Ako ošetrovať suchú pokožku na nohách?

Ako správne ošetrovať suchú pokožku na nohách?

Čo spôsobuje vysušovanie pokožky nôh? Mnoho ľudí nevenuje svojej pokožke dostatočnú starostlivosť a suchá koža na nohách je tak častým problémom. Naučte sa niekoľko postupov, vďaka ktorým si udržíte nohy hebké a hydratované.

Čo spôsobuje vysušovanie pokožky nôh?

Existuje veľa dôvodov, prečo mnoho žien bojuje so suchou pokožkou a nevzhľadnými šupinkami. Na stave kože sa často podpisuje celkový životný štýl.

Vplyv teploty na pokožku nôh

 

Teplo, rovnako tak ako zima, môže mať na stav pokožky vplyv a obzvlášť koža na nohách je často náchylná na vysušovanie, ktoré je spôsobené výkyvom teplôt. Počas letných mesiacov sú nohy jednou z tých častí tela, ktoré najviac vystavujeme škodlivému UVA/UVB žiareniu. Oslabená pokožka sa potom jednoduchšie vysušuje a môže dôjsť i k jej podráždeniu. Koža na nohách si ale neodpočinie ani počas zimy. Keď si doma zakúrime, zbavujeme vzduch vlhkosti a narušujeme tým prirodzenú hydratáciu pokožky. Následkom toho môže opäť dochádzať k jej vysušovaniu alebo dokonca šupinateniu.

Na pokožku dolných končatín má navyše vplyv i teplota vašich pravidelných kúpeľov. Ak je koža v sprche alebo kúpeli vystavená príliš horúcej vode, ľahšie sa potom vysušuje. Ak chcete, aby si uchovala prirodzenú hydratáciu, radšej sa príliš horúcim kúpeľom vyhnite.

Pozor na príliš tesné oblečenie!
Príčiny, kvôli ktorým je pokožka nôh suchá

Pozor na príliš tesné oblečenie!

Niektoré materiály oblečenia môžu pokožku dráždiť, najmä ak ich nosíte tesne priliehavé a dochádza k ich treniu o pokožku. Ak bojujete so suchou pokožkou, noseniu príliš tesných nohavíc sa radšej vyhnite. Miesto toho zvoľte voľnejšie strihy a prírodné materiály, ako sú bavlna alebo hodváb.
Časté holenie
Príčiny, kvôli ktorým je pokožka nôh suchá

Prekážať môže i príliš časté holenie

Suchá koža sa na nohách často objavuje po holení. Dôvodom je trenie pokožky o plochu britvy. Ak navyše používate staršie ostrie, často ho počas holenia oplachujte, inak môže ľahko prísť k podráždeniu. Aby ste predišli vysušovaniu pokožky, používajte kvalitné žiletky a pravidelne ich meňte.
Zdravotné ťažkosti
Príčiny, kvôli ktorým je pokožka nôh suchá

Zdravotné ťažkosti

Nie vždy je stav pokožky úplne v našich rukách. Niektoré ochorenia, ako je napríklad cukrovka, spôsobujú stratu tekutín a v dôsledku toho vysychanie alebo popraskanie kože. 
Nedostatočná výživa
Príčiny, kvôli ktorým je pokožka nôh suchá

Nedostatočná výživa

Aby sa naše kožné bunky mohli pravidelne obnovovať, potrebujú dostatočné množstvo živín. Pestrá strava bohatá na vitamíny a minerály pomáha pokožke zachovať jej prirodzenú rovnováhu a vlhkosť.

NIVEA tipy pre starostlivosť o suché nohy

Pri starostlivosti o pokožku sa často zabúda na suchú kožu na nohách - pritom stačí tak málo. Hydratujte ju a užívajte si pocit hebkosti.
Peeling

Dajte zbohom odumretým bunkám

Pravidelné odstraňovanie vrchnej odumretej časti pokožky je jedným zo spôsobov, ako sa zbaviť nevzhľadných šupiniek a odkryť hebkú kožu pod nimi. Použite telovú kefu a potom bohatú krémovú starostlivosť v podobe NIVEA Krémového telového mlieka Smooth Sensation.

6 tipov, vďaka ktorým vás suchá koža už nebude trápiť

  • Telové mlieko aplikujte vždy ihneď po sprchovaní - ľahko sa vstrebe a uzamkne v pokožke vlhkosť.
  • Pravidelne obmieňajte žiletku na holenie.
  • Zabezpečte si zvlhčovač vzduchu - počas zimných mesiacov vám doma pomôže udržať prirodzene vlhký vzduch.
  • Používajte šetrný prací prostriedok bez agresívnych aróm - predídete tak podráždeniu.
  • Dodržujte pravidelný pitný režim a uistite sa, že vypijete dostatočné množstvo tekutín.
  • V lete svoje nohy chráňte pred slnečným žiarením a používajte krém s účinným UV filtrom.

NIVA Telové mlieko do sprchy - šikovné a časovo úsporné riešenie

Chcete ošetrovať svoju pokožku, ale bojujete s nedostatkom času?  Vyskúšajte NIVEA Výživné telové mlieko do sprchy a šetrite svoj čas. Mlieko naneste na omytú pleť a opláchnite. Potom už stačí len osušiť a môžete sa ihneď obliecť bez toho, aby ste čakali, až sa telové mlieko vstrebe.

Udržujte pokožku hydratovanú!

Po večernom kúpeli alebo sprche použite NIVEA Výživné telové mlieko Body Milk a nechajte jeho blahodarné účinky pôsobiť počas noci. Výnimočné ošetrujúce zloženie s mandľovým olejom a vitamínom E upokojuje podráždenie, i veľmi suchú pokožku intenzívne vyživuje, podporuje jej prirodzenú hydratáciu a znateľne redukuje jej drsnosť. 

background

Bojujte proti suchej pokožke nôh s výrobkami od značky NIVEA