Starostlivosť o telo na jeseň

Starostlivosť o telo na jeseň: Alebo od babieho leta k prvým mrazom

Záplava farebného lístia, slnečné lúče, ktoré ešte trochu hrejú, večery strávené pod teplou dekou s obľúbenou knižkou. Samozrejme, takto vyzerá ideálna predstava jesene. Realita býva iná: Skorá tma, vlhkosť, ktorá ničí účesy, pery popraskané od mrazíkov a zlá nálada zo škaredého počasia... My vám ale poradíme, čo s tým. Ako ošetrovať pokožku, pleť, ale aj vašu psychiku v jesenných mesiacoch.

Zbavte sa odumretých buniek a nechajte pleť i pokožku ožiť

Na prvý pohľad by sa mohlo zdať, že si práve na jeseň môže naše telo po náročnom lete odpočinúť. Bazény s chlórovanou vodou i silné slnko sú preč. Avšak ani vtierajúci sa chlad nie je to pravé orechové. Ako si teda jesenný prechod z letnej horúčavy do zimných mrazov uľahčiť?

Prvým krokom, ktorý by ste mali podniknúť, a to nielen po horúcom lete, ale pravidelne, je poriadne svoju pokožku i pleť očistiť a zbaviť ju nielen drobných nečistôt, ale aj odumretých buniek.

Nemusíte pritom hneď vyvolávať do kozmetických salónov. Riešením, alebo aspoň prvou pomocou, môže byť NIVEA Čistiaci ryžový peeling pre zmiešanú pleť, ktorý je na odbúravanie odumretých buniek priam stvorený. Na konci procedúry, ktorá vám nezaberie viac než pár minút, bude vaša pleť krásne čistá a matná, a to aj vďaka výťažkom z aloe vera.

Ak máte pleť suchú a citlivú, môžete staviť na NIVEA Rozjasňujúci ryžový peeling pre suchú až citlivú pleť s bio malinami. Rozdiel bude viditeľný hneď na prvýkrát!

 


Čistite a hydratujte. Ide to aj naraz!

Pravidelné čistenie pleti je základ, hlavne ak sa pohybujete v meste, kde je, prirodzene, vo vzduchu viac prachu a nečistôt. Vaša pleť ale ocení nielen to, že ju necháte rozžiariť čistotou, ale aj poctivou hydratáciou. Mimochodom, práve pleť, ktorá nie je hydratovaná, vyzerá staršie.

Čistenie môžete zvládnuť hravo a naraz počas 5 minút, keď sa zveríte do starostlivosti NIVEA Detoxikačného ílového krému Urban Skin 3 v 1. Okrem starých buniek, ktoré už na vašej tvári nemajú čo robiť, vás zbaví aj prebytočného kožného mazu. Nakoniec si budete pripadať o nejaký ten rok mladšia.

Náš tip: Vyzkúšajte NIVEA Hĺbkovo čistiaci gél Clean Deeper, ktorý zanechá vašu pleť hydratovanú, sviežu a hebkú, a to napríklad aj vďaka výťažkom z magnólie.


Jeseň, čas vlhka a krepovitých vlasov

Jeseň nie je to najveselšie obdobie a jedným z dôvodov, prečo ho nemajú ženy veľmi v láske, je veľmi rýchle zničenie prácne vytvoreného účesu, keď je vonku typické jesenné vlhko a sychravo. Ak máte dve minúty po opustení domova pocit, že vaše dokonale vyžehlené vlasy vyzerajú ako srsť šľachteného pudlíka, nie ste v tom sama. 

Počasiu síce rozkázať nevieme, zato však dobre vieme, prečo si na starostlivosť o vlasy dať záležať aj v tomto období, keď by ste ich najradšej každý deň jednoducho vypli do drdolu a nijako sa nimi nechválili. Príde totiž zima a po nej jar, na ktoré môžete svoje vlasy celú dobu pripravovať. Stačí si vybrať ten správny šampón a užívať si starostlivosť.

A máme tiež jedno eso v rukáve. NIVEA Tvarovací sprej na vlasy Straight vám pomôže dodať vlasom nielen vytúžený tvar, ale tiež ich ochráni pred vlhkosťou a nepekným krepovatením.

 

Náš tip: Pýšite sa prirodzene kučeravými vlasmi? Oslňte perfektným účesom, keď to nikto nečaká! S NIVEA Tvarovacím sprejom na vlasy Curl to nebude najmenší problém.

 

Nie je to len starostlivosť o telo. Je to relaxácia a rozmaznávanie

Práve preto, že na nás všetkých na jeseň môžu padať chmáry z nedostatku slnečných lúčov a odchodu leta, ktoré býva plné života. Mali by sme sa viac venovať sami sebe a pravidelne si na seba urobiť chvíľku, ktorú si naplno užijeme. Môže to byť práve jednoduché čistenie pleti s okamžitým efektom, ktorý vám určite vyčarí úsmev na tvári, alebo horúca sprcha a šampón, ktoré z vašich vlasov urobia pre okolie objekt túžby a závisti.

Mimochodom, s jeseňou úzko súvisí aj fenomén hygge: Dánsky spôsob šťastného života, ktorý mnohí s trochou zveličovania opisujú ako: „Ten pocit, keď sedíte s hrnčekom horúceho kakaa zababušený v teplej deke, čítate si knižku a do okenných tabuliek búši dážď.“ Vďaka nášmu seriálu článkov si môžete Hygge jeseň užiť na maximum.