Svadobné účesy

Svadobné účesy, ktorým poviete svoje áno!

Pomôžeme vám nájsť svadobný účes pre váš veľký deň.

Nech už chcú mať nevesty v deň svadby akýkoľvek účes – nadýchané vlny, drdol s perličkami alebo spletené vrkoče – jedno ich spája. Vždy túžia predovšetkým po krásnych vlasoch. Poradíme vám, ako si prípravu svadobného účesu uľahčiť a pridáme pár osvedčených stylingových tipov.

Poznáte tajomstvo dokonalých svadobných účesov?

Kľúč k dokonalému účesu sa ukrýva v starostlivej príprave. Na úpravu vlasov by ste si mali vyčleniť dostatok času, radšej s malou rezervou, a dopredu si pripraviť všetky vlasové propriety.

Tipy, ako vytvoríte perfektný svadobný účes


Čo urobiť ešte pred svadbou

  • Približne mesiac pred svadbou zájdite ku kaderníčke a nechajte vlasy zastrihnúť. Lepšie tak vynikne ich krása.
  • Ak sa nebudete česať doma, ukážte kaderníčke svoje svadobné šaty i ďalšie doplnky. Bude vedieť, do akého štýlu má účes ladiť, a skôr sa trafí do vášho vkusu.
  • Minimálne raz si vybraný typ účesu vyskúšajte „naostro“. Ak nebude vyzerať podľa vašich predstáv, ťažko sa môžete spoliehať na to, že sa to v deň obradu podarí.

V svadobný deň začnite s prípravami hneď ráno

  • Najprv si vyberte priestor vhodný pre prípravu účesu. Mal by mať dostatok prirodzeného svetla a byť taký veľký, aby sa tam mohli pohodlne pohybovať všetky pomocníčky i kaderníčka.
  • Ak budete používať žehličku alebo kulmu, aplikujte na vlasy najprv prípravok, ktorý ich ochráni pred teplotným náporom.
  • Rozviate vlny alebo bohémsky drdol vyčarujete ľahko s pomocou NIVEA Laku na vlasy Diamond Volume Care. Dodá účesu objem i lesk a spoľahlivo vlasy zafixuje, takže ho nezničí ani novomanželský tanec.


Pár rÁd, ako si užiť skvelú svadbu

Preskúmajte inšpiráciu na účesy pre nevesty i družičky. Máme pre vás tipy na nežné vrkôčiky, romantické drdoly i elegantné účesy pre kratšie vlasy.

Chcete mať krásne fotografie? Zlaďte svoj účes s družičkami či kamarátkami

Chcete mať vlasy krásne zladené s družičkami alebo kamarátkami? Dohodnite sa dopredu na podobných účesoch. Na fotografiách to bude vyzerať božsky, i keď zvolíte všetky len jednoduchý drdol.

Najprv sa kamarátok opýtajte, aký typ úpravy by preferovali, a zohľadnite pritom dĺžku ich vlasov. Ak majú krátky zostrih, tak sa vaše možnosti značne obmedzujú.

Zároveň by ste mali brať do úvahy i tvar tváre. Niektoré účesy môžu pôsobiť nelichotivo napríklad v spojení s guľatou tvárou.

A nebojte sa experimentovať. Svadbu by ste si mali všetci hlavne užiť, preto ak máte slabosť pre veselšie kreácie a netradičné vlasové doplnky, nebojte sa ich použiť.

Pri výbere spletaných účesov a svadobných drdolov myslite i na počasie

Nevesta a družičky

Až budete vyberať finálny svadobný účes, nezabudnite zohľadniť aj počasie a poveternostné podmienky. Ak sa budú obrad alebo následná hostina konať vonku, vyberte odolnejší účes, ktorý nerozhodí prvé zafúkanie.

Je lepšie navštíviť kaderníčku, alebo sa dá svadobný účes vytvoriť i svojpomocne?

Pred zrkadlom

Záleží predovšetkým na vašej zručnosti. Ak si ale všetko vyskúšate v dostatočnom predstihu, nie je dôvod, prečo by ste to nemali zvládnuť. V svadobný deň môžete mať trochu roztrasené ruky, preto je lepšie, keď si na pomoc prizvete kamarátky, ktoré vám so všetkým pomôžu.

Naše odporúčanie pre vás