďte fit!

Krása vychádza zvnútra. Stačí vrátiť telu aj mysli prirodzenú harmóniu

Relaxačné cvičenia vás udržia vo fyzickej kondícii a zároveň vám pomôžu nastoliť príjemný stav mysle, ktorý sa pozitívne odrazí na tele i duši. Budete sa zase cítiť zdravo a ľahšie sa vysporiadate so stresom.

Vyberte si, meditujte a učte sa

  • Vďaka fyzickým aktivitám zapracujete nielen na svojej fyzickej zdatnosti, ale aj na tom, aby ste sa vnútorne cítili nádherne. Samozrejme, môžete mať skvelý pocit aj po jazde na bicykli, po behu alebo domácom posilňovaní, avšak napríklad joga alebo pilates vašu myseľ dokonale upokoja, až budete možno sama prekvapená. Ide totiž o špeciálne techniky, ktoré u iných aktivít nepoužívame a ktoré spájajú cviky na posilnenie svalov s meditáciou.
  • Joga je veľmi staré a osvedčené indické učenie založené na holistickej myšlienke, teda na tom, že duša a telo tvoria dohromady jeden celok. Podporuje koncentráciu, obnovu energie, výdrž a vnútorný mier.
  • Päť Tibeťanov je pomenovanie pre päť jogínskych cvikov, ktoré na seba nadväzujú. Sú perfektnou alternatívou pre dni, keď naozaj nemáte čas na rozdávanie. Tieto cviky podporujú hlavne glandulárny systém, teda žľazy, ktoré v tele produkujú hormóny.
  • Pilates je zase vynikajúci na posilnenie hlbokých svalov. Okrem toho vás asi prekvapí, že si začnete uvedomovať existenciu svalov, o ktorých ste doteraz možno ani nevedeli. 
 

Objavte v sebe skrytú energiu vďaka joge

Postavte sa vzpriamene s rozkročenými nohami, natiahnite pomaly ruky hore a zhlboka sa pri tom nadýchnite. Pri výdychu potom pomaly dávajte ruky dole k telu. Tento jednoduchý cvik vás rýchlo uvoľní a zbaví vnútorného napätia.

Pre koho je joga vhodná?

To je na nej práve to najlepšie – joga je skvelá pre všetkých! Robte ju tak, ako vám to telo a myseľ dovolí, a nemôžete nič pokaziť.

Joga sa skladá z cvikov a figúr, ktorým hovoríme ásany. Jednotlivé ásany potom vhodne kombinujú fyzické cvičenia, špeciálne dýchacie techniky a meditačné fázy. Vďaka pravidelnej joge sa budete ľahšie zbavovať stresu a získate späť neustále vydávanú energiu. Potom sa konečne zase začnete cítiť dobre.

Niet divu, že dnes joga patrí k najobľúbenejším cvičeniam naprieč planétou. Každodenný stres v práci i rodinnom živote nám dáva zabrať a každý z nás potrebuje niečím dobíjať baterky. Práve joga môže byť vhodným riešením, a to nielen pre nadšených športovcov, ale aj pre pasívnejšie osoby. Ak s ňou chcete začať, odporúčame sa zamerať na hathajogu, ktorá obsahuje o niečo jednoduchšie, zato však stále efektívne fyzické a dýchacie cvičenia. 

 


Pilates ocenia všetci. Hlavne tí večne sediaci

Toto cvičenie vám pomôže spevniť svaly, o ktorých ešte možno ani neviete, a prinúti vás držať telo v zdravom postoji a sede.

Prečo do denného režimu zaradiť práve pilates?

Asi to poznáte: Sedíte celé dni pri počítači, bez pohybu a zrazu zistíte, že máte úplne stuhnutý chrbát a s krkom sotva pohnete. S tým môžu súvisieť aj časté bolesti hlavy. Cvičenie pilates je tu preto, aby všetko napravilo.

Počas tohto cvičenia posilňujete svaly a celé svalové skupiny, ktoré sú v tele uložené hlbšie než svaly, ktoré si bežne uvedomujeme. Na ich posilnenie stačia jednoduché cviky, ktoré sú však – ako spoznáte neskôr – veľmi účinné.

Posilnené hlbšie svaly prinútia vaše telo udržiavať zdravý postoj (i sed) a vy sa tak vyhnete nepríjemnej stuhnutosti od šije až po panvu. Pilates sa zameriava na svaly v blízkosti chrbtice, teda na chrbtové svaly, panvové dno a tiež časť brušných svalov. Jedným z efektov tohto cvičenia je práve plochejšie bruško, čo spoločne s odbúraním bolesti chrbta a krku určite tiež oceníte.

Náš tip: Po cvičení si zaslúžite rozmaznávanie. Vezmite si so sebou do sprchy Sprchovací gél s ílom ibištek & biela šalvia. Keď relaxovať, tak poriadne! 

 

Štíhlejšie a krajšie vďaka cvičeniu pilates

Plochejšie bruško, štíhlejší pás a zdravé držanie tela. To všetko pilates zariadi. Stačí len, keď sa mu budete pravidelne venovať!

 

Odpočinok, pohyb a zábava – to je cvičenie Nia a Päť Tibeťanov

Žiadne strojené pohyby. Vyjadrite pohybom svoje emócie!

Kombinácia tanečných prvkov s bojovým umením a relaxačných techník vás prinúti nielen k tomu, aby ste rozhýbali telo, ale aj k tomu, aby ste sama zo seba mali lepší pocit.

 

Päť Tibeťanov

Päť Tibeťanov je päť cvikov, ktoré na seba vzájomne nadväzujú a ktoré po stáročia praktizovali mnísi v tibetských kláštoroch. Sekvencia cvikov je považovaná za kľúč k dlhému životu. Vyskúšajte ich, možno si to začnete myslieť tiež!

Päť Tibeťanov sa zakladá na prvkoch jogy kombinovaných s dychovými cvičeniami, ktoré majú za cieľ posilniť dýchacie cesty. Počas tohto nenáročného tréningu svalov a šliach dochádza k príjemnému a toľko žiaducemu uvoľňovaniu stresu, celého tela a mysle.

Skúste aj ďalšie tipy a triky, ako sa lepšie vyrovnávať so stresom!

Všetky tieto cviky stimulujú systém žliaz v tele a posilňujú imunitu. Uvidíte, že sa budete cítiť vyrovnanejšie, bystrejšie a pozornejšie. Celé cvičenie trvá dohromady len 15 minút, a keď sa mu budete venovať pravidelne, napríklad každé ráno, výsledky na seba nenechajú dlho čakať.

Náš tip: Odštartujte deň cvičením Päť Tibeťanov, dajte si príjemnú sprchu a do práce sa vydajte sviežo zahalená do ľahkého hydratačného suflé s vôňou čerešňových kvetov!