Letný reparát

Letný reparát

Alebo 3 kroky, ako zregenerovať pleť, vlasy a telo po lete. Leto sa nachýlilo ku koncu a je na čase sčítať škody. Nehovoríme o záplavách a uschnutých stromoch, ale o vašej pleti, vlasoch a pokožke. Slnko sa s nami môže nepríjemne zahrať v podobe pigmentových škvŕn, vrások, popraskanej kože a poškodených vlasov. Objavte recept na letný reparát.

1. REGENERUJTE NIELEN TVÁR, ALE I DEKOLT A KRK

I keď stopy po pôsobení slniečka sú najviditeľnejšie na tvári, krk a dekolt by pri aplikácii regeneračného krému nemali zostať pozadu. Pre regeneráciu pleti je najvhodnejší intenzívne hydratačný krém na dennú i nočnú starostlivosť a výživná maska, ktorú opakujete aspoň 1x týždenne.

2. HYDRATUJTE CELÉ TELO A ZACHOVAJTE ČO NAJDLHŠIE SVOJE OPÁLENIE

Pokožka je po opaľovaní, kúpaní a ďalších letných kratochvíľach vysušená a niekedy až podráždená a začervenaná. Vydajte sa preto i tu cestou silnej hydratácie. Pomôžu vám k tomu ošetrujúce telové mlieka na suchú pokožku s bambuckým maslom alebo bio olejmi, zvláčňujúce telové mlieka do sprchy alebo intenzívna starostlivosť v podobe telového suflé.
  • Už pri sprchovaní ošetrujte namáhanú pokožku s telovým mliekom do sprchy NIVEA. Pokožke tela rýchlo poskytnete intenzívnu hydratáciu, i keď sa hoci ponáhľate do práce – stačí na mokrú pokožku aplikovať telové mlieko do sprchy, opláchnuť – a je hotovo! Osušte sa uterákom a hneď sa môžete obliecť.
  • Obzvlášť suchú pokožku potešíte sprchovým olejom NIVEA s 55 % ošetrujúcich olejov.
  • Vrcholom starostlivosti o poškodenú pokožku je NIVEA Telové suflé s olejom: čerešňový kvet & jojobový olej. Ošetruje ju bohatou, rozmaznávajúcou starostlivosťou, dlhodobo ju hydratuje a zanecháva zamatovo hebkú.

Intenzívna hydratácia už v sprche

Máte málo času, ale napriek tomu chcete pokožku ošetrovať? Intenzívnu a rýchlu výživu ju môžete dopriať už v sprche.
05_article-image_2015-09-letni-reparat

Hodvábna jemnosť a rozmaznávanie suchej pokožky


3. PRI REGENERÁCII VLASOV PAMÄTAJTE NA ŠPECIÁLNE BALZAMY A STYLING

Slnko, chlórová či morská voda – útecha pre dušu, ale nie už tak pre vlasy. UV žiarenie a vodné hry totiž narušujú proteínovú štruktúru vlasov a tie sú potom vysušené, unavené, bez lesku a navyše majú sklon k lámavosti. Vlasy sa nevedia regenerovať tak ako pokožka, a preto je im potrebné dopriať ešte viac hydratačnej a regeneračnej starostlivosti.
  • Prvým regeneračným krokom po lete by malo byť zastrihnutie poškodených končekov.
  • Po každom umytí vlasov používajte špeciálny regeneračný kondicionér.
  • Ak chcete vlasy oživiť a vrátiť im lesk a pružnosť, doprajte vlasom 1x týždenne tiež intenzívne ošetrenie – skúste masku, sérum alebo kúru.
beautiful-red-hair
ADP004_PRODUCTSTAGE_2800x1400