Starostlivosť o telo na jeseň

Starostlivosť o telo na jeseň: Alebo od babieho leta k prvým mrazom

Záplava farebného lístia, slnečné lúče, ktoré ešte trochu hrejú, večery strávené pod teplou dekou s obľúbenou knižkou. Samozrejme, takto vyzerá ideálna predstava jesene. Realita býva iná: Skorá tma, vlhkosť, ktorá ničí účesy, pery popraskané od mrazíkov a zlá nálada zo škaredého počasia... My vám ale poradíme, čo s tým. Ako ošetrovať pokožku, pleť, ale aj vašu psychiku v jesenných mesiacoch.

Zbavte sa odumretých buniek a nechajte pleť i pokožku ožiť

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že si práve na jeseň môže naše telo po náročnom lete odpočinúť. Bazény s chlórovanou vodou i silné slnko sú preč. Avšak ani vtierajúci sa chlad nie je to pravé orechové. Ako si teda jesenný prechod z letnej horúčavy do zimných mrazov uľahčiť?

Prvým krokom, ktorý by ste mali podniknúť, a to nielen po horúcom lete, ale pravidelne, je poriadne svoju pokožku i pleť očistiť a zbaviť ju nielen drobných nečistôt, ale aj odumretých buniek.

Ak máte pleť suchú a citlivú, môžete staviť na Čistiace peelingové pleťové mydlo s extraktom zo zeleného čaju. Rozdiel bude viditeľný hneď na prvýkrát!


Čistite a hydratujte. Ide to aj naraz!

Pravidelné čistenie pleti je základ, hlavne ak sa pohybujete v meste, kde je, prirodzene, vo vzduchu viac prachu a nečistôt. Vaša pleť ale ocení nielen to, že ju necháte rozžiariť čistotou, ale aj poctivou hydratáciou. Mimochodom, práve pleť, ktorá nie je hydratovaná, vyzerá staršie.
NÁŠ TIP: Nemáte 20 minút? Urobte si aspoň rýchlu procedúru s NIVEA 10-minútovou hydratačnou maskou Hydra Skin Effect, ktorá zanechá vašu pleť hydratovanú, sviežu a hebkú, a to napríklad aj vďaka výťažkom z aloe vera.
aloe vera

Jeseň, čas vlhka a krepovitých vlasov

Jeseň nie je to najveselšie obdobie a jedným z dôvodov, prečo ho nemajú ženy veľmi v láske, je veľmi rýchle zničenie prácne vytvoreného účesu, keď je vonku typické jesenné vlhko a sychravo. Ak máte dve minúty po opustení domova pocit, že vaše dokonale vyžehlené vlasy vyzerajú ako srsť šľachteného pudlíka, nie ste v tom sama. 

Počasiu síce rozkázať nevieme, zato však dobre vieme, prečo si na starostlivosť o vlasy dať záležať aj v tomto období, keď by ste ich najradšej každý deň jednoducho vypli do drdolu a nijako sa nimi nechválili. Príde totiž zima a po nej jar, na ktoré môžete svoje vlasy celú dobu pripravovať. Stačí si vybrať ten správny šampón a užívať si starostlivosť.

Nie je to len starostlivosť o telo. Je to relaxácia a rozmaznávanie

Práve preto, že na nás všetkých na jeseň môžu padať chmáry z nedostatku slnečných lúčov a odchodu leta, ktoré býva plné života. Mali by sme sa viac venovať sami sebe a pravidelne si na seba urobiť chvíľku, ktorú si naplno užijeme. Môže to byť práve jednoduché čistenie pleti s okamžitým efektom, ktorý vám určite vyčarí úsmev na tvári, alebo horúca sprcha a šampón, ktoré z vašich vlasov urobia pre okolie objekt túžby a závisti.

Mimochodom, s jeseňou úzko súvisí aj fenomén hygge: Dánsky spôsob šťastného života, ktorý mnohí s trochou zveličovania opisujú ako: „Ten pocit, keď sedíte s hrnčekom horúceho kakaa zababušený v teplej deke, čítate si knižku a do okenných tabuliek búši dážď.“ Vďaka nášmu seriálu článkov si môžete Hygge jeseň užiť na maximum.